K věci:
Nedávno jsem se rozhodl nechat osadit svou milovanou Dowinu Danubius Gac piezem, abych mohl začít hrát venku a loopovat. Necekal sem spoustu výzev co to přinese. Koupil sem piezo od Ortegy, co je levny a dle recenzi použitelný a odnesl to ke kytarari, protože jsem to chtěl svěřit nekomu kdo to už dělal. Kdyz mi kytaru prvne predaval, byl jsem trochu nesvuj. Jednak dotyčný pan bez předchozí porady hrabnul dlatem do zebra rezonanční desky protože se tam nevešlo ovládáni hlasitosti a clony, což mi neprislo jako fajn přístup a taky jsem po hraní doma zjistil že mi A a E nedrží sustain a chybí půlka basu. Kytaru sem mu tedy vrátil s tím že ten zásah do žebra se mi nezda ale ujistoval me že na zvuk to vliv nema a bude to aii kobylkou a ještě aa to koukne. Kdyz jsem si bral kytaru podruhe již hrála o poznáni lépe ale seridil ji na dosti vysoký dohmat, že to s nízkým nehraje. Nejaky čas už na to doma hraju a nejsem upřímně z vysledku úplně uneseny, jednak vysoký dohmat ovlivňuje dost presnost hry což je s looperem zásadní a taky jsem vypozoroval že chybí sustain pri hrany E v poloze 3. pražce, tedy tónů G a to dost znatelně.
Teď je otázka, na kterou hledám odpoved. Je tento problem způsoben instaloványm piezem nebo jeho příslušenstvím (baterka či ovl. hlasitosti tlumí danou frekvenci v rezonanční desce) a nebo to dělá zásah do žebra? Osobne bych do zebra nerezal ale kytarar mě ujistoval že to nema vliv na zvuk. Nejsem odbornik a nedokazu to posoudit jinak než svym sluchem.
Osobně jsem k dotyčnému nezískal mnoho důvěry a zvažuji svěřit kytaru nekomu jinému, kdo by zvládl kytaru vyladit na nižší dohmat při lepsim zvuku.
Děkuji za názory a postrehy, velice si jcch vazim.
Ať to hraje.
