Stránka 1 z 1

switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 21.03.2012 13:22
od Remder
Zdravim, existuje nějaký switch (nebo něco podobného), který by mi jedním sešlápnutím vypnul všechny kytarové efekty (bypass) v řadě za ním? (příklad zapojení: kombo---?SWITCH?----wahwah----chorus----repeat-----tremolo-----volumepedal----kytara).

Re: switch

Napsal: 21.03.2012 13:45
od filo01
Nestačilo by toto?

Re: switch

Napsal: 21.03.2012 13:46
od bubucci
Tady to umí některé True Bypass lišty.

Re: switch

Napsal: 21.03.2012 17:51
od Remder
Ok, dík za odpověď

Re: switch

Napsal: 21.03.2012 20:11
od Nero
A chytřejší řešení jsou například lišty typu Carl Martin Octaswitch.

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 21.03.2012 20:48
od Fořt
Ale on nepotřebuje chytřejší řešení, pokud se ptá skutečně na to, jak vypnout celou řadu efektů najednou. Na to mu skutečně stačí nejjednodušší true bypass lišta s jednou smyčkou, do níž je všechny zapojí. Zapojení je tak primitivní, že kdyby nebyl v našem Banánistánu-Absurdistánu problém sehnat 3PDT switch,výrobu zvládne s náklady do 500 Kč snad každý, kdo udrží v ruce páječku. Pokud by je chtěl zapojit do jednotlivých sekcí (např. drive - modulace - dozvuky), pak se může hodit master switch, který je zařadí-vyřadí všechny najednou (zapojení se na webu najdou, můžu poslat). Na tom se myslím dá s výrobci (Widara, Smrčka, Hot) dohodnout, aby to lišta měla, není třeba hned kupovat drahý Octaswitch. To už se vyplatí třeba nejlevnější z programovatelných looperů od G Lab (GSC 1), který funguje navíc i jako MIDI kontrolér a má i relé switche pro přepínání kanálů na zesilovači.
Edit1: tak 3PDT switch Cliff nabízí za slušnou ceniu i Widara:
http://www.widara.com/cs/3pdt-push
I když, pokud si vzpomínám, někdo z fóra si ho chtěl objednat, a byl prý přesvědčován, aby si koupil místo toho celou lištu. Ale cena 849 Kč za single TB Widara je slušná cena. Vezmu-li Cliff 3PDT switch od Widary za velmi slušných 119 Kč, k tomu připočtu Hammond krabičku za 199 Kč + odhadem 50 Kč za 4 jack samice + LED + odpor + konektor pro napájení (vše, snad kromě odporu se dá objednat od Widary), tak se s poštovným do 500 Kč vejdu tak tak, možná ji přelezu. K tomu vrtání, lakování (ne nezbytné) krabičky, pájení ...
Edit 2:
http://www.widara.com/cs/w4x-true-bypas ... ter-bypass
To mi přijde jako ideální a dostupné řešení.

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 21.03.2012 21:57
od filo01
Fořt píše: Ale cena 849 Kč za single TB Widara je slušná cena. Vezmu-li Cliff 3PDT switch od Widary za velmi slušných 119 Kč, k tomu připočtu Hammond krabičku za 199 Kč + odhadem 50 Kč za 4 jack samice + LED + odpor + konektor pro napájení (vše, snad kromě odporu se dá objednat od Widary), tak se s poštovným do 500 Kč vejdu tak tak, možná ji přelezu.
Z vlastní zkušenosti musím dodat, že s Widarou se dá po bližším kontaktu dohodnout i podstatně lepší cena ;)
Sám jsem původně chtěl koupit jen 3PDT a ubastlit si A/B switch, ale jejich jednání bylo natolik solidní, že jsem ho vzal hotový od nich.

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 22.03.2012 10:40
od MilanT
Možná mě teď ukamenujete protože tomu moc nerozumím a nepoužívám.
Můj syn ale provedl takovéto zapojení a prý mu to funguje. Není to třeba jedno z řešení toho problému?
Nebo už o tom tady byla řeč a mě to uniklo a nepochopil jsem to?

Obrázek

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 22.03.2012 11:34
od McKozias
urcite by to tak funguvalo
ikdyz za me osobne, pokud bych mel vice penez radsi bych si rovnou koupil ten octaswitch

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 22.03.2012 12:10
od Fořt
MilanT píše:Možná mě teď ukamenujete protože tomu moc nerozumím a nepoužívám.
Můj syn ale provedl takovéto zapojení a prý mu to funguje. Není to třeba jedno z řešení toho problému?
Nebo už o tom tady byla řeč a mě to uniklo a nepochopil jsem to?

Obrázek
Tohle je samozřejmě taky řešení, ale prodražuje se o tu stereo redukci, protože A/B box a single TB box vyjdou tak nastejno, u Widary dokonce stojí úplně stejně:
http://www.widara.com/cs/ab-true-bypass-box
Nemluvě o tom, že všechny redukce se dříve nebo později vyviklají a začnou dělat bordel.

to McKozias: Kupovat Octaswitch kvůli 2 krabičkám? Nebo i kvůli více krabičkám, když je nepotřebuju během jedné věci různě přepínat a kombinovat? Octaswitch stojí cca 7000, TB lišta se 4 smyčkami a master switchem od Widary ani ne polovinu, necelé 3000. Dokonce i G Lab GSC 1, který umí spoustu dalších věcí, stojí míň: http://kytary.cz/g-lab-guitar-system-co ... /HN098756/ (bohužel není pro TB puristy, má napevno vstupní buffer, ale velice kvalitní)
Navíc Octaswitch je velká kráva, která zabere většinu místa na středně velkém pedalboardu.

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 22.03.2012 12:48
od wikxzen
Ano, Octa-switch je velký, těžký a i drahý. Ale jinak skvělý na všelijaké kombinování efektových pedálů.

Autorovi tématu bude stačit skutečně jen TB box, popř. lišta (viz Widara / Smrčka).

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 22.03.2012 17:25
od Nero
Fořt píše:Ale on nepotřebuje chytřejší řešení, pokud se ptá skutečně na to, jak vypnout celou řadu efektů najednou. Na to mu skutečně stačí nejjednodušší true bypass lišta s jednou smyčkou, do níž je všechny zapojí. .
Taky jsem netvrdil opak. Jen jsem zmínil, že existují i promyšlenější přepínače, který umí víc :wink:

Re: switch pro vypnutí všech efektů

Napsal: 22.03.2012 21:15
od McKozias
Fořt: cti pozorne...pisu tam, ze v mém pripade kdybych mel více penez :)