Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Klavíry, keyboardy, digitální piana, syntezátory, ...
reign
Příspěvky: 11
Registrován: 23.01.2016 11:58

Re: Výběr elektrického piano (do 30.000 kč)

Příspěvek od reign » 3.03.2016 12:20

Pianino jsem koupil naslepo přes inzerát, vzdálenost 110km, pán ho dovezl dnes ráno a s mými dvěma kamarády jsme ho vynesli do bytu. Prvně v životě jsem rád, že bydlíme jenom ve 2. patře, předtím jsem žil 20 let v 7., to bych si to sakra rozmyslel. Mé zkušenosti nulové, veškeré info pouze z internetu. Natrefil jsem na Bazoši na inzerát na Brože ve výborném stavu naladěného na komorní A. Volal jsem prodávájícímu, vyklubal se z něj renesanční člověk - truhlář/muzikant/ klavírník v jednom, takže hned během prvního telefonátu jsem z něj vytahal dost informací, rozhodně dost nato, abyćh nabyl jistotu o jeho poctivosti. Nechápu, že na inzerát s tak podrobným popisem nikdo jiný nezareagoval - klávesy mají nové obložení, nástroj má dva roky starý lak, nové plsti, kompletně vyčištěné, seřízená mechanika... Stav mi opravdu vyrazil dech, až jsem se při placení styděl - kdyby mi někdo řekl, že je to letos vyrobené, neměl bych důvod k pochybám.
Velmi mně zaujaly jeho postřehy na srovnání tohoto kusu s populárnímy socialistickými Petrofy - říkal, že zvukově jsou ty novější Petrofy lepší a i lépe drží ladění, že ten Brož (pražskej, rok 1939) má drsnější zvuk vyšších tónů, ale že na druhou stranu má lepší klaviaturu (jako prý všechny prvorepublikový pianina) díky vyšší mechanice, že se na ní prostě líp hraje. Hraje i v nějaké kapele, má ještě Kawai ES7 a říkal, že chodem to má klaviaturu skoro jako křídlo, že "jediné" omezení je zvuk - sebelepší digitál má "spočtené" možnosti, akustika jich má nekonečně.
Pak nám na něj i zahrál a byla to paráda, fakt to není teoretik 8)
*První uvozovky - pro někoho banalita, pro jiného zásadní věc. Druhé uvozovky - myšleno doslova spočítané, ne že jim je odzvoněno.
Při stěhování jsme hned v přízemí potkali dvě největší drbny, sousedé co bydlí pod námi patrně budou večer ťukat na topení.

MartasK
Příspěvky: 66
Registrován: 3.02.2016 21:42

Re: Výběr elektrického piano (do 30.000 kč)

Příspěvek od MartasK » 3.03.2016 16:08

Tak gratuluji. Já na něj taky koukal a a nezdálo se mi to - ta cena pianina je cena laku samotného, natož ty ostatní opravy. Tak se mi nechtělo jet s nedůvěrou 100km do KH když ani neumím odhalit skryté vady. Ale jestli je OK, tak to zkrátka byla příležitost desetiletí a máte štěstí že jste po tom skočil.
Já koupil podobný kousek (značka, stáří), ale bez rekonstrukce, bez oprav laku apod. jen s drobnými opravami mechaniky za 14 tis. a ještě čeká na ladění. Ale měl jsem tam na posouzení a opravy ladiče i klavírníka, tak by měl být funkčností taky v pořádku.

Béda
Příspěvky: 3
Registrován: 6.07.2016 19:06

Re: Výběr elektrického piano (do 30.000 kč)

Příspěvek od Béda » 6.07.2016 20:01

Dovolil bych si zde vyjádřit také svůj skromný názor na rozdíl mezi strunovým pianinem a elektronickým. Oba kousky jsem jen nakrátko zkusil na prodejně. Klasické pianino byla Yamaha za 88 000.- a elektronické také Yamaha, ale za 140 000.- Chvíli jsem brnkal na tu drahou eletriku, no..nevim jestli s tim něco měli v nepořádku, ale ta klaviatura reagovala neadekvátně k síle úhozu - ťuknutí. Porát nebylo skoro nic slyšet, pak jsem do toho klepnul jen o malounko víc, přičemž to přehrálo tón neadekvátně, spíše až nečekaně hlasitě. Možná to bylo jen špatně nastavené, ale proč by na druhou stranu za 140 000 dopustili, aby v rejstříku "klavír" bylo možné nastavit takovou hrůzu. Se vstávajícími vlasy nad cenou a kvalitou jsem opustil nejdražší elektronickou klaviaturu na prodejně. Vím, že zvuk z nástrojových reproduktorů nelze brát příliš vážně, že je třeba nasadit Sennheisery, ale ta vzpouzející se citlivost mne odradila od detailnějšího zkoumání onoho harapáku. Následně jsem si otevřel pianino Yamaha za 88 k, přičemž, když to trochu přibarvím, stačilo se dotknout jediné klávesy, párkrát jí poťukat, rozehrát první akordy a rovnou jít do kolen z palety křišťálových zvuků které ve zlomku vteřiny zaplnily hlučnou prodejnu. Nebylo třeba dále něco zkoušet a porovnávat. Rozdíl byl jako dudy a nebe. V rámci tématu předpokládám, že se něco strunného dá sehnat do 30 000.- Dále se připojuji k názoru uvedenému o pár příspěvků výše. Pokud je to jen trochu možné a bude se na to "hrát" kupte repasovanou klasiku. Zrovna zvažuju to samé. Béda, sváteční hráč.

Windy
Příspěvky: 244
Registrován: 22.06.2013 5:04

Re: Výběr elektrického piano (do 30.000 kč)

Příspěvek od Windy » 8.10.2016 13:29

Ahoj Lidi. Trošku mi to připomíná sekci bicí - zda bazarový kousek a nebo stačí levnější, zda digitál a nebo zda elektronické bicí. :-D
Jelikož jsem šťastnou čerstvou majitelkou digitálního piana Kawai CN 25 (29650kč) a vzhledem k tomu, že výběru předcházel poměrně pečlivý výběr samozřejmě doplněný konzultacemi hráčů na klavír a učiteli hry na piano, myslím, že moje postřehy mohou být dobrým vodítkem i pro ostatní.
Důvody pro pořízení klavíru najsou nijak podstatné, důležitá pro mě nebyla dokonce ani cena (kolegové ze sekce bicích dosvědčí). měla jsem jen několik požadavků. 1) aby byla klaviatura odpovídající co možná nejvěrněji skutečnému pianu 2)abych nástroj dokázala dostat do pokroví, kde mám bubenické doupě a tedy všechny nástroje. Oba nástroje tuhle možnost splnily a tak jsem se soutředila na všechno osatní.
Zkoumala jsem všechny klady a zápory akustického nástroje a nakonec jsem ho přeze všechnu věrnost a autentičnost zavrhla. důvody:
1) rozměrově vyjde digitální piano lépe
2) hmotnost a možnost stěhovat piano po domě také jasně hovoří ve prospěch digitálního piana
3) nemožnost utlumit zvuk ... dostávám se totiž ke hraní jen večer (přes den už mám čas rezervovaný pro bicí)
Klady digitálního piana:
1) možnost výběru zvuků (hraju-li klasickou skladbu psanou pro cemballo, mohu si rovnou vybrat i ten daný nástroj apod)
2) v noci se probudím a napadne mě nějaká melodie - mohu si ji okamžitě jedním tlačítkem nahrát.
3) mohu cvičit kdykoli a zvuk je ovlivněn jen kvalitou sluchátek nebo reprobeden klavíru (které lze samozřejmě nahradit a zvuk pustit přes zesilovače atd).
Samozřejmě asi nejdůležitější součást klavíru pro dobrý a autentický pocit ze hry je klaviatura - její mechanika. Levnější piana mají pochopitelně klaviaturu obyčejnější, čím dražší nástroj, tím lépe reaguje. Kolem 30 000 kč už lze najít nástroje, které mají opravdu hodně věrné chování, včetně dynamiky úhozu, rozeznívání alikvot nebo třeba povrchu kláves, který se opravdu hodně blíží skutečným klávesám.
Měla jsem možnost zkoušet vícero nástrojů včetně Yamahy Clavinova, nakonec ale zvítězil právě Kawai 25CN. Má nejlepší poměr výkon/cena, repráčky 15W (což je už opravdu silný zvuk) a velké množství dalších nástrojů, které je možné kombinopvat, takže pokud člověka(dítě) začne při cvičení "nudit" zvuk čistého koncertního piana, může si zapnout třeba jazz piano.
Na rozdíl od elektrických bicích, kde si lze dost výrazně pokazit techniku hry, u takto "drahých" digitálních pian už něco podobného není tak pravděpodobné a když zvážím všechna pro i proti, pak zkrátka do bytu a nebo domu s vícero obyvateli jedině digitál.
:-)
P.S. pokud bych měla možnost volit levnější variantu, tak bych opět v cenové kategorii do 25 tisíc volila kawai (KDP90) (má slabší repro a plastový povrch kláves a nemá možnost kombinovat dva nástroje do jedné klávesy ale co se týče mechaniky kláves, je také velmi dobře zpracovaný. Klávesy jsou jen pocitově nepatrně lehčí- lehčeji reagují než u klasického nástroje, nicméně dynamika úhozu je zachovaná i u této série). Od 45 tisíc výše už mi připadalo, že je na tom poměrem výkon/cena lépe například Yamaha.

TomasElvis
Příspěvky: 3
Registrován: 1.09.2017 9:08

Jaké digitální piano

Příspěvek od TomasElvis » 1.09.2017 9:15

Zdravím lidi. Jsem v koncích .Sháním digi piano do 30 000 a nevím jakou značku. V prodejně kytary.cz mi prodavač něco ukazoval a říkal ,že jedině yamaha nebo roland ale dané modely kolem 30 000 mě zvukově neoslnily a Roland byl v basových tónech hrozně umělý . Prý kawai nebo kurzweil nebrat přitom kurzweil i kawai se mi dle zvuku na youtube teda zdá asi úplne nejlepší. Připadalo mi že oboje jsou hrozný krámy dle jeho názoru. A vůbec je na prodejně nemají .
Naposledy upravil(a) Hendrek dne 1.09.2017 9:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno s existujícím tématem.

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 6623
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Hendrek » 1.09.2017 9:33

Zdar.
Stejných témat je tu několik, než ti někdo odpoví, můžeš si o tom něco přečíst zde, ale i v dalších podobných vláknech:
http://hudebniforum.cz/klavesove-nastro ... 37940.html
http://hudebniforum.cz/klavesove-nastro ... 35387.html
Obrázek

Petr13
Příspěvky: 148
Registrován: 31.01.2016 14:10

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Petr13 » 1.09.2017 10:46

Az zas budes v te prodejne, vyzkousej jeste tohle: https://kytary.cz/casio-px-5s/HN138678/

Recenze to ma velmi pozitivni: https://digitalpianojudge.com/casio-px-5s-review-2015/ Simulace zvuku klaviru zahrnuje veci jako prenos vibraci mezi sousedicimi strunami, nebo moznost volby otevreni kridla ve 4 stupnich.

Basovy zvuk je hlavne o schopnostech reproduktoru ten bas dobre podat, takze je k tomu potreba kvalitni ozvuceni, velke reproduktory alespon 8". Integrovane repro neobstoji. Ty casia nemaji vlastni ozvuceni, takze si k tomu budes muset jeste prikoupit nejake studiove monitory, cimz se dostanes na tech 30 kKc, ale zvukove to bude o kus jinde. Podle toho, kolik do toho ozvuceni budes investovat.

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6075
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od pavlii » 1.09.2017 11:49

Přesně tak. Jinak bych se v zásadě na prodavače obracel pouze s otázkou statistiky poruchovosti a kvality servisu (dostupnost, reakční doba apod.). Vše ostatní je subjektivní a nemusí se zcela slučovat s tvým pohledem (poslechem) na věc 8) viz poznámky ohledně Kurzweil a Kawai.

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

skynet
Příspěvky: 11
Registrován: 29.09.2011 8:16

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od skynet » 31.10.2018 9:59

Zdar, tak prečítal som si všetky témy. Ale stále neviem aký kúpiť.
Casio PX-870 alebo nejakú Yamahu v tej cene?
Alebo priplatiť a ísť do Kawai CN-37 ? Má oveľa lepšiu klaviatúru?
Nič v okolí sa nedá skúšať... bohužiaľ výber naslepo.

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6075
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od pavlii » 31.10.2018 10:19

V tom případě jsou ve hře dvě varianty a osobně nemyslím, že by se nedaly jedna nebo druhá v poho použít:

1. kdo zkusil pár těch nástrojů (a lidi tady jsou), napíše osobní dojmy a dá za sebe doporučení => v pohodě se ho lze držet, proč jako ne (když ti nenarušuje moc rozpočet)

2. vybereš si čistě třeba vzhledově/podle funkcí/apod. sám a ztotožníš se s tím. Koneckonců proč ne - je spousta nástrojů, nad nimiž hodně lidí (i znalých!) ohrnuje nos, ale normálně se na ně hraje a dávaj i výsledky; je to prostě hlavně i o tom, co se z toho nástroje umí vymáčknout.

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

skynet
Příspěvky: 11
Registrován: 29.09.2011 8:16

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od skynet » 31.10.2018 10:38

Tak tak, ide o to že predajci mi hneď vravia že Casio je s****a, vyrába len pre deti a pod. 90% odporúčajú yamahy(a sem tam roland)
A viete mi povedať aký je kvalitatívny rozdiel medzi Casio AP 470 a Casio PX 870?
Nepoznáte v Krakowe nejaký dobrý obchod? kde by mohli mať niečo v tejto cene?

Uživatelský avatar
Asanoth
Příspěvky: 2731
Registrován: 25.01.2008 18:25

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Asanoth » 31.10.2018 14:49

To o Casiu už delší dobu neplatí, nevím ale, jak je to s trvanlivostí. Mně PX-5S hodně příjemně překvapila, když jsem ji kdysi zkoušel, a v 870ce by měla být ta samá mechanika. Málem jsem si jí koupil, ale nakonec vyhrál Studiologic (kdybych měl o 15k víc, tak bych koupil Kawai). Myslím, že Casio není špatná volba z hlediska klaviatury, výdrž a zvuky nedovedu posoudit.
Na Kawai CN-37 jsem hrál včera, bylo to dobrý. Pokud nechceš nutně něco stojacího jako kus nábytku, stejně se hraje na MP-7 a ES-8.
Žádný Roland, na který jsem kdy hrál, mě nebavil. Včera šel jedině FP-30, ty drahý mi přijdou hrozný.
Yamaha je taková sázka na jistotu, ale mně vždycky ostatní značky (Fatar, Kawai, možná i to Casio) přišly pocitově (ze hry) zajímavější.

Pokud hraješ, někam zajdi/zajeď a uvidíš.
Matně si vybavuju, že v Krakově byl obchod s klávesama u takového náměstíčka, kde je v par(čí)ku fontána přes bronzovou sochu jakéhosi pána. Ale jsou to 4 roky zpátky, tak se mi to možná smíchalo s něčím úplně jiným (to náměstíčko tam teda je :D ).
Petrof pianino, šedesátá léta
Studiologic Numa Piano
______________________________________

Fender American Standart Stratocaster RW ---->Fender 65 Deluxe Reverb
Nashville NW-20C
______________________________________

Amati Classic Deluxe Tenor Saxofon

skynet
Příspěvky: 11
Registrován: 29.09.2011 8:16

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od skynet » 4.11.2018 22:19

A neviete v čom je rozdiel medzi CASIO séria privia PX-870 a séria celviano AP-470 ?

Peter4321
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 5.11.2018 17:59

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Peter4321 » 5.11.2018 18:14

Čau. Podľa oficiálnej stránky je tam rozdiel iba v počte zvukov. AP470 má 22, PX870 má 19 zvukov. Funkcie aj klaviatura vyzerajú byť totožné. Ak nemáš podmienku aby to bol aj kus nábytku mám na predaj pol roka starú Privia PX560M BE za cenu AP470.

skynet
Příspěvky: 11
Registrován: 29.09.2011 8:16

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od skynet » 6.11.2018 7:02

Práveže chcem aby to bol kus nábytku.... Všimol som si, že to AP470 má aj linkový výstup a jeden klavírny zvuk(steinway) naviac plus má pedále klasickej velkosti nie tie zmenšeniny ako PX870. Neviem či sa oplatí prihodiť 100€ na AP470.

Peter4321
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 5.11.2018 17:59

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Peter4321 » 7.11.2018 16:19

Pre skynet.
Pravidlá fóra mi ešte neumožňujú poslať ti súkromnú správu. Napíš na: sahajpeter@gmail.com

djgoro
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 26.12.2017 15:44

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od djgoro » 26.01.2019 21:39

Ahoj všem
Dcerka 8 let bude začínat na klavír,ve škole mají koncertní křídlo,doma zatím klavír není,budem pořizovat elekrické piano. Mám favority ROLAND RP102 nebo YAMAHA YDP-163. Obě piana jsem viděl v prodejně a protože nejsem klavírista vůbec mi to nic neříká co se týče kvality klaviatury. Máte někdo zkušenosti ?? Díky za jakékoliv info

Uživatelský avatar
Asanoth
Příspěvky: 2731
Registrován: 25.01.2008 18:25

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Asanoth » 2.02.2019 17:09

Ahoj,
prosím, pokud jen trošku trošku trošku trošičku možné, kupte akustické pianino. Za 25-30 se dá sehnat už kousek někde uplně jinde, než cokoliv digitálního.
Z těch dvou ani jeden neurazí, případně Kawai CN-27 (nebo lépe 37 - ale to už jsme cenově výš).
Ale akustika je úplně jinde.
Petrof pianino, šedesátá léta
Studiologic Numa Piano
______________________________________

Fender American Standart Stratocaster RW ---->Fender 65 Deluxe Reverb
Nashville NW-20C
______________________________________

Amati Classic Deluxe Tenor Saxofon

Petr13
Příspěvky: 148
Registrován: 31.01.2016 14:10

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Petr13 » 28.02.2019 8:23

Asanoth píše:
2.02.2019 17:09
Ahoj,
prosím, pokud jen trošku trošku trošku trošičku možné, kupte akustické pianino. Za 25-30 se dá sehnat už kousek někde uplně jinde, než cokoliv digitálního.
Z těch dvou ani jeden neurazí, případně Kawai CN-27 (nebo lépe 37 - ale to už jsme cenově výš).
Ale akustika je úplně jinde.
To je trochu zaujaté, ne? Akustické piáno má řadu nevýhod. Třeba
- Zabere hodně místa, je těžké a nedá se snadno stěhovat.
- Rozlaďuje se a je nutno platit za jeho naladění.
- Je hlučné a nedá se stišit nebo na něm hrát přes sluchátka (a když někdo cvičí dvě hodiny denně, dokáže to pěkně lézt na nervy, v rodině i sousedům) takže si ohleduplný člověk nezahraje večer.
- Nemá žádnou podporu pro začátečníky, na rozdíl třeba od toho Rolanda, který má bluetooth pro připojení k výukovým aplikacím, které opravdu pomohou - zvláště jestli rodiče nemají čas nebo to sami neumí - a učitelka jednou týdně je málo.

Klasické piáno je z těchto důvodů na ústupu, už i třeba v hudebkách na základních školách se používají digitální nástroje, které nahrazují stárnoucí piána. V populární hudbě je akustické piáno už také vzácnost. Digitální klávesové nástroje jsou praktičtější, imho se vyplatí věnovat spíše jim a hrát na ně. Protože jestli konzervativci říkají, že mechaniky digitálních pián nejsou úplně přesné kopie mechanik akustických, tak to platí také naopak, a dnes se vyplatí spíše schopnost ovládání nástrojů digitálních, než akustických, ať je to piáno nebo kostelní varhany. Digitální nástroj není méněcenná náhražka, ale svébytný, praktičtější a rozšířenější nástroj.

Takže ano, akustika je někde jinde, ale není to úplně pozitivní jinde.

Uživatelský avatar
Asanoth
Příspěvky: 2731
Registrován: 25.01.2008 18:25

Re: Výběr elektrického piana (do 30.000 kč)

Příspěvek od Asanoth » 2.03.2019 12:05

"Nemá žádnou podporu pro začátečníky," bože... :roll: :roll: :roll:
Výukové aplikace, obzvlášť pro děti, jsou jen zabití času, protože aplikace ani dítě nepoznají, když dělá něco špatně. Možná to může fungovat jako doplněk, ale spíš to odvádí pozornost od osnov, které jsou vymyšlené nějak s ohledem na rozvoj techniky.

Hovoříme zde o hře na klavír. Digitál je náhražka. Nikdy nebude reagovat na hru tak, jako klavír, nebude mít takový dynamický rozsah a možnosti práce s tónem. Je to asi jako kdyby sis chtěl koupit auto a někdo ti cpal motorku, protože je lehčí, míň žere a nemusíš s ní stát v kolonách. To, žes chtěl mít na střeše rakev, na zadním sedadle dvě děti a v kufru psa je už jenom drobnost.
Petrof pianino, šedesátá léta
Studiologic Numa Piano
______________________________________

Fender American Standart Stratocaster RW ---->Fender 65 Deluxe Reverb
Nashville NW-20C
______________________________________

Amati Classic Deluxe Tenor Saxofon

Odpovědět

Zpět na „Klávesové nástroje a syntezátory“