Stránka 1 z 1

Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 2.09.2013 19:36
od Lukáš Kostka
Ahoj, chci se vás setkat jestli se při nahrávání elektrické kytary setkáváte s brumem (podle prodejce to je zcela normální)? Mám typ Les Paul od BACHA.

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 3.09.2013 9:53
od Nero
Ano, s brumem se můžeš setkávat. Pak je otázkou, jak vzniká a jak se ho zbavit...

Může na to mít vliv spoustu věcí - napájení efektů nebo aparátu, případně i toho, čím nahráváš (zemníci smyčky), špatné kabely, přítomnost zářivek nebo CRT monitorů, všeobecně špatné vedení elektriky...

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 3.09.2013 10:22
od Hendrek
LP samotné by brumět nemělo, jelikož má HB snímače, které jsou bezbrumové. Pokud samotná kytara brumí, je něco špatně v zapojení kytary (uzemnění).
Pokud není původcem brumu kytara, je vhodné uvést celou signálovou cestu při nahrávání, abychom byli více v obraze.

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 4.09.2013 16:28
od Lukáš Kostka
Ahoj, Díky. Brum zmizí pokud stáhnu clonu. Pokud se dotknu konce kabelu (uzemním ho) brum přestane. Zkoušel jsem i jiné kabely. Dále následuje zvukovka Focusrite Scarlett 18i6, ale brumí to i když zapojím přes di box a nebo přes M-AUDIO DMP3 (předzesilovač). V HumlMusicu mi řekli, že je to zcela normální .Přeletovali (prý) a nic nezjistili.Po jejich údajném zásahu se to o něco zlepšilo, ale pořád to tam je.

Díky.
LK

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 4.09.2013 17:13
od vlk004
Pokud tím "konec kabelu" myslíš kovový plášť konektoru, tak bych řekl, že někde upadlo uzemnění... i když stalo se mi, že to dělal i minizesilovač a u normálního komba to bylo ok.

Ještě mě tak napdlo- jednou se mě na to už kytarista ptal, měl nějakého superstrata od Ibaneze (nějakou vyšší řadu- kolem 25. tis.), osazení HSH a jeden humbucker mu taky bručel, ale já tu kytaru naživo neviděl a ani nevím, jak to nakonec vyřešil.

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 4.09.2013 17:46
od Lukáš Kostka
Nemůže to být třeba tak že ta clona je blbě zapojená a je ten brum způsobený tím? Co třeba ten kondík u clony? Nebo potenciometr?

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 4.09.2013 18:33
od mirostrat
keď chytíš konec kabelu na gitare tak to nebrumí , no ale keď chytíš struny tak to tiež nebrumí ? alebo brumí ? lebo keď chytíš konec káblu na jacku gitary -zem a nebrumi a keď chytíš struny a brumí , tak je niekde urvaná zem alebo je to zle zapojené v gitare , dúfam , že som to nenapísal jak mantinel a rozumieš mi :) tá clona može byt zle zapojená ale podla mna ti ten brum iba stiahne , či úplne ten brum zmizne stiahnutím clony ? skús prepojit jack zem na gitare s kobylkou , v prípade nouze je aj to riešenie , ja to prepájam cínom , samo že dočasne , ale keď ti nebrumí keď držíš struny a keď ich nedržíš brumí , tak to je podla mna normálne , treba struny držat aby gitara nebrumela , aspon všetky na ktoré som hral aspon trocha brumeli a po chytení strun to nebrumelo :) uf uf

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 4.09.2013 18:49
od Lukáš Kostka
No u té své kobylku nemám uzemněnou. Fakt už nevím jak to vyřešit.

Re: Brum u kytary při nahrávání.

Napsal: 4.09.2013 20:45
od mirostrat
no ale na tie otázky si neodpovedal :) nič v zlom , však skús to s tým drátem , zober tenký drátek , najlepšie lanko , odblankuj na každej strane dosť vela asi 4 cm , aby sa ti lepšie robilo , omotaj okolo jacku na kábli , taký hadí jazyk urob a tak omotaj , druhý konec omotaj niekde na kobylke , kde ti nebude zavadzať , a máš uzemnené , keď to bude fungovat nahraj a potom rozober gitaru a urob to isté zvnútra aby to nebolo vidiet , teda ak je to porucha uzemnenia , a origo na les paule by to malo byt uzemnené pod strunníkom alebo kobylkov už z výroby , pod spodným šróbom v dreve , aspoň si myslím , a je to aj logické , lebo to je najbližší uzemnovací bod , a iný tam ani neni :shock: ale neviem to isto , nejsom les paulista , na strate je to napajkované na držiaku pákových strún , a ked chceš nahrávat tak daj tomu nejakú prvú pomoc , musíš na to príst kde je chyba , skúsil si dat dole kryt potákov a tam kuknút ? može byt niekde odfajčený drát :!: