TransAcoustic, HyVibe.. akusticky "dozvučené" kytary

Klasické, westernové, hybridní, elektroakustické, ...
accc

TransAcoustic, HyVibe.. akusticky "dozvučené" kytary

Příspěvek od accc »

Ahoj všem, Kdo máte některou tuto kytaru? nebo kdo jste na to hrál? Napište mi, jak se vám to pozdávalo, líbilo nebo ne. Třeba i porovnání kdo měl v ruce obě. A nebo i jiné, pokud to ještě někdo už vyrábí. Prostě jen názor... Díky
himself

Re: TransAcoustic, HyVibe.. akusticky "dozvučené" kytary

Příspěvek od himself »

Zdráv buď :)
Na transakustiku jsem hrál asi 3x, ovšem na tu stejnou, v našem libereckém Muzikeru. Pokaždé, když to člověk vezme do ruky a hrábne poprvé do strun, vyloudí mu to úsměv od ucha k uchu. Je to zábavné a bral bych to hned (kdybych neměl ve frontě věci, které chci víc). Já osobně bych si vybral určitě nějakou menší než D, asi parlorku. Kytara samotná (nahlucho) mě moc nezaujala, krk je špalkojdní a celkově hrála trochu nudně, což je velká škoda. Je to ale individuální a taky víme, co (ne)dokážou staré struny.
Někdo vedle linkoval nějaký bazmek od Thomanna asi za 6 k (který umí podobné zvuky), což je asi zajímavá věc, ale přišla mi nepraktická (montáž, ukládání kytary, atd).
Kdybych tu kytaru měl, asi bych ty efekty vůbec nevypínal, protože jinak bych ji vlastně neměl důvod ji mít.
cherreda
Rádce

Příspěvek od cherreda »

Chvíli jsem v nejmenovaném obchodu poslouchal, jak někdo zkouší ten Lag a zdálo se to dost zábavné.
Pak jsem to trochu lustroval a je jasné, že co se týká možností, tak HyVibe předběhl Yamahu o kilometr.
Zásadní informace asi je, že by měl vydržet hrát cca 10 hodin při hře s efektama, samozřejmě když se začne používat bluetooth, baterka vyfrčí rychleji - je tam li-ionka, dobíjení přes USB-C.
Jinak kytary Lag mě zatím minuly, vypadají docela pěkně, ale vůbec je neznám - nicméně stačí dojít zkusit, na krámě jsou (ale ne u provozovatele tohoto fóra).

PS: Docela se nadbízí, aby to někdo vyráběl jako kit, co půjde vestavět do každé kytary - nedělá to už někdo? (nemyslím tím tu externí krabici, kterou zmínil Himself)
accc

Příspěvek od accc »

Našel jsem v inzerátu, že si pan majitel doplnil do kytary reverb/chorus od Yamahy. Na pohled to vypadá jinak, než jak to vypadá na transacoustic kytarách, tedy to jistě nebude z nějaké rozšlápnuté kytary ale koupené jako nová elektronika. Nevíte někdo, co by to mohlo být? mě se to najít nepovedlo ale jsem ta tyhle věci malinko tatar... no malinko víc. Děkuji

https://hudebnibazar.cz/cort-gold-d8-lb ... /ID429951/
himself

Příspěvek od himself »

Zdar, zkoušel jsem se na totéž ptát v "co vás zaujalo" a bez reakce.
accc

Příspěvek od accc »

https://www.cafago.com/en/p-i6765.html? ... rehouse=CN

Tohle se dá ale to yamahy ne, ale zřejmě budou i další. Ale asi to existuje, pokud ten pan inzerent nelže, že je to od Yamahy...

a nebo varianta. Jestli správně chápu, že to není třeba zapojovat dál...

https://www.muziker.cz/tonewoodamp-mult ... gKvA_D_BwE
Maco
Nový uživatel

Příspěvek od Maco »

Ahoj, zakoupil z kit HyVibe namontoval do polomasivni Yamahy FG 800 M a vše funguje skvěle. Tady je odkaz https://www.hyvibeguitar.com/
himself

Příspěvek od himself »

Viděli jste nový HyVibe? Krásná kravina, láká mě to.

Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

je to bezesporu zajimava ficura... no ale to by znamenalo dalsi kytaru, neb vse mam uz necim osnimane. Myslim, ze by to mohlo zpusobit wow efekt, ale co pak s tim, az ten wow pomine?
himself

Příspěvek od himself »

Furch OOM nemám ještě ozvučenou, ale tam to asi nechci. To spíš něco obyčejného na blbnutí. Myslím, že běžný reverb (max chorus) bych využil poměrně často. Občas doprovázím zpěvačku a kvůli jemnému přibarvení tahat kombo nehodlám...
Ale já vůbec neříkám, že to je něco, co potřebuju do konce života :)
Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

az budu mit cas, tak to stejne omrknout pujdu ;-)
smelina

Příspěvek od smelina »

To chci taky zkusit, ale asi jen tu variantu Essential. Měl jsem Transku od Yamahy a celkem to fungovalo. Akorát to bylo těžké a ta kytara bez těch efektů nehrála úplně podle mých představ. Takže čekám, do čeho bych to namontoval. Mini Taylor ani OOM se na to spíš nehodí, do 000 to taky nechci. Možná je to důvod pořídit další kytaru, do OM těla by to byl ideál :-)
Naposledy upravil(a) smelina dne 10.08.2023 18:51, celkem upraveno 1 x.
Marek Rejhon 000, Taylor GS Mini Mahogany, Donner HUSH-I
himself

Příspěvek od himself »

Ta hmotnost a dobijeni kabelem se mi taky moc nelibi...
accc

Příspěvek od accc »

Pro zajímavost od Lagu nové Blue Wavy.... https://www.lagguitars.com/en/424-sm_la ... owProducts Alespoň pro zajímavost....
Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

koukam, ze Lag si na tom zalozil svuj business plan. Ale proc ne. Kupodivu ty jejich kytary v dane cenove kategorii nejsou spatne.
himself

Příspěvek od himself »

Musím říct, že mě docela mrzí, že se mi vůbec nelíbí :)
accc

Příspěvek od accc »

Fakt??? ani ta nylonka??? https://www.lagguitars.com/en/sm_lag_sm ... BW1TE.html

To mě se ta značka hodne líbí skoro celá a na pohled mi připadá krásná řada Sauvage https://www.lagguitars.com/en/696-sm_la ... owProducts i když sem úplně nepatří. No ale jakékoliv "unplugged" přibarvení zvuku mi přijde super. Jen to je hračka, no, člověk to nové používá a zkouší a pak to zapne jednou za.... dost dlouho. Tedy já. Ale zase jsou i lidi, kteří si i na akustické hraní pustí kombíčko a malinko to naozvěnují... no každý nějak.
himself

Příspěvek od himself »

No to dozvučení a funkce je prima, ale ty kytary se mi nelíbí deisgnově. Primárně hlavně ta rozeta (takže tím je pro mě celá značka v háji :)). Ale ani moc kobylka a divně rozcáplá hlava...
Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

ses rozmazlenej... napadlo me, jestli ta rozeta na kytarach Gilmour je podobnost ciste nahodna s temi Lag, nebo se jedna o stejneho asijskeho subdodavatele...
Mne se Lag kytary docela libi, navzdory maltezkemu motivu. Jen jaksi kazda stejna hraje nestejne, dle mych zkusenosti.
fantomasxxx

Příspěvek od fantomasxxx »

himself píše: 6.04.2024 21:55 No to dozvučení a funkce je prima, ale ty kytary se mi nelíbí deisgnově. Primárně hlavně ta rozeta (takže tím je pro mě celá značka v háji :)). Ale ani moc kobylka a divně rozcáplá hlava...
Mě se právě ta rozcáplá hlava líbí, i ten schod na hlavě. 100 lidí 100 chutí :D
U nás v hudebninách na maloměstě vytlačila značka LAG dlouho prodávané Corty. Několik kytar LAG jsem i seřizoval a většinou to byly ve svojí cenové kategorii dost slušně hrající kousky.
Odpovědět

Zpět na „Akustické kytary“