Stránka 1 z 1

Strat s miniHB - přiblížení SG?

Napsal: 26.05.2011 20:48
od The Unicorn
Jak velká blbost je si myslet, že když si koupíte nějaký levnější strat od Squire a krkový a středový single vyměníte za mini humbuckery.bude vám znít u kobylky natwangovaně jako strat a na hubuckery jako SG? Mám rád zvuk obou kytar ale peníze jen na jednu, a tak mě napadlo tohle řešení. Je mi jasné že je to na 90% nesmysl, protože by to tak určitě někdo dělal, ale stejně by mě zajímal názor někoho fundovaného. Jinak jen co soudíte o kytarách danelectro? A co jagmaster. Můj bratranec má origoš jaguar z 6Os který koupil v Nirvánovém opojení někdy v devadesátých letech v nějakém bazaru v USA a je to nebe a skotské dudy. Ale stejně se mi líbí tvar a na z kreslení by ty humbáče nemusely být zlé.

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 26.05.2011 20:58
od Jazzman
Je to úplná blbost, žádný Strat nebude hrát jako SG, ani omylem. Řešení je buďto koupit kytaru s HB a rozpínat cívky ( to by ses divil, jak mi twanguje Gibson SG Raw Power v mezipoloze ) nebo mini HB do krajních poloh Strata a v mezipolohách to bude zvonit. Na zkreslení potřebuješ nutně snímač u kobyly. Ještě je dost univerzální řešeni Tele s HB u krku a mini HB u kobyly. " Fajné" by řekl Borat :D

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 26.05.2011 21:00
od The Unicorn
Díky moc, A co nighthawk? Ten má rozpínatelný HB u kobyly.

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 26.05.2011 21:06
od Fořt
Pokud ti jde o twang, tj. zvuk samotného kobylkového singlu, tak ještě líp ho umí telecaster, který je navíc zvukově SG blíž než strat. Pak by ti mohl vyhovovat třeba takový Squier Classic Vibe Telecaster (nebo jeho Thinline verze, která je mahagonová). Standardní SG má samozřejmě humbuckery, takže by se daly singly vyměnit za rozpínatelné miniHB (aspoň kobylkový).
Jagmaster vypadá zajímavě, ty HB by se samozřejmě měly taky dát rozepnout (pokud mají vyvedeny obě cívky separátně). Jak je na tom s twangem netuším.
Mimochodem, nepleteš si výraz twang za zvuk mezipoloh na stratu, tj. paralelní kombinace singlů u krku či kobylky s prostředním? Ten se často označuje jako quack.

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 26.05.2011 21:17
od The Unicorn
twang si prestavuj zvuk telete v jakýkoilv nahrávce např. franz ferdidnand nebo poslední minuta tohoto:
http://www.youtube.com/watch?v=3qHAxQMF_d4
Myslim ze pro můj učel by nejlepší nějaký superstrat v kombinaci HSH. Ale snimi mám dva problémy. 1.) mají moc dlouhý krk (menzuru?), a nějak nepohodlný. samozřejmě je to kus od kusu ale fendry a epiphony mě nejak sedí víc. Také mi přídou dost navyvážené, když na ně hraju na stoja. jako že se mi špatně drží. Zkrátka špatná ergonomie.U klasičtějších bodyshape, strat, tele, firebird a hlavně SG teto problém nemám 2.) preferuju vintage vzhled. Ale nedavám si ho jako nějakou podmínku

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 26.05.2011 21:26
od Jazzman
Super Strat má stejnou menzuru jako Fendery, SG má o 2 cm kratší, jako všechny Gibsony. Nighthawk je hodně univerzální kytara. Na mě moc malý korpus.

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 26.05.2011 21:33
od Teorge
Možná se pletu, ale mě se zdá,že SG má zase proti stratu umístěnou kobylku více dopředu, takže ten krk by mohl vyčnívat stejně daleko. Prostě, když jsem SG zkoušel, tak kobylka nebyla v místě, kde jsem byl zvyklý mít ruku.

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 26.05.2011 22:38
od The Unicorn
Teď mě vlastně napadá že bych mohl trochu redefinovat otázku. Trošku jsem o sobě přemýšlel a srovnal jsem si žebříček hodnot.
1.) Cena - do 8 000,- víc nejdu - jsem totiž chudý študent. Jedině žebyste sem dali takovou pecku, že bych byl ochoten prodat svoji pravou ledvinu.Každopádně čím mín, tím líp.
2.)Zvuk/Komfort - Zvuk - jak už jsem psal co nejuniverzálnější(nejspíš tedy rozepínatelné HB, nebo nějaká kombinace S/HB), tedy kombinace neslučitelného Gibson/Fender.Dobré taky je když kytara nasucho nezní jako banjo. Komfort - pro mě dost důležitá věc kterou si ale budu muset asi ošéfovat sám. Každopádně jsem celkem dost malý, něco málo přes 170, prsty mám v poměru s dlaní celkem krátké ale docela hubené. Stratovský, jaguárovský a SG hmatník mi vyhovuje. Stějně tak jako jejich vyvážení, při hře na stojato.
4.) Váha - taky dost důležitá věc, mám takový ty toulavý boty a taky se rád proskočim a zavejsknu si když hraju. Čili co nejlehčí.
5.) Design- preferuju vintage klasiky - 50,60,70. Z finishů pak takový ten oldschool sunburt a červená, popřípadě taková ta modrá laguna , nebo jak se to jmenuje. Za ideál považuju veškeré staré japonky, jazzmastry, pololubovky (např. jolana Tornádo), airliney atd.: Z pozdějších designů snesu snad jen elektrické ibanez talmany. Ale je to vlastně věc, která mě na kytaře zajímá jako poslední.
Je mi jasné že hodně věcí v tomhle výčtu si odporují a budu tedy muset dělat kompromisy. Taky je mi jasné že kytaru za mě nikdo nevybere, chtěl bych jenom abyste mě nejaké otypovaly a já už pak šel přímo ponich. Každopádně to neni nic akutního a byl bych nerad kdybyste kvůli mě nemohli ráno dospat.
PS: Jsem vlastníkem čínského no-name superstratu, který jsem dostal jako zlaté dědictví. Je to dost špatná kytara a proto knim cítím trochu antipatii. Ale jsem všemu otevřený a nijak se jim nebráním. Nebojím se také drobných uprav na kytaře, nebo výměny snímačů. Jinak se druhým rokem učím na klasickou kytaru

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 27.05.2011 5:24
od Fořt
Nighthawk by nemusela být špatná volba. Kombinace snímačů s možností rozepínání nabízí možnosti se přiblížit zvuku jak gibsonů (Les Paul, SG) tak Fenderů (strat, tele). Na twang má vliv i vedení strun skrz tělo, což Nighthawk má.
Do 8k se vejdeš s Epiphone Nighthawkem:
http://muziker.cz/elektricke-kytary/kyt ... ue-hb.html
Jako vadu trošku vidím to, že pokud by ses rozhodl pro výměnu snímačů, bude těžší je pro tuhle kytaru shánět (u kobylky je kosený HB, který jsem běžně v prodeji nepotkal, u krku miniHB v kovovém krytu, uprostřed SC s nestandardně provedenými stavěcími šroubky), nevím, zda Gibson nabízí volně v prodeji sadu těchto snímačů (na Epiphonu jsou podle specifikace Epihone snímače). Ale třeba nebudou vůbec špatné. A pak se taky asi lze dohodnout na výrobě speciálu s domácími výrobci snímačů (třeba pánové Tůma nebo Macho).
Jinak Nighthawk snad jakžtakž splňuje i požadavek vintage vzhledu, je i menší, lehčí ... Ale chce to ji vyzkoušet nebo se poptat někoho, kdo ji má nebo zkoušel.

Tak ani s tou výměnou snímačů by to neměl být takový problém - Seymour Duncan je prý bude dělat:
http://www.seymourduncan.com/newproduct ... hthawk.php

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 27.05.2011 8:26
od Teorge
A RM Pickups tady někomu ty snímače taky vyráběl.

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 27.05.2011 15:43
od The Unicorn
A když už jsem v tom, nemá někdo toto?
http://www.guitar-museum.com/uploads/gu ... 7168-1.jpg
http://www.vintage-guitars.se/1976_Hags ... _front.jpg
právě na tý písničce, na kterou jsem tady dával odkaz, hraje alden penner pravě na tuhle kytaru, tak by mě zajímaly nějaký zkušenosti ze života a popřípadě kde by se něco takovýho dalo sehnat. Přijde mi to zvukově i vzhlemed jako takovej SG, strat kříženec.

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 27.05.2011 17:10
od Fořt

Re: Vyveďte mě prosím někdo z omylu

Napsal: 28.05.2011 9:50
od The Unicorn
Jo jasný, ale neni nad to si to predtim sám osahat. (Nehledejte v tom žádný dvojsmysly)

Re: Strat s miniHB - přiblížení SG?

Napsal: 29.05.2011 8:00
od krade
na korejskym nighthawku od epiphonu jsem začínal asi před deseti lety. po pár letech jsem se zbláznil od SG, takže jsem toho nighthawka prodal a byla to VELKÁ CHYBA...byla to super kytara...hodně univerzální. já teda tuhle kytaru doporučuju všema deseti...

Re: Strat s miniHB - přiblížení SG?

Napsal: 29.05.2011 11:56
od Regular John
Já jsem kdysi zkoušel dát na strat miniHB (seymour duncan hot rails) ke kobylce s tím, že by mi to eventuelně naradilo SG (abych nemusel mít dvě naprosto odlišné kytary) a vůbec to nefungovalo. Zvuk, co z toho lezl nebyl ani strat a SG to nevidělo ani z rychlíku. Prostě takové nemastné, neslané, bezcharakterní nic, které sice nebručelo, ale zato nudilo. To si myslím, že by bylo zajímavější udělat na SG rozepínání snímačů, strata bych z toho sice určitě nedostal, ale aspoň by zůstal ten skvělý zvuk SGčka.

Re: Strat s miniHB - přiblížení SG?

Napsal: 29.05.2011 11:58
od Sadam.S
WARNING: miniHB do strata bez překopání děr nejde. To, o čem mluvíte, je HB velikosti singlu! :idea:

Re: Strat s miniHB - přiblížení SG?

Napsal: 29.05.2011 12:51
od Regular John
Jo já měl na mysli HB velikosti singlu a špatně jsem to formuloval, sorry.