Stránka 1 z 1
Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 14.11.2010 19:34
od Martin_W.
Pozná někdo tento (ná)stroj? Je to něco jako KORG Kaossilator Pro. Díky předem.

Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 14.11.2010 19:54
od Nero
Tipuju Korg Kaoss Pad 2.

Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 16.11.2010 22:34
od Martin_W.
Supr, díky moc

Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 18.11.2010 16:04
od Nero
Za málo... Plánuješ něco takového pořídit?
Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 21.11.2010 12:24
od Martin_W.
Já ne, kámoš. Ale ne v blízké budoucnosti - spíš vzdálenější

Chce si to nejdřív půjčit a zkusit, co to umí/neumí...
Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 21.11.2010 13:54
od Nero
Tak to je opravdu vzdálená budoucnost, protože než člověk ty Kaossy pochopí, to chce nějaký čas
Kdyby se mu to dostalo pod ruku, tak bych /a jistě nejen já/ ocenil, kdyby tu poreferoval

Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 18.03.2011 18:08
od Martin_W.
Tak se mu to pod ruku dostalo. Pokud chcete něco vědět, můžu se zeptat. Jinak nic složitého na tem nejni, je to velmi intuitivní, prostě se pustí muzika a dělají se v ní různé efekty

Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 19.03.2011 11:17
od Nero
Nechceš se o tom nějak víc rozepsat, co a jak?
Jak dlouho ti trvalo, než si to dostal do ruky a šlo ti s tím nějak rozumně pracovat?
Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 19.03.2011 18:37
od Martin_W.
Já osobně jsem si to půjčil na asi 3 hodiny. Nevím, jak ostatní, ale já osobně myslím, že velkou roli (ve výběru efektu) hraje náhoda a to je právě ta krása improvizace při živém vystoupení. Nevím, jestli je někdo schopen zapamatovat si všech 100 efektů, spíš si každý najde svých pět (10, někteří Einsteinové i 20

) oblíbených, jejichž
čísla a hlavně funkci, kterou vyvolá určitým pohybem, si zapamatuje, a když je bude chtít použít, nebude to problém. Všech 100 efektů je s funkcí os X a Y vypsáno na přiloženém seznam-papíru.
Krom toho umožňuje KP
2 nahrát dva krátké samply (bohužel mono) a stisknutím tlačítka SAMPLE 1 nebo SAMPLE 2 je přehrát. Funkce 90 až 99 jsou jim vyhrazeny a dělají s nimi různé efekty. Mě osobně se líbil efekt použitelný na začátek, konec nebo klidné intermezzo nějaké skladby - spočívá v přehrávání samplu ve smyčce po 1/x baru a reverbem (kde x je určeno pohybem po ose X a síla reverbu je dána pohybem po ose Y).
To je tak zhruba co mě teď napadá...
Re: Poznáte nástroj (synth, efekt...)?
Napsal: 20.03.2011 11:42
od Nero
Díky...

Mě tahle krabička hodně fascinuje díky Mattu Bellamymu (Muse), niméně nepočítám, že bych se k ní někdy dostal, tak jsem rád, za všechny postřehy.