Visual Sound - Son of Hyde (dist. efekt)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
freelancer02
Příspěvky: 202
Registrován: 6.05.2007 21:03
Kontaktovat uživatele:

Visual Sound - Son of Hyde (dist. efekt)

Příspěvek od freelancer02 » 30.01.2010 13:19

Diskuze k této recenzi se nachází zde: diskuze-k-recenzim-f56/visual-sound-son ... 17697.html

-----------------------------------------------------


Obrázek
Pořízeno na kytary.cz cena necelé 3 000,-Kč v říjnu 2009.

Testováno na:
Ibanez S470, kabely Fender, Randall RG50TC.

Od pohledu:
Už od začátku mě zarazilo jak jsem dostal do ruky těžkou krabici. Zpracování ukázkové, kovová konstrukce, odolná, i když jí pustíte na zem, měla by bez problémů vydržet. Velmi se mi líbí přepínač, který není jeden z těch LUP a CVAK, ale prostě na něj šlápnete a pedál jede. Poprvé mě to trochu zarazilo, ale pak mi to přišlo úžasné. Nikdy se mi nestalo že bych na něj šlápl a pedál nesepnul. Červená dioda je na červném podkladu( :) ) vidět bez problémům. Potenciometry mají trošku tužší chod, což je podle mého výhoda, je menší šance si je omylem "roztočit". Trochu se bojím o malý přepínač "bright on", přijde mi trošku křehčí a ne přilíš chytře umístěný, ale zatím se vše obešlo bez problému, i při převozu. Jinak designově působí pedál moc pěkně a do zpracování poctivě.
Vzhled: Palec nahoru.
Zpracování, pohodlnost: Palec nahoru.

Od poslechu:
Po zapojení do obvodu a uvedení do provozu zesílím potenciometr na kytaře a co to slyším? Nic. Opravdu, pedál produkuju opravdu minimum sotva postřehnutelného brumu, pokud dáte drive naplno, tak si možná teprve všimnete že pedál je zapnutý. Ne jako metal-zona, kterou když jsem zapnul, tak bylo slyšet hejno včel(metalové ticho). Klobouk dolů. Začnu zprava, volume ma pěkný rozptyl, ale zároveň jasně čitelný, když ho přidáte víc, hlasitostní skok na sola jako vyšitý. Další je korekce pásem mid, který když dáte doleva tak je zvuk trošku temnější, čím jdete doprava tím je ostřejší a průraznější, k tomu se váže potenciometr treble (výšky) a s ním opatrně, protože pak to začíná být pěkná divočina, jde to hodně do výšek a ne každému to může být přijemné. A nakonec drive. Na počátku takový nakřápnutý crunch, pěkně barevný a čím jdete dál, tím víc řevu z toho leze. Ale vždy srozumitelný, nestává se z toho "koule bordelu". Já osobně ho používám ve svém hard 'n' heavy stylu na zkreslený doprovod s drivem na 3 hodinách(viz foto) a nemůžu si stěžovat, pořádně průrazné zkreslení, a přitom vždy čitelné i citlivé na dynamiku pravé ruky. Jediná věc, která mi vadí (ne úplně vadí, jen jsem ji nikdy nepoužil a ani mi nepřišla v ničem přínosná (třeba mě někdo vyvede z omylu)), byl přepínač bright on. Když je nahoře, leze z toho krásně čitelný, středový zvuk, ale když ho dáte dolů, přijdete o výšky, o středy a zbyde vám jen utlumené, ztišené huhňání. Jako kdyby aparát hrál v krabici. Někomu to může vyhovovat (myslím že Neurosis by pro to uplatnění našli), ale mně osobně to do ucha ani do oka nepadlo.
Zvuk: Palec velmi nahoru.
Přepínač bright: Palec dolů.

Spolehlivost:
Efekt mám už skoro půl roku, odehrál jsem s ním několik koncertů a nebyl jediný problém. Zapojíte adaptér a jede. Jak s baterkou nevím, od začátku používám adaptér. Takže zatím spolehlivost 100%.
Spolehlivost: Palec nahoru.

Resumé:
Velice pěkný distortion pedál. Produkuje velmi zajímavý zvuk, je drsnější než DS-1 ale zároveň nakřáplejší, oproti třeba MT-2, není tak metalový. Tohle musí každý slyšet, je to už trošku specifičtější záležitost, už jen kvůli ceně, efekty Visual Soundu nejsou jedny z těch levných, ale hlavně kvůli zvuku, který je velmi osobitý.

Kdyby mi tento efekt ukradli, koupil bych si ho znovu?
Na 100% ano, protože tenhle efekt za to opravdu stojí.

http://s1.imgupload.cz/img/--/165561/Qy4go/P1000879.JPG
http://s1.imgupload.cz/img/--/165562/2mXg4/P1000878.JPG
Ibanez S470, Laney IRT120H, Randall RX412M, Visual Sound - son of Hyde, EHX - small clone chorus. Kabely Cordial, trsátka Dunlop Big Stubby (2mm) a Hard-rock cafe London :-)

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“