Jaké struny používáte???

Elektronika, mechaniky, struny, ladičky, ...
Odpovědět

jaký struny používáš???

Můžete vybrat 1 možnost

Zobrazit výsledky

Demilich

Re: Jaké struny používáte???

Příspěvek od Demilich »

ajdam píše: 4.08.2021 12:37
Demilich píše: 18.06.2021 13:22 Po měsících reálného hraní musím napsat, že Daddario XTE jsou druhé struny na světě, které mi nekorodují na neopletených strunách. Ou jé! Koupím na sedmičku :) Klobouk dolů.
Tak jsem je taky zkusil a zklamání :-( Korodují mi rychle a už po cca týdnu zní tupě. Kdyby měl někdo zájem, tak se jich rád zbavím, koupil jsem si rovnou vícero balení 10-46

Elixir optiweb pro mě zatím stále vedou (o parník)
Fakt jo? To je škoda...
A jsou to fakt XTEčka? Já si je pletl s těma NYXL. NYXL <> XTE
Napiš mi kdyžtak SZ. Nevím odkud jsi. Teoreticky bych měl zájem.
#2022BezHF vyústil v to, že jsem si uvědomil, že muziku je lepší zažít a dělat, než o ní psát na internet. Tedy sbohem :D
hyenik
Rádce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyenik »

jenom doplněk k dlouhodobému testu strun XS,
budu je shazovat po více než pěti měsících, při instalaci snímače, i když si myslím, že chvilku by ještě preludovat vydržely....
https://www.frontman.cz/daddario-xs-sve ... h-strunach
https://www.frontman.cz/daddario-xs-dlo ... ezovy-test

BGD ≋ Baritone Guitar Dreams
≋Dreams Are Messages From The Deep≋
himself

Příspěvek od himself »

Hyeniku, možná jsi to někde uváděl, ale dokážeš odhadnout, kolik jsi toho na ně nahrál? Tzn. třeba 5 měsíců, v průměru 30 minut denně...
hyenik
Rádce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyenik »

nejak tak by se to dalo rict, cas jsem nemeril, ale hrál jsem docela pravidelne, prokladal vicehodinovýma zkouškama, nahráváním atd.
Samozřejmě mám výhodu že muj pot neni tak agresivni, jini kolegové referuji rychlejsi ohrání, ale ty marketingové tři měsíce by to mělo dát i tak
himself

Příspěvek od himself »

Jo, mně taky struny vydrží spíš déle, ale stává se mi, že někdy jednu kytaru hodně drtím (2-3 hodiny denně několik dnů v kuse, apod.)
džetro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od džetro »

Konečně jsem taky nasadil XS 012-053 životnost zatím hodnotit nemůžu (zatím odehráno asi 5 koncertů) zvuk fajn. Po natažení mi pořád povolovalo áčko, myslel jsem že se uvolnilo opředení od jádra ale nakonec prokluzovala v mechanice (ty struny jsou fakt hladké) tak jsem ji pořádně ukotvil a dobrý.
Miluju akustické blues a svoji rodinu.
Taylor GS Mini Mahogany + Harley Benton SH 30 Pro Active
Taylor GT Urban Ash + Harley Benton SH 30 Pro Active
Yamaha FG-820-12NT + Harley Benton SH 30 Pro Active
Johnson JR-999E Tricone Resonator + Royall Pony Boy Resonator + Gretsch Boxcar Resonator
Deering Goodtime Open back 5 strings banjo
http://www.retroblues.net/
Čavli

Příspěvek od Čavli »

XS zatím dobrý. Zvuk neurazí, a nemají tu agresivitu a netřepí se jako Elixiry.
╭╭(╭⊚‿⊚╮)╮╮
volfi

Příspěvek od volfi »

Nemáte tip, kde kupovat Elixíry jednotlivě? Koukal jsem, že vyrábí snad všechny tloušťky, jen je nenabízí v sadách.
A. RIG (A#drop): Michnov no. 4 (EMG 81X + HAX), Gibson LP studio (EMG 85X + 66) --> Crybaby Classic, Polytune, SMG Cockblocker, Ibanez TS mini, home made FS v.2, ToneWheel Ensemble Box, TC Flashback mini, TC Spark mini, Pigtronix Gatekeeper --> Victory Vx Kraken + HDR 112 (creamback)
B. RIG (E std.): HB Fusion II (RM F4 hot set), Fender HW1 strat (Tůma F50, 69 + SD SSL-5) --> Boss NS-2, Two Notes Le Lead, TC G Major 2, Mooer Radar
C. RIG (E std.): Jolana Diamant (RM F2 set) --> Velorex volume pedal --> Vermona MV3 + 1x12 (Jensen P12r)
džetro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od džetro »

volfi píše: 28.10.2021 18:32 Nemáte tip, kde kupovat Elixíry jednotlivě? Koukal jsem, že vyrábí snad všechny tloušťky, jen je nenabízí v sadách.
Zkus Gorčíka, Gorstrings
Miluju akustické blues a svoji rodinu.
Taylor GS Mini Mahogany + Harley Benton SH 30 Pro Active
Taylor GT Urban Ash + Harley Benton SH 30 Pro Active
Yamaha FG-820-12NT + Harley Benton SH 30 Pro Active
Johnson JR-999E Tricone Resonator + Royall Pony Boy Resonator + Gretsch Boxcar Resonator
Deering Goodtime Open back 5 strings banjo
http://www.retroblues.net/
volfi

Příspěvek od volfi »

Zkusím dík.
A. RIG (A#drop): Michnov no. 4 (EMG 81X + HAX), Gibson LP studio (EMG 85X + 66) --> Crybaby Classic, Polytune, SMG Cockblocker, Ibanez TS mini, home made FS v.2, ToneWheel Ensemble Box, TC Flashback mini, TC Spark mini, Pigtronix Gatekeeper --> Victory Vx Kraken + HDR 112 (creamback)
B. RIG (E std.): HB Fusion II (RM F4 hot set), Fender HW1 strat (Tůma F50, 69 + SD SSL-5) --> Boss NS-2, Two Notes Le Lead, TC G Major 2, Mooer Radar
C. RIG (E std.): Jolana Diamant (RM F2 set) --> Velorex volume pedal --> Vermona MV3 + 1x12 (Jensen P12r)
Ivan.ps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.ps »

Tak ja som asi po 5 rokoch používania Elixírov chcel skúsiť na môj LP niečo iné, nakoľko 10/46 Elixíry sa mi zdajú na Les Paul pri štandardnom ladení trochu tvrdé. Kúpil som na experimentovanie 3 sady:

D'Addario NYXL1046
D'Addario XTE1046
Ernie Ball Slinky Paradigm 10-46

Prvé som vyskúšal D'Addario NYXL1046 - síce mäkšie ako Elixíry, ale cca po 5-7 hodinách hrania začali drhnúť a černať, ako ostatné bežné struny.

Tak som nahodil Ernie Ball Slinky Paradigm 10-46 - Tie síce majú o niečo vyššiu výdrž ako prvé D'Addario, ale tiež cca. 10 hod hrania a už tenké struny začínajú tmavnúť a zadrhávať v rukách.

Ešte vyskúšam D'Addario XTE1046, ale ani tu veľmi na zázrak neverím a vyzerá to tak, že asi zase minimálne na ďalších 5 rokov zostanem pri Elixíroch. Zatiaľ som nenašiel struny, ktoré by im výdržou konkurovali.
volfi

Příspěvek od volfi »

Ivan.ps píše: 6.11.2021 13:00 Tak ja som asi po 5 rokoch používania Elixírov chcel skúsiť na môj LP niečo iné, nakoľko 10/46 Elixíry sa mi zdajú na Les Paul pri štandardnom ladení trochu tvrdé. Kúpil som na experimentovanie 3 sady:

D'Addario NYXL1046
D'Addario XTE1046
Ernie Ball Slinky Paradigm 10-46

Prvé som vyskúšal D'Addario NYXL1046 - síce mäkšie ako Elixíry, ale cca po 5-7 hodinách hrania začali drhnúť a černať, ako ostatné bežné struny.

Tak som nahodil Ernie Ball Slinky Paradigm 10-46 - Tie síce majú o niečo vyššiu výdrž ako prvé D'Addario, ale tiež cca. 10 hod hrania a už tenké struny začínajú tmavnúť a zadrhávať v rukách.

Ešte vyskúšam D'Addario XTE1046, ale ani tu veľmi na zázrak neverím a vyzerá to tak, že asi zase minimálne na ďalších 5 rokov zostanem pri Elixíroch. Zatiaľ som nenašiel struny, ktoré by im výdržou konkurovali.
Naprosto s tebou souhlasím, XTE u mě taky nebyli dobrý. Můj pot je asi fakt žíravina a elixíry jsou jediný co vydrží. Jediná konkurence po elixíry jsou struny BlackSmith, ale furt mám asi Elixíry radši. Pokud ti 10/46 přijde tvrdé, tak kup měkčí.
hyenik
Rádce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyenik »

Novinkové struny D´Addario XS elektrické, tedy XSE

cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda »

Když to tak vidím, říkám si, ještěže "výhodně" nekupuju struny na Ali, bez přímého porovnání bych poznal prd, leda až na kytaře, že je něco divně. :roll:

bubucci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubucci »

A jaký je teda verdikt, resp. hlavní poznávací znaky origo vs neoriogo ? Videa, kde se někdo v thumbnailu tváří jak ko**t si zásadně nepouštím, i kdyby tam byla pravda o stvoření světa :)
A k tématu...nahodil jsem po dlouhé době jiné struny než obyčejně Ernie bally, konkrétně M-steel a Cobalty a zvukově nevidím žádnou výhodu oproti klasice a navíc pocitově mi obě sady nesedí, kvůli podivné neklouzavé povrchové úpravě, která je obzlášť cítit u silných strun. A dávat 350-400 za sadu ? Ptákovina...
cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda »

Já jsem takhle vzdal NYXL - jako ne že by byly blbé, jenže jsem onehdy nakoupil nějaká výhodná trojbalení v plechovkách ve slevě a ty jsem teď domotal.
A na to, kolik stojej normálně, tak mě taky oproti "obyčejným" EXL nenaplnily pocitem, že pinkám na něco extra 2x lepšího - teda kromě obalu, ten je fakt pěknej. :)
Možná NYXL o krapet méně praskají, jak uvádí výrobce, ale vzhledem k tomu, že zreznou stejně rychle jako EXL, je to šumák (ostatně mi na Graphtech kamenech struny praskají vyjímečně).

Zaznamenal jsem nedávno XS electric, řikám si fajn hm, kouknul jsem na eshopy... a nakoupil 6 balení Elixir. :)
Už jen proto, že od Elixir jde aspoň extra dokoupit 0,62" na sedmu, což je pro mě zásadní.

Btw, pokud někomu stejně jako mně na sedmu nevyhovujou "tenká tlustá Háčka" z hotových 7 str. sad (typicky 0,58-59"), doporučuju zkusit tyhle LaBelly, jsou fajn za svou cenu.

Video výše na mě náhodně vyskočilo a zaujalo mě, jak dobře ty fejky vypadají - bez porovnání s originálním balením to asi oblafne kdekoho.
Ještě jsem byl štonc pochopit fejkování Elixirů, které něco stojí, tak jako dejme tomu, že se najde nějaký objem nešťastníků, který si je na Ali "výhodně" nakoupí a naplní je to na chvíli pocitem štěstí.
Ale kopírovat nejlevnější řady strun s tím, že na Ali vyjdou dejme tomu o 2 $ levnějc? :)
To mi přijde obzvlášť na číňany jako hodně ubohej byznys plán, fakt divné. :)
Že jim i tohle stojí za to.
Hendrek
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hendrek »

Já poslední dobou kupuji struny Harley Benton. Za ty prachy spokojenost. Např. struny na basu za 150 Kč úplná paráda. Oproti značkovým za litr... skoro stejně tolik muziky, ne-li stejně.
bubucci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubucci »

NYXL jsem používal, když se dali koupit v 10-packu a sada vyšla pod 200kč. Obyčejné jsem se naučil pořádně a pravidelně ošetřovat a vydrží mi např. 3-4 měsíce bez problémů.
S těma sedmičkama je to fakt překérka, protože k 0.10 sadě ti dávají 0.52-0.54 Bčko a mě sedí 0.56-0.58. Řeším to klasickou hybrid 0.09-0.46 + samostatná 0.56 a ono to výjde možná i o chlup levněji.
Teď jsem mrknul na Bentony a ta cena je prostě neuvěřitelná. Ty zkusím už jenom ze zvědavost :)
volfi

Příspěvek od volfi »

A zkoušel jsi i ty potahovaný Bentony?
Hendrek
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hendrek »

Potahované zatím ne.
Odpovědět

Zpět na „Snímače, hardware, příslušenství, údržba“