Vox Mini5 Rhythm

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
darwan23
Příspěvky: 429
Registrován: 9.04.2014 16:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vox Mini5 Rhythm

Příspěvek od darwan23 » 27.11.2014 14:08

Diskuze k této recenzi: recenze-vasi-vybavy-f61/vox-mini5-rhyth ... ml#p675647


_______


Obrázek

Po víc než roce vlastnictví a občasného trénování na cestách přes tenhle aparátek přidávám svou trošku do mlýna s Vox Mini5, o kterém se tu ještě nikdo nezmínil. De facto je to předělaný starší formát Voxe DA5, s obdobnými rozměry a s updatem jak v modelovaných zesilovačích, se dvěma sekcemi pro nastavení efektů a dalšími drobnostmi.

Vzhled
Design kombíčka je decentní, a to ve všech variantách (černá/bílá, s látkovým potahem repra/s kovovým grilem) - sám vlastním černou variantu s kovovou mřížkou, která mi připadala nejvíc "sexy" :)
Detaily jsou zpracované dobře, žádné odchlipování potahu, loga nebo rozjíždění spojů apod. se nekoná - váhově i rozměrově je to navíc opravdu velmi příjemná "krabička".

Zvuk
Pokračuju rovnou zvukem - kombo samozřejmě prošlo zkouškou ohněm jak na stratu (Squier Deluxe), tak i na kytaře s humbuckery (Cort M600), a dokonce i na elektroakustice (Cort SFX6R).
Co mě osobně hodně mile překvapilo, jsou čisté a mírně nakreslené zvuky - od Boutique Clean až po (už ne tolik čistou) AC30 TB. Na 6,5palcové repro to pro účely cvičení hraje víc než obstojně a simulace Voxů i Fenderů jsou při hraní na gainu do 12 hodin pěkně transparentní - obě modelované AC krásně zvoní a jiskří, i když k absolutnímu štěstí pravé lampy toho ještě poměrně dost chybí. Z dalších, tentokrát maršálských zvuků (UK 70, 80, 90) to sice nijak oslnivě "neleze ven", ale i tak se dají najít polohy, které poměrně uspokojí. Co se tohohle spektra zkreslení týčem, hi-gainové simulace vůbec asi nejsou silnou stránkou těchhle "drobečků", ale to platí nejenom u Voxe, ale i Rolandu (mini Mustangy od Fendera a další neznám, ale předpokládám stejnou slabinu - jinak bychom se o tom asi už všichni dozvěděli...). Pro legraci se dá ještě jakž takž použít US Hi Gain, ale opravdu jen jako nouze... :)

Zajímavá utilitka je možnost přepínání výkonu - už na 0,1 wattu hlasitost není nezanedbatelná, při přepnutí na 1,5 resp. 5 wattů už to hraje docela nahlas (tedy na místnosti, kde s tímhle kombíčkem obvykle zkoušíte). Na druhou stranu se tím trochu odkrývá Achillova pata nedostatečně velkého repra, a to nejen při přímém srovnání s obdobně nastavenou lampou - sebelepší simulace zesilovače holt další parametry aparátu nikdy nenahradí.

Kombíčko naopak pěkně hraje v poloze Line spolu s elektroakustikou - tady se širokopásmový repráček uplatní dobře a korekce zvuku dokážou ještě trochu pomoct. Pro elektroakustiku jsou jinak docela použitelné i čisté kytarové simulace - zvuk piezo snímačů se pak víc zakulatí a dostane se tam i trocha té "šťávy" navíc... :)

K efektům nemá smysl se příliš vyjadřovat, žádné zázraky se nedějí, jde opravdu o průměr. Na druhou stranu plusem je, že blend čistého zvuku se dá nastavit u každé ze dvou skupin efektů zvlášť a nenutí vás to volit pouze z fixních kombinací (chorus + delay apod.) Docela brutální záběr má kompresor, ten by nejeden člověk nastavoval o dost jemněji - na druhou stranu zas pěkně funguje spolu se simulacemi ampů. Delaye jsou hodně průměrné (bez nastavení feedbacku je holt trochu potíž) - na druhou stranu zaplaťpánbůh za tap tempo! Nemají ho ani některé samostatné pedály, tady na něj naštěstí nezapomněli - další malý bodík k dobru.

Ostatní
Vychytávky přídavného vstupu pro mikrofon a automatického bubeníka jsem kromě úvodního odzkoušení nepoužíval - variant doprovodu je tady opravdu požehnaně (3 varianty na každém z 11 slotů), pro cvičení se může (ale nemusí) hodit - mě po třech minutách monotónního bubnování už docela bolí hlava... :)
Mikrofon snad možná připojí jen ten, kdo chce na chvilku zabavit vlastní malé děti, které už nechtějí čínské plastové hračky z hračkářství... :D
Vy výbavě je jinak i ladička pro strunu E - ta už je ale opravdu bez komentáře...

Výdrž / spolehlivost
Udávaná bateriová výdrž nelže - 6 tužkovek vydrží o dost víc jak 10 hodin, kombo tak můžete postavit prakticky kdekoli bez nutnosti připojení adaptéru, který je samozřejmě také k dispozici. Žádné nepříjemné zvuky se za rok používání neprojevily, konstrukce je opravdu i na tak lehký kus dřeva bytelná.

Využití
Jak už jsem zmínil, kombo je určené primárně na cvičení a mobilní "provizorní" hraní - žádné zkušebny a velké sály tenhle drobek neutáhne, byť má svým způsobem páry dost... Mobilita komba a rychlost přípravy pro cvičení je velkou předností - ani adaptér si do kumbálku schovaného před rodinou nemusíte brát... :)

Cena
V říjnu roku 2013 (po uvedení na náš trh) byla cena komba cca 3700 - dle mého vcelku adekvátní jeho přidané hodnotě.

Závěr
Krátké shrnutí - Mini5 je malé lehoučké kombo na cesty nebo trénink v tichých podmínkách. Potěší ty, co rádi čistší zvuky, uspokojí i ty, co bez alespoň základního delaye atd. nedají ani tón.
Konkurentů na trhu má spoustu, až tak velké rozdíly mezi nimi pravděpodobně nejsou, čili v téhle kategorii lze téměř bez obav říct, že ani "nemůžete sáhnout vedle"... (s ohledem na omezené použití těchhle přístrojů).

V přímém srovnání s Rolandem a její obdobnou baterkovou "minikostkou" v mém uchu vítězí tenhle Vox - nad dalšími miniaparáty nebudu plýtvat časem :)
Kdyby mi tenhle náhodou spadnul z police, za obdobnou cenu bych ho pořídil zpátky...
You can hear them singing out their telegraph code, all the way down the telegraph road...
https://soundcloud.com/darwan23

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“