Yamaha FG700MS (akustická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bejk
Moderátor
Příspěvky: 1726
Registrován: 5.10.2011 21:10
Bydliště: Plzeň

Yamaha FG700MS (akustická kytara)

Příspěvek od Bejk » 17.01.2013 12:05

Diskuze k této recenzi - recenze-vasi-vybavy-f61/yamaha-fg700ms- ... 35876.html


_______________

Foto: Obrázek
Model: Yamaha FG 700MS (MS je jen označení povrchové úpravy- v tomto případě je to matný povrch)
Pořízeno: Srpen 2011
Cena: cca 5000Kč
Testováno na: -

Základní informace:
Akustická "westernová" kytara značky Yamaha ze série FG- polomasiv.

Tvar: Dreadnaught
Vrchní deska: masivní smrk Sitka
Tělo: Nato
Krk: Nato
Hmatník: palisandr
Kobylka: palisandr
Nultý pražec: 43mm
Menzura: 650 mm
Barva: Natural

Předem chci říct, že toto je moje první recenze, tak kdyžtak zavřete oko :).

Úvod:
Když jsem si vybíral kytaru pro svoje hudební pokusy byl mi doporučen Cort Earth 70, který jsem si vyzkoušel a byl nadšený, že držím v ruce kytaru, která není rozladěná (předtím jsem hrál jen na starou španělku o které jsem tohle nemohl říct). Byla dobrá, ale zvuk mi přišel takový "tupý". Když už jsem tam byl tak jsem vyzkoušel taky Earth100, která se mi zdála lepší, ale já jsem se vydal ještě jednou po krámu a narazil na tuto Yamahu, vzal jsem ji do ruky, zahrál pár akordů- bylo to úplně jasné kdo vyhrál.

Zpracování, pohodlnost hraní
Kytara je pěkné zpracovaná, pražce jsou rovně a hezky zabroušené. Profil krku je něco mezi Déčkem a Céčkem, nemůžu říct ke kterému bych se přiklonil a nikde jsem tuto informaci nenašel, nicméně je velmi pohodlný a díky matné úpravy i příjemný na dotek. Krk je rovný a mechaniky fungují jak mají a kytara má stabilní ladění.
Žádné velké "vlky" jsem na hmatníku nenašel a kytara nejeví po pár letech používání žádné poškození (nikde se nic nekroutí, nic se neodlepuje).

Zvuk:
Yamaha v této řadě sáhla po klasické kombinaci mahagon+ smrk při čemž jen nahrazuje za levnější varianty podle ceny. Tady konkrétně je již zmíněná náhražka mahagonu- nato, nicméně ho neberu jako něco horšího.

Po dvou letech hraní se dřevo rozehrálo a přední deska je tmavší a vypadá skoro až "cedrovitě". Kytara krásně rezonuje a má zajímavý a bohatý zvuk. Basy jsou trochu slabší, středy průrazné a výšky lehce cinkavé.
Její zvuk mě uchvacuje stále častěji a to i při porovnání s celomasivními nástroji různých značek.
Vyzkoušel jsem různé struny a k této mi nejvíce sedí D´addario EXP11 a z nepotahovaných Martin phosphor bronze 80/20.

Spolehlivost:
Neměl jsem nikdy žádný problém ze strany nějakého zanedbání při výrobě kytary. Vše stále drží jak má. Pokud to shrnu, tak je to pěkně zpracovaný nástroj se zajímavým zvukem za přiměřenou cenu. Pokud budete sami vybírat nový nástroj tak ji můžu jen doporučit, ikdyž má velkou konkurenci mezi značkami jako třeba Cort a Washburn, má ale jiný charakter než zmíněné kytary, takže věřím, že se jen tak neztratí a spousta lidí si ji oblíbí stejně jako já.

Kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
Chvíli bych nadával tomu co by mi ji ukradl, potom bych ji oplakal a šel vybírat novou a doufat, že narazím na stejně dobrý kus jako je tento.

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“