Stránka 1 z 1

Rezavějící pražec!

Napsal: 11.09.2010 9:43
od SUK
Dneska si tak mlatim do strun a koukam - na 24. prazci jsou maly rezaty flicky!
Co s tim udelat? Odvizt to kytarari? Zahodit? Rychle prodat a koupit jinou?
Jak se vubec proti tomuhle branit?

Obrázek
http://disk.jabbim.cz/suk@njs.netlab.cz/Image000.jpg
http://disk.jabbim.cz/suk@njs.netlab.cz/Image001.jpg

Re: Rezavějící pražec!

Napsal: 11.09.2010 9:49
od Atkins
To máš tu kytaru v akvárku nebo, co? Nic nezahazuj, normálně to vyčisti jakýmkoli sajrajtem, třeba tím od Dunlopa.

Re: Rezavějící pražec!

Napsal: 11.09.2010 9:51
od SUK
Atkins: kdybych ji mel v akvarku, asi takhle vypadaj vsecky prazce... u me takhle vypada ZATIM jenom ten 24.

Re: Rezavějící pražec!

Napsal: 11.09.2010 9:59
od Atkins
A nebo, když se Ti nelíbí, tak ho vydloubni. :lol:
Mám několik kytar, všechny jsou starší deseti let ani u jedné jsem se nesetkal s korozí pražců a to té jedné je devadesát. Zjevně nekvalitní materiál pražcového drátu, zkus to nejprve vyčistit a když to bude pokračovat, nech si kytaru přepražcovat něčím kvalitnějším - přepražcování - 900-1700 Kč, podle kytaráře a kvality materiálu.

Re: Rezavějící pražec!

Napsal: 11.09.2010 10:03
od SUK
Tak jako mam tu kytaru, ktera je stara minimalne 20 let, valela se vsude mozne, tahnul jsem ji v brutalnim mrazu bez obalu, ted se vali tak 20cm od tyhle elektriky.. a je naprosto v pohode (na ladicich kolikach je nekolik tecek).

Jinak - ostatni prazce jsou (aspon se zda) naprosto v pohode :-|

Re: Rezavějící pražec!

Napsal: 11.09.2010 21:48
od kmensik
To se stává i v lepších rodinách. Korejský drát, zanedbaná údržba, agresivní pot a nepoužívané vyšší polohy. A není to rez jako na železe, která by pražec celý prožrala, takže v klidu vyleštit.

Re: Rezavějící pražec!

Napsal: 12.09.2010 12:44
od woro90-1
Modrý Unipol, flanelový hadr, nečumět, vyleštit. V principu stačí i zubní pasta.