Washburn C40 (klasická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Washburn C40 (klasická kytara)

Příspěvek od Nero » 29.05.2010 21:13

Model: Washburn C40
Foto:
Obrázek
Pořízeno: zapůjčeno, běžná cena 3190,- Kč
Testováno na: -

Základní charakteristika
Klasická 4/4 kytara pocházející z Číny a spadající do low-end kategorie. Vzhledem k absenci bližšího určení lze předpokládat, že jde o překližku. Z hlediska konstrukce opravdu klasická španělka, nic neobvyklého.

Technické údaje
• klasická akustická kytara
• přední deska: smrk
• zadní deska a luby: nato
• krk: mahagon
• hmatník: palisandr
• kobylka: palisandr
• ladící mechaniky: Classical
• počet pražců: 19
• struny: Vinci

Zpracování (+ pohodlnost hraní)
Musím přiznat, že vzhlede k cenové kategorii mě kytara velmi mile překvapila. Už když ji člověk chytne do ruky, tak je poznat, že je znatelně těžší než všechny konkurenční modely v cenové kategorii cca 2500 – 3500 Kč. Zpracování je na velmi vysoké úrovni, vše sedí zcela přesně. Kobylka i krk velmi pečlivě přilepené, pražce jsou dobře osazené a začištěné, ladící mechaniky chodí hladce a spolehlivě, rozeta i lemovka působí dobrým dojmem. Celkově kytara vzhledem ke své ceně i na oko působí nadstandardně.

Jako velmi velké plus beru ladění této kytary, které je bez přehánění perfektní. Už dlouho jsem se nesetkal s tak levnou kytarou, která by tak dobře ladila na všech polohách hmatníku. Opravdu kdekoli od nultého po 19. pražec nástroj ladí vskutku přesně. Těžko tomu věřit, ale je to tak – buď štěstí na kus, nebo to Číňani fakt dobře vyměřili.

Z hlediska pohodlnosti hraní není co řešit – prostě španělka. Ale krk je pohodlný, příjemně se drží, padne do ruky. Vše je v nejlepším pořádku

Zvuk
Stejně jako u předchozí části se to dá shrnout velmi jednoduše – na svou cenu nadstandard. Dost mile to překvapilo. Řekl bych, že v cenové kategorii 2000 – 4000 Kč mu můžou konkurovat leda tak ty základní Yamahy. Stagg, Tenson, Framus, Fender nebo Blond, kteréžto značky jsou v této cenové kategorii taky zastoupeny, se může jít zahrabat.

Zvuk je velmi vyrovnaný, neřekl bych, že se nějak výrazněji oproti ostatním projevuje jakákoli část frekvenčního spektra. Z hlediska hlasitosti jsou všechny polohy též vyrovnané, neobjevil jsem žádného vlka. Samozřejmě kytara zní poněkud překližkově, ale co jiného čekat. Basy by mohly být pevnější, středy o něco kulatější a vysoké tóny mít delší sustain, ale vzhledem k ceně ta kytara hraje opravdu dobře – a o to jde v této kategorii hlavně.

Spolehlivost
Nemůžu objektivně soudit, kytaru mám doma jen na pár dní, ale jak znám kytary Washburn, tak s ní problémy nebudou. Vypadá velmi solidně.

Shrnutí
Je jasné, že u levných kytar je hlavním parametrem to, jakou hodnotu si člověk odnese za danou cenu. A je nutno uznat, že v případě Washburn C40 je ten poměr hodně výhodný. Samozřejmě, že je to low-end kytara, ale je opravdu dobře postavená a parádně hraje. Proto můžu s klidným svědomím říct, že v rámci levných klasických kytar je tohle model, který by případní zájemci neměli opomíjet, protože určitě stojí za to. Na 100% dporučuju.

Kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
Není moje, ukrást mi ho nesmí… :wink:
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“