Violoncello, samostudium

Housle, violoncella, kontrabasy, ukulele, mandolíny, ...
Odpovědět
Anilee
Příspěvky: 16
Registrován: 24.04.2014 22:59

Violoncello, samostudium

Příspěvek od Anilee » 24.04.2014 23:06

Zdravím, chci se optat jak to vidíte s violoncellem a samostudiem (je šance dostat se na uroven sám, abych mohl hrát pro sebe, a trochuv kapele...)
Jsem kytarista, hlavně, taky hraju na dechy, nicméně cello mě uchvátilo, je to krásný, hutný zvuk.

Chci se optat jak to vidíte, jde se naučit sám, hudební teorii znám.
Jakou učebnici použít, jaké instruktážní videa, na zoutubu jsem jich našel mraky, ale občas uplně v opozici...
Takže nevíte? :D :D
PS. Jaké strunny?
Ze začátku bych volil spíš levnější variantu (chci si kupovat lepší a lepší za odměnu...)
Budu moc rád za info.

PS. mužete mi to přeposlat do zpráv, možná se sem zapomenu podívat :D :D
Jsem náročnej, vím

Dudak
Příspěvky: 4
Registrován: 2.01.2014 1:26

Re: Violoncello, samostudium

Příspěvek od Dudak » 3.09.2014 15:40

Samostudium na cello možné je, asi jako na jakýkoliv nástroj. Jenže potíž je v tom, že při samostudium se naučíš spousty špatných zlozvyků. Pár zlozvyků Ti vadit nebude, prostě ten smyčec držíš jinak než bys měl a ani to nemusí vypadat zvláštně při nějakém koncertu. Jenže pár zlozvyků Ti kazí krásný hutný zvuk, který bys dosáhl, kdybys držel smyčec jak máš a při dalším zlozvyku Tě z hraní bude bolet ruka(konkrétně zápěstí nebo rameno)
Samozřejmě některé zlozvyky Tě může neučit i samotný učitel. Už jsem se s pár cellisty setkal, kteří vyprávěli jak se museli po několika letech hraní, zase několik let zlozvyky odnaučit. To je na tom asi to nejhorší. Odnaučit se zlozvyk.

Dle mého názoru, je lepší chodit za dobrým zkušeným učitelem, protože to co by ses sám učil měsíc, zvládneš s učitelem a zkoušením za chvilku.

Hudební teorie je fajn, ale nezapomeň, že kytara je v kvartách a cello v kvintách, dále jsou notové zápisy v basovém klíči.

Pro úplný začátek, bych se zkusil domluvit s nějakou ZUŠkou nebo s Hudebka.cz, kteří poskytují hodně kvalitní nástroje k zapůjčení.
Struny? Struny neřeš, kup ty levnější, protože než se naučíš pořádně hrát, tak to pár krásných měsíců potu a krve vydrží.

Zuzka-cello
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 6.01.2015 15:18

Re: Violoncello, samostudium

Příspěvek od Zuzka-cello » 7.01.2015 16:22

Rozhodně by byla škoda poškodit se už hned na začátku, hybaj za učitelem, i kdybys měl jezdit na lekce třeba jen jednou měsíčně. Taky se dá cello za pár korun půjčit v hudebce a tam maj taky (většinou) mraky instruktivní literatury.. Na hudebkách, kde učím, máme cellistů málo a je možnost i studia pro dospělé, myslím, že to umožňuje většina hudebek..

Odpovědět

Zpět na „Smyčcové a další strunné nástroje“