Stránka 1 z 1

Jak napsat hudbu k textu?potrebju rady zkusenejsic muzikantu

Napsal: 18.07.2008 19:26
od Hypocrites
Nevim jestli se tu zrovna hodi toto tema ale urcite tu jsou zkuseni muzikanti...no nez jsem zacal hrat na kytaru tak sem psal texty basne apod. a ted pisu texty a chtel bych je zhudnebnovat a chtel bych se zeptat jestli jde zhudebnit vse co se rymuej umim jen na kytaru a to jeste ne moc dobre 2 texty se mi uz podarily zhudebnit ale je to nic moc nevim jestli tam staci psat akordy jako treba G,A,F apod. nebo to potrebuje neco vic...predem dekuju za nazory.... :)

Napsal: 18.07.2008 20:21
od Rainmaker
akordy asi budou základ. k těm pak mužeš postupně přidavat melodicky pasaže sola atd.
zaleži jak si ten text v te pisničce představuješ. jestli chceš pomalej začatek rychlej prostředek a pomalej konec (např.)
tohle je spiš na tobě. kdyžtak nahod nahravku demo něco cokoliv a my ti to zkritizujem :)

Napsal: 18.07.2008 21:46
od Asanoth
ja to delam obracene, napisu hudbu a marne cekam, az nekdo napise text. :D
kazodpadne, byt Tebou bych se zamyslel nad tou basni a snazil se najit riff, kterej vystihuje jeji hlavni myslenku. a na ten riff bych pak slozil zbytek stejne jako kdybys text nemel ;) . mozna ber maly ohledy, ale stejnak to bdes muset prekopavat ;) nehlede na to, ze basnicka skladba a rytmus je jinej nez hudebni.

Re: Jak napsat hudbu k textu?potrebju rady zkusenejsic muzik

Napsal: 19.07.2008 7:16
od pupack
Hypocrites píše:Nevim jestli se tu zrovna hodi toto tema ale urcite tu jsou zkuseni muzikanti...no nez jsem zacal hrat na kytaru tak sem psal texty basne apod. a ted pisu texty a chtel bych je zhudnebnovat a chtel bych se zeptat jestli jde zhudebnit vse co se rymuej umim jen na kytaru a to jeste ne moc dobre 2 texty se mi uz podarily zhudebnit ale je to nic moc nevim jestli tam staci psat akordy jako treba G,A,F apod. nebo to potrebuje neco vic...predem dekuju za nazory.... :)
covece co ja bych dal za to abych umel dat dohromady jeden jedinej text kterej by mi neznel trapne a mel hlavu a patu :)) mas uzasnej dar. Ale nemuzes chtit vsechno, malokdy si clovek zvladne napsat dobrej text a jeste ho zhudebnit kvalitne. Je to otazka toho ze ten umi to a ten zas tohle :) zkus si v okoli najit nakou osobu ktere jde zase vic to skladani a ve dvou ci s celou kapelou se to lepe vymyšlí....

Napsal: 19.07.2008 8:40
od wreptile
Většinou udělám hudbu a pak mi spoluhráč dodělá text XD Symbióza :-D
Jinak, zkus si to zazpívat kvůli frázování atd. a pak si do toho napasuj nějaké řídící akordy a pak všechny ostatní hovadinky.

Napsal: 19.07.2008 9:46
od Ragnar
Já zatim píšu všecko. První co mám je nějakej rým, ten převedu na melodii a dopíšu k němu text. Přihodim akordy tak aby to neznělo falešně(trvá mi třeba půl dne než najdu ty správný) a pak přidávám vyhrávky co sedí do těch akordů. Je fakt, že zatim píšu hodně jednoduchý věci, nevim jak to bude až se posuneme dál.

Napsal: 19.07.2008 13:30
od Hypocrites
budu to zkouset podle vasich rad :) ....takze vam moc dekuju a jestli vas jeste neco napadne tak piste jinak jeste jednou dik :)