Stránka 1 z 1
Předzesilovač FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 14:28
od Andrea Vyskoká
Ahoj, mám tento zelislovač.
http://www.normanguitars.com/electronics.html - nevíte někdo o českém návodu? Děkuji z pomoc

Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 14:35
od Hendrek
Na co k tomu, prosím tě, potřebuješ návod? Funkce je více než jasná. Mám stejný preamp v Dowině. Ptej se na konkrétní věci, zodpovím, co budu vědět.
Edit: návod zde (5 sekund googlení

), pochybuju, že existuje český:
http://www.fishman.com/product/presys-oem-1
http://www.fishman.com/files/presys_user_guide.PDF
Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 14:41
od Andrea Vyskoká
Pro člověka co má poprvé kytaru se zesilovačem (já) to je trochu obtížné.
Chápu, když zmáčknu tuner, je to ladička.
Bass(basy),Middle(prostřední tony), treble(soprán) .. otáčením se reguluje zvuk? Nebo jak? Ani nevím, jak například dát, aby kytara hrála basově.
A potom nechápu phase .. v překladu fáze.
Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 14:48
od Hendrek
Ladičku jsi pochopila.
Volume - hlasitost
3 pásmový ekvalizér:
Bass - basy
Middle - středy
Trebble - výšky
Tzn. pro basový zvuk otoč Bass doprava. Doporučená nastavení pro různé styly hraní najdeš v manuálu (Fingerstyle - hra prsty, Scooped mid - potlačení středů, Strummer - trsání, Cut Through the Mix - prosazení se v mixu). Základní poloha těchto kroutítek je na dvanácti hodinách (mělo by se ti tam to kroutítko samo aretovat). Doleva ubíráš příslušné frekvence, doprava přidáváš.
Phase - otočení fáze, výborná věc, pokud hraješ na pódiu, a z odposlechů chytáš zpětnou vazbu, kterou tímto značně omezíš.
Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 14:54
od Andrea Vyskoká
Aha, tak děkuji.
A když otočím bass doleva?
To phase moc nechápu. To budu používat pouze na podiu? Jak jako otočení fáze?
A pokud teda jen tak bass dám nejvíc doprava a hlasitost také nejvíc, tak to bude mít nějaký efekt basu? A tak to bude i u středů a výšek?
Když budu chtít zahrát bas, sopran, středy, nemusím mít zapnuté ''phase''?
Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 14:57
od Hendrek
Ne, asi to moc nechápeš. To je ekvalizér, žádný efekt. Když přidáš basy, přidá se hlasitost nižším frekvencím. A zvuk bude hutnější. Když naopak přidáš treble (to jsou výšky - NE soprán), tak ti bude kytara více cinkat. No a když otočíš doleva, tak zase příslušné frekvence ubíráš (logicky).
Phase neřeš, až budeš vystupovat, pochopíš, klidně ho nech zapnutý, v manuálu píšou, že budeš mít lepší odezvu v basech při nízkém volume (jinak je to na posunutí elektrického signálu generovaného snímačem o fázi 90°, což má za následek sníženou náchylnost na vznik zpětné vazby z reproduktorů - takové to pískání a hučení).
Předpokladem, který jsem nezmínil, ovšem je, abys to měla zapojené do komba (zesilovač + reprobox). Samo o sobě ti to s akustickým zvukem kytary nic neudělá.
Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 15:04
od Andrea Vyskoká
Děkuji za upřesnění

)
Aha, takže když to nemám v kombu.. ak nic?
Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 15:05
od Hendrek
Pochopila

.
Elektroniku využiješ pokud kytaru nahráváš, nebo ji máš zapojenou do PA při živém hraní. Případně pokud chceš zvuk kytary modulovat nějakým efektem (chorus, delay, reverb...).
Jinak je to v podstatě akustická kytara jako každá druhá.
Jo, zapomněl jsem na tu ladičku, to je dobrá věc, to využiješ i normálně

.
Re: FISHMAN
Napsal: 12.03.2013 21:37
od Mojda334
Já se omlouvám za OT, ale musím smeknout před Hendrekem za jeho svatou trpělivost ! To dokáže málokdo a pro toho, co potřebuje poradit a povzbudit je dobrá rada a trpělivost k nezaplacení.

Hendreku DÍKY !!!