Stránka 1 z 1

Lampa

Napsal: 11.11.2011 9:14
od FLAMING.RECORDS
Mám takovou asi prostou otázku, v lampových mikrofonech se mění ta elektronka po čase? Nebo když vyhoří, pokud se to tedy stává, nebo když se nějak pokazí? Mám právě mikrofon AKG perception 820 TUBE. Zatím ho mám krátce tak nevím, ale rád bych byl připravený lampu mám poprvé, tak budu moc rád, za vaše názory a rady, popřípadě kam se obrátit, když to budu muset vyměnit. Jinak ohledně mikrofonu, má opravdu pěkný plný a teplý zvuk, trochu mi tím zvukem připomína GEMINI II od Se.

Díky za rady a zkušenosti.

Re: Lampa

Napsal: 11.11.2011 9:47
od pavlii
Lampa se mění až v případě nějakých problémů nebo z důvodu experimentování (variace mezi typy). Je to prostě běžná spotřební součástka a nemá cenu tady řešit nějakou prevenci. Jakmile se ti výrazně změní/zhorší parametry (zvedne se šum například apod.), tak potom má cenu něco dělat.

Čili jako není nesmysl mít náhradní lampu v šuplíku, aby člověk neztrácel čas potom nějakým sháněním, ale zase na druhou stranu to není nutnost, alespoň po většinu doby životnosti takové lampy.

P.

Re: Lampa

Napsal: 11.11.2011 11:49
od dalabo
Nevim jak nove mikrofony ale chlap s divadla povidal že stare Neumany byly zaple kvuli temperovani nonstop 5 let v kuse kromně prazdnin a stale fungovaly s jednou lampou.

Re: Lampa

Napsal: 11.11.2011 12:12
od pavlii
Jo - může být, lampa není namáhána teplotnímy výkyvy a může mít delší životnost. Stejně jako u zářivky; při častějším zapínání/vypínání životnost klesá.

P.