Stránka 4 z 6

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 23.10.2017 17:22
od pista5
David Csenge
Hudba je prostředek k vyjádření sama sebe.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/dav ... t2501.html

Vynikající baskytarista, kytarista, hudební producent a skladatel, který se objevil na hudební scéně před deseti lety, má za sebou již pestrou řádku známých jmen. Poprvé jsme ho mohli zahlédnout s Ewou Farnou, kde hrál tři roky, pak v kapele Embassy, Marek Ztracený, David Deyl, Eddie Stoilow a Noid. Působil ale také v zahraničí, hrál na zaoceánských lodích a nějakou dobu také pracoval v Německu, v hudebním studiu Auratonestudio jako recording and mixing engineer, kde měl možnost spolupracovat s legendárním hudebním producentem - Reinhold Mack (Queen, ELO, Led Zeppelin, Deep Purple, Rolling Stones, Whitesnake, Rainbow, Scorpions, Black Sabbath, Meatloaf…). Nyní hraje v kapele Olgy Lounové a věnuje se produkci a skladbě.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 9.11.2017 11:40
od pista5
Rybičky 48: Pódiová technika
Aparáty tavíme. Ale ne tak, aby nás to zabilo.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/ryb ... t2515.html

Oblíbená kutnohorská kapela Rybičky 48 odstartovala začátkem listopadu masivní turné 115 let R48, které zakončí dosud největším koncertem skupiny v pražském Fórum Karlín. Rybičky fanouškům slibují novou show včetně pyrotechniky a dalších speciálních efektů, jak to ale má skupina s nástroji nebo aparáty? Na otázky k pódiové technice odpovídal kytarista Petr Lebeda.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 11.12.2017 12:02
od pista5
Pavel Bohatý
Pendlování mezi studiem a Annou K.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/pav ... t2530.html

Protagonistou dnešního rozhovoru je klávesista, kytarista, zpěvák, ale i zvukový mistr a producent Pavel Bohatý. Na tuzemských pódiích ho lze vídat už od první poloviny devadesátých let a objevil se v sestavách kapel Big Foot, East Park, Ready Kirken, Blue Effect, Flamengo a posledních více než deset let je členem koncertní kapely Anny K. Vedle toho často hostoval s Etc. a v současné době je hostem Dáma s čápem turné Jany Jelínkové & Sto zvířat, ne které se v rozhovoru pohříchu nedostalo.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 2.01.2018 16:00
od pista5
Jakub Antl
Hrát to samé je nuda.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/jak ... t2536.html

Kuba je jedním z nejvytíženějších basistů na české scéně. Většina lidí si ho nejspíš vybaví v úspěšných Nightwork, ale na kontě má podstatně více zářezů než jen to. Hrál v doprovodné kapele Dana Landy na posledním halovém turné i na Velekoncertu. Hrál v doprovodné kapele Petera Aristona v době, kdy natočil duet s Mel C (Spice Girls). V poslední době hrál i s Adamem Mišíkem a v současnosti působí především s Pavlem Calltou, High Vibes, Fabienne a v dalších projektech, mimo jiné i s bývalými spoluhráči z Nightwork v podobně laděné kapele Brno Mars.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 15.01.2018 10:23
od pista5
Pipes & Pints
Chceme pokořit zahraničí.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/pip ... t2547.html

Česká kapela Pipes & Pints, pro kterou je charakteristická punková energie a hra na dudy, vchází vstříc roku 2018 v nové sestavě, přičemž se už uvedla singlem „Raise Our Flag“. Na otázky odpovídali především Lukáš „Vinca“ Vincour a hráč na dudy Vojta Kalina.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 29.01.2018 12:43
od pista5
Martin Krópa Kryštof
S cigárkem na břehu moře.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/mar ... t2550.html

Jeden z předních klávesistů nastupující generace, který v současné době působí především v jazz/hip hopovém seskupení Carpet Cabinet a párty kapele Aurora Band. Vedle toho působí jako firemní hráč Roland, na jejichž nástroje hraje a pro něž dělá workshopy ve střední Evropě.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 19.02.2018 17:40
od pista5
Martin Chobot
Kytara na míru.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/mar ... t2572.html

Kytarista, který již devátým rokem působí v doprovodné kapele Ewy Farné. Vedle toho má i vlastní projekt Málem Králem s Filipem Sázavským a také působí jako skladatel a textař. A protože během posledních vánoc rotoval v rádiích a televizích vánoční singl Ewy Farné Vánoce na míru, ke kterému Martin s Filipem napsali text, nemohli jsme v našem povídání začít ničím jiným.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 21.03.2018 7:49
od pista5
Michal Šindelář
Důležité je nejen cvičit, ale i krmit hlavu inspirací.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/mic ... t2589.html

Michala Šindeláře budou hudební fanoušci znát především jako bývalého bubeníka legendárního Katapultu, ve kterém hrál se svým tátou Jiřím „Dědkem“ Šindelářem, jenž už od roku 2009 basuje v rock’n’rollovém nebi. Michal je nejen vytížený bubeník, ale také kytarista, zpěvák a frontman svojí sólové kapely.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 14.05.2018 13:45
od pista5
Jan Mikulecký
Od kytary k base...

https://www.musicstage.cz/rozhovory/jan ... t2618.html

Brilantní basista s výborným zvukem a vkusnými basovými linkami, kterého můžete posledních několik let slyšet v kapele Vlasty Horvátha a nově i s folkovou zpěvačkou Lenkou Slabou. Vedle toho působí v mnoha párty bandech a zaskakuje, kde se dá. Také ho občas můžete potkat jako DJ Gezicht, coby DJ na firemních akcích, svatbách a různých párty.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 5.09.2018 15:46
od pista5
Steve Walsh
Everything is word of mouth... Rozhovor s kytaristou, skladatelem a producentem.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/ste ... t2635.html

„Občas si mě pletou s Joem Walshem z Eagles,“ říká se smíchem Steve. Sešli jsme se v pražských Holešovicích, kde se před několika lety usídlilo Stevovo studio. Steve se pohybuje na pražské scéně asi od roku 2011, hrává sporadicky se svojí kapelou (v roce 2012 mu vyšlo album Daily Specials u firmy Animal Music), ale mohli jsme jej vidět i s Michalem Pelantem nebo s kapelou November 2nd. Živé vystupování ovšem načas omezil kvůli rodině a studiové práci. Před lety jsem jej přemlouval k rozhovoru a velmi zdvořile to odmítnul. Proto mě překvapilo, když letos naopak souhlasil - byl jsem zvědavý, s jakým novým projektem se na nás chystá.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 5.09.2018 15:47
od pista5
Jiří Štarha
Už nikam nespěchám, dělám jen to, co mě baví.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/jir ... t2648.html

Výborného kytaristu Jiřího Štarhu budou čeští posluchači znát nejspíš z kapely Navigators, která se před lety rozpadla. Jiří v těchto dnech posílí znovuobživlou klubovou krishna-coreovou legendu Kashmir 9:41.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 5.09.2018 15:48
od pista5
Marek Svoboda
Pozitivní vibrace nejsou sranda.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/mar ... t2676.html

Marek Svoboda je český kytarista, v současnosti působící v indiepopové skupině ILLE a také mantracorových Alaverdi. Hrál dříve také s Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovou, nebo hardcorovým Kashmirem 9:41, nahrával s Xindlem X a dalšími.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 5.09.2018 15:49
od pista5
Martina "Kajda" Balcarová
Díky kliku se bubeník může s basákem sejít i jinak, než v dodávce.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/mar ... t2683.html

Martina už několik let zezadu pohání stále úspěšnější celodívčí hardrockovou formaci The Agony, ale má toho za sebou mnohem více - včetně každodenní "dřiny" při bubnování na lodi.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 5.09.2018 16:58
od SUK
Ta se obcas vyskytuje/vyskytovala i zde na foru ;)

VIDEO: Olda Krejčoves o svém kytarovém vybavení

Napsal: 7.10.2018 12:15
od MAŤoMATIC
Přátelé, rád bych Vás pozval k dalšímu dílu mých video reportáží s Českými kytaristy. Dnes je to Olda Krejčoves (Monkey Business, ex-Kollerband a další.). Olda se ve svém studiu rozpovídal o svých kytarách, aparátech, pedálech a vše pěkně předvedl. A samozřejmě ukazuje plno věcí od Tondy (Salvation Audio).
VIDEO ZDE: https://youtu.be/xWwh9FzhzJM


Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 8.10.2018 9:44
od hyenik
neboj, sleduju pres odběr ;)

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 29.01.2019 17:04
od pista5
Gaia Mesiah: Josh Stewart
Australský mesiáš českého crossoveru.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/gai ... t2750.html

Když se před dvěma lety na tuzemskou scénu vrátila našlapaná čtveřice Gaia Mesiah, nechyběl v jejích řadách ani australský baskytarista Josh Stewart, který s kapelou hraje téměř celou dobu její působnosti. V našem rozhovoru jsme probrali nejen pozadí vzniku, rozpadu a obnovení Gaia Mesiah, ale i jeho hudební začátku a samozřejmě i momentální vybavení. V současné době kapela vydává novou desku Excellent Mistake, kterému předchází singl Království a Joshe s holkami můžata vidět na klubovém turné.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 11.02.2019 17:42
od pista5
Wohnout: Honza Homola
Povídání o kytarách, písních a věcech mezi tím.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/woh ... t2771.html

Kytaristu, zpěváka a skladatele skupiny Wohnout, Honzu Homolu, jsem vyzpovídal, abych se dozvěděl, co stojí v pozadí jeho kytarového zvuku, zda je těžší psát texty či skládat muziku nebo něco o saunování před koncertem.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 25.02.2019 18:14
od pista5
Kytarová zbrojnice: Honza Homola
Video rozhovor s kytaristou skupiny Wohnout. Honza je velice vytříbený kytarista a ve svém domácím studiu nás pečlivě provedl svým kytarovým vybavením. Dozvíme se jaké kytary, aparatura a efekty stojí za jeho koncertním zvukem.

https://www.musicstage.cz/video-rozhovo ... t2782.html

Pokud o někom mohu říct, že jsem s ním začínal hrát na kytaru, tak je to právě Honza. Sdíleli jsme společně své první kytary, kytarové učitele a byli u vzniku našich prvních kapel. Kdo by to tehdy řekl, že to nadšení dvou bratrů pro elektrické kytary vyroste v kapelu, jakou dnes Wohnout jsou. Chvilku to trvalo, ale nakonec si Honza mezi nahráváním jejich posledního alba Miss marignotka a přípravami na turné našel čas a my mohli společně spáchat tento díl Kytarové zbrojnice.

Obrázek

Re: Zajímavé rozhovory

Napsal: 18.03.2019 13:44
od pista5
Honza „Ponorka“ Ponocný
Brát fakt vážně hudbu, ale ne to svoje brnkání.

https://www.musicstage.cz/rozhovory/hon ... t2787.html

Ještě teď si vzpomínám na energické koncerty česko-americké kapely Circus Praha, co v devadesátkách po sobě zanechala výraznou stopu na české klubové scéně. Honzu Ponocného, zakladatele této skupiny, jsem vždy vnímal jako velmi vkusného a sympatického muzikanta, kytaristu a skladatele. Ne náhodou ho můžeme vídat po boku takových jmen jako Meky Žbirka, Ivan Král, nebo jeho hudbu slyšet ve filmech Perfect Days či Revival. Po nedávné návštěvě jeho sólo koncertu Circus Ponorka jsme se s Honzou dohodli na společném rozhovoru, který jsme spáchali v jeho domácím studiu.

Obrázek