Stránka 1 z 1

Symetrické a nesymetrické mikrofony

Napsal: 17.11.2018 2:33
od Vlada
Dobrý den vůbec se v mikrofonech ,mixech a všech těch elektronických věcech nevyznam a potřebují poradit.Koupil jsem sadu mikrofonů Superlux A5C2 a zajímá mne zdali jsou symetrické či asymetrické a zdali se dají zapojit do mixu Soundcraft epm8 děkuji za odpověď a omlouvám se za svou neznalost

Re: Symetrické a asymetrické mikrofony

Napsal: 17.11.2018 3:05
od SUK
Nevyznas se? Tak si precti pavliiho clanek a bude z tebe skoro odbornik: faq-zakladni-vybava-pro-domaci-nahravani-36035

Neexistuje duvod, proc bys se spravnym kabelem nemel byt schopen do jakehokoliv dostatecne moderniho ( mladsi 30 let, coz Soundcraft epm8 je urcite) takovy mikrofon.

Co je "asymetricky mikrofon" bohuzel netusim. Nepredpokladam, ze je myslen tvar mikrofonu (pak ano, spousta tech superluxu je v jedne ose skutecne symetricka). Mozna je mysleno spojeni a krom nejlevnejsich hama-hoven je vetsina normalnich dynamickych mikrofonu zapojena symetricky, tedy civka na HOT a COLD a Ground na kovove sasi mikrofonu, popripade podobne zapojeni s transformatorem (napriklad SM57) - nemel by byt center tapped!

Re: Symetrické a asymetrické mikrofony

Napsal: 17.11.2018 15:36
od Tube Guru
Zdar, Vlada má asi na mysli symetrický výstup (konektor XLR). Správné názvosloví je základ pro technickou domluvu. :) Ať už se s kolegy domlouváte jakoukoliv hantýrkou, tady je vhodné formulovat dotazy přesně když požaduješ radu. Mikrofony bývají vybaveny převážně symetrickým XLR konektorem a všechny mixážní pulty umožňují jejich připojení. Vypadá takto:
XLR konektor.jpg
XLR konektor.jpg (5.98 KiB) Zobrazeno 4770 x

Re: Symetrické a asymetrické mikrofony

Napsal: 17.11.2018 16:28
od rotten77
Tube Guru píše: 17.11.2018 15:36Mikrofony bývají vybaveny převážně symetrickým XLR konektorem a všechny mixážní pulty umožňují jejich připojení.
Všechny mixpulty XLR vstupy nemají, na to pozor...

Vlada píše: 17.11.2018 2:33 Dobrý den vůbec se v mikrofonech ,mixech a všech těch elektronických věcech nevyznam a potřebují poradit.Koupil jsem sadu mikrofonů Superlux A5C2 a zajímá mne zdali jsou symetrické či asymetrické a zdali se dají zapojit do mixu Soundcraft epm8 děkuji za odpověď a omlouvám se za svou neznalost
K této sadě budeš potřebovat ty zmíněné XLR kabely a do tvého mixu zapojit půjdou.