Stránka 1 z 1
fender super champ xd-EFEKTOVA SMYCKA
Napsal: 27.04.2010 14:38
od raym
dobry den, chtel bych se zeptat, mam kytarove kombo fender super champ xd, neni to spatne kombo, jen jsem, chtel pouzit krabku jako nakopavadlo na solo ale kdyz to hodim pred kombo tak pri zkresleným zvuku to zacne piskat uplne to zdegeneruje zvuk a uz stim nic neudelam, problem je ze kombo nema efektovou smycku, chtel bych se zeptat jestli se to da nejak vyresit, jestli exstuje nejaka krabka nebo neco co by nahradilo efektovou smycku, nebo co stim?

dekuji za kazdou radu
Re: fender super champ xd-EFEKTOVA SMYCKA
Napsal: 27.04.2010 15:09
od Bummer
Efektová smyčka je vlastně jen možnost zapojit efekt mezi předzesilovač a koncový zesilovač. Pokud smyčku nemáš, tak ať připojíš cokoliv, vždycky to bude před předzesilovačem, tj. krabička ti nepomůže.
Google na můj dotaz pár odkazů vyplivl. Nezkoumal jsem je, ale návod, jak přidělat smyčku tam možná najdeš.
http://www.google.cz/search?q=fender+su ... ffect+loop
Re: fender super champ xd-EFEKTOVA SMYCKA
Napsal: 27.04.2010 15:13
od Kinx
zkus krabicku nastavit hodne jemne (od nulovych hodnot), o jakou se vubec jedna? na nakopnuti uz zkreslenyho zvuku by to nemela byt zadna vytavena metalzona. to piskani pravdepodobne zpusobujou snimace (od urcity extremni hladiny gainu piska vsechno).
Re: fender super champ xd-EFEKTOVA SMYCKA
Napsal: 27.04.2010 15:22
od qwer
no jestli v tom spíš nebude mít prsty digitalní preamp toho komba... mě teda nikdy digitalní preampy s krabičkama nějak extrémně skvěle nespolupracovaly.
Re: fender super champ xd-EFEKTOVA SMYCKA
Napsal: 27.04.2010 18:33
od Jester
Já jsem normálně krabičku na zkreslení před SuperChamp XD používal. Ale samozřejmě před čistým kanálem. Nicméně, jak už psal qwer, zřejmě kvůli tomu digitálnímu preampu, to nebylo to pravé ořechové a byl jsem víc spokojený se zvukem simulace vlastního komba než zvukem z krabičky plus čistého kanálu. A to ta krabička nebyla žádné ořezávátko, její cena odpovídala ceně toho komba.