Vox AC4TV

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
ajdam
Příspěvky: 783
Registrován: 26.12.2013 21:59

Vox AC4TV

Příspěvek od ajdam » 18.02.2016 9:10Koupeno v lednu 2016 na hudebním bazaru za 4800,-
Testováno s Gibsonem SGJ (RM Pickups) a Fender Standard Tele (DiMarzio Twang king)

VOX AC4TV je malé jednokanálové lampové kombo bez master volume. Ovládání zahrnuje poťáky Volume a Tone. Dál je na ovládacím panelu přepínač výkonu (4W, 1W a 1/4W), který částečně supluje master volume. Zezadu je výstup na ext. reprobox.

Zpracování OK, nevidím žádné kazy. Akorát mi trochu chrastí volume pot. Kombo rozhodně vypadá dost dobře.

Zvuk No, nejde čekat, že tohle kombíčko bude hrát stejně jako AC30. Charakter Voxe kombo ale má, oproti větším voxům má typický plechový zvuk malého komba. Celkem mě překvapilo, že AC4TV není oproti AC30CC1 tolik navýškované a cinkavé. Pokud hledáte typický „chime“ zvuk, tak by asi bylo lepší se poohlédnout po nějakém větším bráchovi. Korekce Tone funguje bezvadně a na takovémto kombu IMHO stačí. Kombo dobře reaguje na dynamiku hry, pokud při hraní rádi kroutíte volume potem na kytaře, tak budete spokojení. Kombo jsem si koupil na doma, zvuk mě ale nakonec zaujal tak, že jsem ho vzal i do studia. Jeho zvuk prostě není žádný mainstream, a to se mi na něm líbí :-)

Primárně je kombo určené na domácí hraní. Zde bych chtěl podotknout, že ani na 1/4W se zkresleným zvukem nedostanete na panelákovou hlasitost. Tohle kombo zkrátka trpí tím, co většina podobných malých lampových komb- do zkušebny je to málo a na doma moc. Já osobně bych tohle kombo viděl jako ideální volbu pro nějakého bluesmena co vystupuje sám, případně jen s bubeníkem, který jemně hladí virbl špejlemi.

Kombo jsem zkoušel krmit různými krabičkami a šlo to. Samozřejmě má to své limity- s vytaveným Big Muffem už kombo šíleně hučelo. Nakonec se mi na zkreslený zvuk nejvíc osvědčilo zapojit kytaru přímo do komba a vytavit ho. Ne že by si kombo nějak nerozumělo s overdrivem atp., ale takhle mi zvuk připadá nejsyrovější a pro mé potřeby nejlepší.

Ukázky ze studia (kytara Gibson SGJ):
Songy Osm piv a Rum na našem bandzonu:
http://bandzone.cz/zevlparta

Shrnutí
Plusy:
Zajímavý charakter zvuku
Kombo dobře reaguje na dynamiku hry
Vzhled
Spolupracuje s krabičkami

Mínusy:
Na doma dost hlasité i na 1/4 W
Méně cinkavý zvuk

Kdyby mi kombo ukradli, koupil bych ho znovu? No těžko říct, spíš ne. Což ale neznamená, že bych s ním nebyl spokojený, spíš prostě rád experimentuju.
♪♫Fender Standard Telecaster 2007 (DiMarzio Twang King)-> Morley Bad Horsie 2 -> MXR Custom Badass Overdrive -> Vox AC30CC1 (Alnico Gold)♪♫

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“