Stránka 1 z 1
Fruity loops
Napsal: 27.03.2011 10:19
od ahomonicky
Ahoj, nevím, kam jsem to měl zařadit, ale souvisí to se cvičením, tak se zeptám zde.
Chtěl jsem si udělat nějakou písničku na cvičení a udělat nějaký základ na bicí. Tak jsem použil Fruity loops a podařilo se mi si poskládat bicí, jak ptřebuji. Myslím vždy jeden takt. Když to dám generovat, tak ten wav soubor je bohužel vždy delší ( odehraje se část bicích co chci a místo toho, aby to skončilo, je ještě v tom souboru 2 sec ticha ).Tak se to pak nedá např. v Cubase kopírovat, neb je to nesymslně delší. Co kdo používáte a funguje, či víte někdo, co dělám blbě ?
Díky
Aleš
Re: Fruity loops
Napsal: 27.03.2011 10:23
od Hegrik
Já na bicí používám Acoustica Beatcraft, je to dělaný přímo na bicí a můžu si vybrat ze spousty předprogramovaných bicích popř. je upravovat a neb osi dělat svoje. Akorát to tedy není Freeware.
Re: Fruity loops
Napsal: 27.03.2011 18:05
od Janaj
Tak si v cubase nastav stejné tempo a uřež to ticho ne?
Re: Fruity loops
Napsal: 27.03.2011 20:24
od pavlii
IMHO každý SW exportuje definovaný interval; celé mi to přijde pouze jako, že jsi ten interval ve FL nijak nenadefinoval (obvykle je vždy zadaný nějaký defaultní), takže protože je delší než te njeden takt, tak je nasnadě to ticho
Zřejmě by tedy stačilo vymezit interval exportu na ten jeden takt bicích.
Příspěvek ohledně odříznutí ticha je také dobrý, ale proč dělat dvě věci, když stačí jen jedna?
P.
Re: Fruity loops
Napsal: 28.03.2011 19:08
od Janaj
U FL studia intervály nejsou... teda.. defaultně při exportu.. když udělám 2 takty bicích, tak se 2 takty bicích exportují, tak sjem mu poradil takhle no...
Re: Fruity loops
Napsal: 1.04.2011 15:12
od DJ Murano
Ano, ano, ve FL žádný ticho navíc nastavený není. Takže se zkus ještě podívat, jestli v nějakym tom vzorku bicích nepřesahuje nějaká nota z posledního taktu do dalšího. Pak to totiž FL vyhodnotí jako jeden celý nový takt a vznikne ti ona prázdná mezera. Jinak nastavení tempa v Cubase je základ, pak už jde všechno samo
EDIT: Mezera taky vzniká, když máš někde nějakej delší sampl (u bicích to je třeba činel), tak aby to nebylo useknutý, tak ho FL nechá částečně dohrát a až pak to sekne. S tim bohužel nic nenaděláš a musíš to potom oříznout v Cubase
Re: Fruity loops
Napsal: 3.04.2011 18:43
od Hiddenplate
FILE --> EXPORT --> WAVE FILE... --> LOOPING MODE --> CUT REMINDER
když tam necháš LEAVE REMINDER, tak to bude zanechávat ty 2 sekundy tmy.
Re: Fruity loops
Napsal: 5.04.2011 7:29
od feki
FLko jsem svého času taky zkoušel, ale příde mi spíče dobré pro DJ atd.
Bicí, pokud je tam uděláš a chceč je pak pouřívat v jiném progamu je vždy lepší pro zachování taktu exportovat v midi. V Cubase nebo jiném pr. pak použiješ VST.
Jak už tady kluci psali, jak to dáš do wavu, musíš to celé dodělat v FL, jinak ti to nebude nikdy sedět.
Re: Fruity loops
Napsal: 10.04.2011 22:31
od Hiddenplate
feki píše:
FLko jsem svého času taky zkoušel, ale příde mi spíče dobré pro DJ atd.
Je pravda, že je to spíše program pro tvoření elektronické hudby, ale kdo je schopnej se s ním naučit, tak ho to rozhodně neomezuje v tvorbě jakékoliv hudby.
feki píše:
Jak už tady kluci psali, jak to dáš do wavu, musíš to celé dodělat v FL, jinak ti to nebude nikdy sedět.
Nesmysl... stačí při exportu nastavit cut reminder. Už jen kvůli tomu, že to podporuje ACIDized režim, tak si nemůžou dovolit, aby to nesedělo.