Zhodnoťte naše nahrávky - kytara

Tabulatury, noty, školy, kytarové techniky, cvičení ...
Odpovědět
vasekh
Příspěvky: 502
Registrován: 16.05.2016 7:04

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od vasekh » 17.06.2019 7:04

Jojo, souhlas, asi bylo pěkný, kdyby se nějaký téma vracelo.
Mám jednu připomínečku ke zvuku - nekomprimoval bych to tolik. Zdá se mi to už zbytečně placaté a větší dynamika by možná přidala trochu napětí.
Jinak fandím a asi mám tu samou Furchovku :-)

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2400
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od cherreda » 17.06.2019 9:33

Larsis píše:
16.06.2019 16:08
Ahoj,

po čase opět přidám do mlýna :) Tentokrát jde o mou vlastní kompozici a originální skladbu, takže budu rád za jakékoliv reakce, recenze a kritiku všeho druhu :D
Ha, konečně něco pořádného vlastního, ty covery mě vůbec nebraly. ;) Za mě moc fajn, já mám "progové zmatky" s nečekanými přechody rád, aspoň to nenudí a i po víc posleších je co objevovat. Třeba by to někdo udělal jinak, ale podle mě - jestli to Tobě dává smysl, neřeš a nedělej si násilí, prostě takhle to nosíš v hlavě. ;) A kdyby Ti něco začalo vadit, vždycky to můžeš překutit, je to Tvoje hudba, můžeš si s ní dělat co chceš. ;) Občas je tam nějaká tech. drobnost, občas to hapruje rytmicky, ale věřím, že to časem z Tvé hry zmizí, mám z toho dobrej pocit. To se mi to kecá, sám bych to nedal, prsty moc neumím. ;)

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4579
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od torst » 17.06.2019 9:34

pěkný, jen ty sestupový powerchordy cca v 1.1/3 mi přijdou malinko otřepaný.
Běda tomu kdo nemá nepřítele. Až přijde soudný den, zůstane jeho nepřítelem Já.

Uživatelský avatar
Larsis
Příspěvky: 66
Registrován: 9.11.2010 16:06

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od Larsis » 17.06.2019 15:33

Ahoj, děkuji za reakce! S rytmikou a chybami souhlasím, občas to bohužel ulítne :? Se zvukem neustále a stále laboruji. Pořídil jsem si poměrně nový plugin od Audifiedu (nejen pro kytary, ale i další strunné nástroje) a musím říci, že se mi s jeho pomocí zvuk zase o něco zlepšil, ale stále je to boj :) Samou hudbu si ovšem musím obhájit. Těch motivů je tam poměrně dost, to je pravda, z každého by mohlo být něco delšího, ale v tomto případě jsem to chtěl takto rozsekat záměrně a minimálně jednu vlastní skladbu mít takovou "nesmyslnou". Já osobně tento typ hudby mám hodně rád, na Dream Theater nedám dopustit a v poslední době dost sjíždím kapelu Polyphia, která si na tom vyloženě zakládá, takže jistá inspirace tu je :D

David Killer
Příspěvky: 9
Registrován: 9.06.2016 13:19

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od David Killer » 18.06.2019 16:32

Zastal bych se rád posledního příspěvku. Kritika techniky hraní či nahrávání, ta je konstruktivní. Ale co se týká výběru stylu nebo motivů (otřepané motivy, klišé, toto už tu bylo, toto není můj šálek kávy, je toho moc), to mi přijde jako urážka navíc subjektivní a zbytečná. Kdo dělá hudbu, to mu naopak vůbec nedává právo hodnotit ostatních výběr motivů atp., neboť ten má samozřejmě jasnou ovšem subjektivní představu, jak by to dělal on. Čím déle kdo dělá svoji hudbu svoji, tím více se v ní zlepšuje, avšak víc a víc ztrácí logicky nadhled, pak jsou jeho rady čím dál více subjektivní. Takový člověk bez empatie měl by držet hubu a starat se o to, že musí jít do barbershhopu nechat si vylepat hitlerjugend účes pro lobotomiky a přistřihnout myslivce na držce :lol: Aby vypadal jako správná městská myslivecká heterobuzna, jak je poslední dobou vidět i na pódiích :roll:
=== HIPSTERJUGEND HUNTERS ===

himself
Příspěvky: 521
Registrován: 26.02.2019 13:21

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od himself » 18.06.2019 20:11

Dost vyhraněný a nekompromisní názor. Takže skladatelé nemůžou konzultovat? Přečti si korespondenci Mjaskovského s Prokofjevem. Já bych naopak řekl, že kritika muziky samotné je důležitá. Technika hraní i nahrávání méně důležitá, protože ta se dá vždycky nějak posouvat.
Mně se nahrávka nelíbila, i když bych ji ani nesložil, ani nezahrál. Ale rozhodně pro mě spadá do kategorie, že stojí za kritiku, tj. je se od čeho odpíchnout, není marná.
"Nedává právo"... slušná demagogie.

Uživatelský avatar
remisa
Příspěvky: 210
Registrován: 11.03.2014 8:39
Bydliště: Ivančice (Brno)

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od remisa » 21.06.2019 18:06

Ghostface super song.
Kytary : Epiphone Les Paul Standard '96 Korea, Squier Vibe 50s telecaster, Chapman Ghost fret
Apec : Mesa Mini Rectifier, Mesa Thiele V30
Krabky : Zoom G3X, Marshall Echohead, Nux OD-3, EHX Glove, Boss GE-7. Homemade : Tube Screamer, ValveCaster, ProCo RAT, Distortus Maximus

Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 3849
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od hyenik » 23.06.2019 10:10

Larsis píše:
16.06.2019 16:08
Tentokrát jde o mou vlastní kompozici a originální skladbu, takže budu rád za jakékoliv reakce, recenze a kritiku všeho druhu :D
velká pochvala za videa a dlouhodobe odhodlani, predevsim na rytmice je ale jeste nutne zapracovat.
jako solista vystupujes za celou kapelu, nikdo jiný te nepodrzi, takze to musi byt vyrazne lepsi nez "obcas mi to trochu ujelo". Rhythm is the KEY.

Skoro kazdy kytarista, kdyz se nauci ctvrty a pátý akord, začne mít nutkání páchat vysoké umňéní (což obvykle dopadne splácáním aktuálně napadnutých motivů a licků do dlouhého útvaru odvážně nazvaného skladba).
To že existoval celý takový umělecký směr (dadaismus), ani že to páchá spousta slavnějších lidí okolo (viz napr. ta Polyphia) to neomlouvá. Omluví to jedině ohlas ve tvé cílové skupině. A to je ten další klíč - zaujmout fanoušky.
Tady jsi oslovil nesprávnou cílovou skupinu (kromě cherredy), která to vnímá dost jinak, takže její názor pro tebe nemusí být směroplatný. Záleží jenom na tobě jak si to přebereš a vzhledem k tomu že používáš kytarový řemen obráceně, tak nedodržovat zažité konvence ti problém nedělá :)

PS:
samozřejmě ve svém archivu bych taky našel podobné "kompozice"
z jedné se stala dokonce taková lokální hitovka, takže nějaké obecně platné pravdy neexistují
akorát že touhle cestou je dosažení (vysněného?) cíle - hraní stovek akordů pro tři posluchače, namísto tří akordů pro stovky lidí - velmi, velmi pravděpodobné 8)

PPS:
navzdory chytrým kecům už má devin se svojí čerstvou chaotickou mozaikou milion views, takže každý svého štěstí strůjce

Uživatelský avatar
Larsis
Příspěvky: 66
Registrován: 9.11.2010 16:06

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od Larsis » 23.06.2019 17:47

Děkuji za pochvalu a věc odhodlání má spíše různě kolísavou tendenci :D Co se rytmu týče, na to nemůžu říct ani popel, je to tak a s hlavou skloněnou přiznávám, že je na tom třeba pracovat.
Jinak si nemyslím, že případ "naučil jsem se čtvrtý a pátý akord" je vysloveně můj případ. I když se to zdá jako něco, co mě zrovna napadlo, tak jsem se opravdu snažil o to, aby to mělo jakousi tvář. S hraním spokojen nejsem, ale s kompozicí docela ano. Z toho, že tento typ je poněkud nestandardní (ať už směr dadaismus nebo kapela Polyphia), z toho bych zase nedělal takové drama. :D

Já tedy musím říct, že další skladby již zdaleka nejsou tohoto "vařila myšička kašičku" ražení a jsou více přímočaré. Toto je takový bizon mezi volavkami. I jsem s tím do toho šel a když mi lidé, kteří to slyšeli/viděli říkají, že je to po dvou minutách přestalo bavit a vypnuli to, tak jim to vůbec nemám za zlé, protože to chápu. Jinak si myslím, že cílová skupina tu také je. Byť často nepřispívám, tak zde na hudebním foru již nějaký pátek jsem a troufám si tvrdit, že poměrně velká část zdejšího osazenstva jsou kytaristé, takže ten názor směrodatný je :)

A s řemenem jsi mě načapal! :D Ano, nosím ho obráceně. Zkusím to přehodit a v dalším videu se už snad objeví tak, jak je očekáván :D

PS: Jsem mimochodem velkým obdivovatelem akustického seriálu na frontman.cz, dobrá práce! Docela by mě zajímalo studiové nahrávání právě akustické kytary, resp. fingerstyle ve studiu ve spojení s elektronikou uvnitř kytary a mikrofony. Obecně se držím pravidla, že mikrofon nic nenahradí, ale co tak sleduji své oblíbence (Marcin Patrzalek, Luca Stricagnoli, Mike Dawes, Sariola nebo i Estas Tonne a další), tak je tam vyloženě slyšet piezo snímač i ve spojení s magnetickým snímačem. Vždycky mě zajímalo, kolik procent z jednotlivých zařízení v té hudební nahrávce je a těžko něco dohledat. To by mohlo být zajímavé téma.

Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 3849
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od hyenik » 23.06.2019 21:42

z řemene si nic nedělej, to není žádné pravidlo že se musí nasazovat jenom jedním způsobem, jestli ti to funguje takhle, tak to ber jako svuj charakteristicky drobný detail na vystoupení z davu...

s tím komponováním složitostí je to ...složité a nedá se to shrnout do pár bonmotů. Zastávám pouze názor, že jakkoli je to složité, tak to má být kompozice s hlavou a patou. Z vlastní zkušenosti dobře znám právě takové to lepení jinak nesouvisejících motivů, kdy pak snadno podlehneš dojmu, že to je komponování (což si troufnu odhadnout že se ti zrovna přihodilo). Ale v klidu, zařaď to do archivu (navíc máš krásné video, já mám jenom nějaké staré kazety :) a dalším songem zkus něco říct, povyprávět nějaký příběh nebo třeba zachytit atmosféru, tak aby to v ideálním případě bylo srozumitelné i pro ostatní. .... a to byla poslední konstruktivní kritika a už dám pokoj.

za pochvalu rukověti díky, zrovna píšu další díl o zesilovačích.
ano a poslední díl bude o "homorecordingu", protože o studiovém nahrávání je toho plný youtube.
O kombinacích snímačů už jsem psal, a přestože mikrofon nic nepřekoná, tak spojení s piezem může být velmi výhodné, zvlášť do složitějších mixů s více nástroji. Pro sólový fingerpicking bych to osobně samozřejmě použil taky, ale tam to není až tak zásadní jako u kapely. Budu tam popisovat pár fint ve stylu Parretova pravidla (jak docílit co nejlepšího výsledku bez zbytečného lpění na nepříliš podstatných detailech), tedy jak co nejjednodušeji pořídit slušnou nahrávku.
Ale ty technické věci není nutné zas nějak extrémně prožívat, nesrovnatelně důležitější je jak to TY sám zahraješ (a akustiky to platí desetinásobně)

Uživatelský avatar
Larsis
Příspěvky: 66
Registrován: 9.11.2010 16:06

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od Larsis » 24.06.2019 10:16

Ono také možná došlo k nepochopení, že se chci zabývat a zaměřit tvorbu právě na takovéto "složitosti", což tak určitě není. V plánu je natočení dalších skladeb vlastní tvorby, které už jsou ovšem troufám si říci pro veřejnou obec posluchačsky přijatelná :D Co se mých aranží známých skladeb týče, tak s těmi jsem rozhodně na dlouhou dobu skoncoval, neboť mě to přestalo naplňovat. Naopak je v plánu je dělat ve spolupráci s dalšími lidmi (viz video s děvčaty). Teď je třeba z šuplíku povytahovat vlastní tvorbu a pokusit se ji zvěčnit, takže věřím, že brzy opět přijdu s novou záležitostí :) Tímto bych to asi ukončil a jsem rád, že se k tomu někdo vyjádřil!

Co se zvuku a nahrávání týče, tak jsem upřímně rád, že si dá někdo práci a napíše nějaký článek, triky, tipy apod. O nahrávání, mixu a vůbec elektrických kytar je na každém rohu přehršel, ale najít obecně zajímavý článek (a i v zahraničních vodách) o fingerstyle hraní je rozhodně nepoměr. Většinou se řeší akustická kytara jako celek a její zařazení do mixu v kontextu kapely. Což ale netřeba plakat nad rozlitým mlékem, je to pochopitelný, je to prostě stále minoritní skupina. Takže když se někde něco objeví, tak to hltám a zkouším. A pak se podívám na Tommyho Emmanuela, jak před sebe postaví jeden mikrofon nahrávka je jak z gruntu :D Holt, je to v rukou a o cvičení :wink:

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2400
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od cherreda » 25.06.2019 17:54

Docela dobra debata na tema "autorska tvorba", s chuti jsem precetl.
Cely zivot pri skladani zapolim s tim, kolik ceho kam a jak a jestli to dava smysl a není blbé a kdy je skladba hotova... :) Pak mam nastesti jeste supervizi od clenu kapely - nekdy je to na*iraci, ale naucil jsem se to respektovat a obvykle akceptovat, protoze s odstupem jsou korekce na zaklade nezatizenych spoluhracu, kteri jedou na stejne vlne, vzdycky ku prospechu. Pricemz tu stejnou vlnu bych zduraznil - vymyslet art rockove kompozice a podlehat nazorum kamarada milovnika ac/dc a jizanskeho rocku by bylo tezce kontraproduktivni. Dokud to nebude slapavy bumbacov na 4 o dvou opakovanych riffech, libit se mu to nebude.
Zde Ti aspon ooo jasna Hyena predlozil relevantni nazor, protoze slozitou muziku posloucha a vymysli, aku je jeho oblibena disciplina a klidne si od nej i v budoucnu muzes nechat poradit, protoze obzvlast co se tyka aranzi, nebude Ti radit blbosti.

ps: Zrovna Polyphia maji vetsinou vcelku jasne strukturovane skladby, pokud se oprostis od te virtuozity, jsou to skoro takove '80kove pisnicky, ve kterych si hodne hrajou s rozvadenim napadu. ;)

Uživatelský avatar
wreptile
Příspěvky: 855
Registrován: 10.11.2007 7:05
Bandzone: http://bandzone.cz/ghostface
Bydliště: Opava - Předměstí

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od wreptile » 4.07.2019 7:47

Když už jsem tu házel ten náš klip, tak tu nahodím i guitar playthrough klípek, který jsme s bubeníkem (kamera) splácali během západu slunce. Pokud by někoho zajímalo, co za nesmysly tam hraju, tak tohle video je právě pro tebe :)

Kytara: Epiphone SG G400 | Kawai Aquarius s krkem Jackson
Basa: Squier Precision Bass modded
Snímače: DiMarzio Tone Zone, Kawai zebra hb
Box: Marshall 1936
Hlava:Randall RH 50T
Efekt: Joyo Vintage Overdrive, KOKKO Compressor, Rowin Noise Gate, Twinote Boogie Distortion, Boss SD-1, Artec Analog Delay, Behringer DD300, KOKKO Linear Boost
Bezdrát:AKG WMS40 Pro
GHOSTFACE - rock 'n' roll / post hardcore
http://bandzone.cz/ghostface
KOFE-IN - pop / rock
http://bandzone.cz/kofein

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4579
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od torst » 4.07.2019 8:13

Výborný, Ghost mám pořád na seznamu, ale to SG ? Ta středová plechovka je jasně slyšet, ale prostě mě by do toho nářezu víc padnul plnospektrální kytarovej zvuk. SGčko to stahuje zas spíš k R´n´R´. Já vím, SG čka jsou módička ... (stejně jako další drobnosti trčící z klipu....)
Běda tomu kdo nemá nepřítele. Až přijde soudný den, zůstane jeho nepřítelem Já.

Uživatelský avatar
wreptile
Příspěvky: 855
Registrován: 10.11.2007 7:05
Bandzone: http://bandzone.cz/ghostface
Bydliště: Opava - Předměstí

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od wreptile » 4.07.2019 8:30

No :) Co se týče módičky, nevím :D Já na to stejné SG hraju přes 10 let a i když jsem mu na jednom koncertě zlomil krk, tak jsem si ho nechal kytarářem opravit za cenu, za kterou bych měl lepší kytaru - srdcovka. Ona to zas tak úplně plechovka není, jen jsem tam záměrně nahodil fakt sprostý zvuk rnr zvuk, který prostě naživo mám :) No a co si budeme, z klasického nářezu jsem dávno vyrostl a cokoliv na pomezí bordelu a rocknrollu je mi blízké.
EDIT: navíc jako každý správný rocknroll hovado utratím všechny prachy za chlast a drogy a na gear už moc nezbývá
Kytara: Epiphone SG G400 | Kawai Aquarius s krkem Jackson
Basa: Squier Precision Bass modded
Snímače: DiMarzio Tone Zone, Kawai zebra hb
Box: Marshall 1936
Hlava:Randall RH 50T
Efekt: Joyo Vintage Overdrive, KOKKO Compressor, Rowin Noise Gate, Twinote Boogie Distortion, Boss SD-1, Artec Analog Delay, Behringer DD300, KOKKO Linear Boost
Bezdrát:AKG WMS40 Pro
GHOSTFACE - rock 'n' roll / post hardcore
http://bandzone.cz/ghostface
KOFE-IN - pop / rock
http://bandzone.cz/kofein

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4579
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od torst » 4.07.2019 9:48

hele, já SG taky rád, hejčkám si lowový SGJ, ale s tím využitím v muzice jsem opatrnej. Pravidlo SG= kousavej středovej zvuk platí. A v těch metalech mi to nesedí, hlavně pokud je jen jedna kytara. Když jsou dvě, třeba SG + Ibanez a pod., může se to naopak skvěle doplňovat.
Běda tomu kdo nemá nepřítele. Až přijde soudný den, zůstane jeho nepřítelem Já.

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 4579
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od torst » 6.08.2019 8:05

https://soundcloud.com/torst2/rakve
Dodělal jsem rozvrtanej nápad, tak uvidíme, co na to kapela.
Běda tomu kdo nemá nepřítele. Až přijde soudný den, zůstane jeho nepřítelem Já.

Uživatelský avatar
starypard
Příspěvky: 637
Registrován: 29.08.2016 14:36

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od starypard » 7.08.2019 12:12

torste, nějak jsem si nevšiml, o čem ta skladba jest. Jaké má libreto příběh a pointu a co má vyjadřovat hudba. Uff, su už starej ....

Uživatelský avatar
wreptile
Příspěvky: 855
Registrován: 10.11.2007 7:05
Bandzone: http://bandzone.cz/ghostface
Bydliště: Opava - Předměstí

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od wreptile » 7.08.2019 15:53

Pokud tady někdo dychtí po hlubokomyslných textech, tak tady čekuj nové EP Ghostface!

https://thefallofghostface.bandcamp.com/
Kytara: Epiphone SG G400 | Kawai Aquarius s krkem Jackson
Basa: Squier Precision Bass modded
Snímače: DiMarzio Tone Zone, Kawai zebra hb
Box: Marshall 1936
Hlava:Randall RH 50T
Efekt: Joyo Vintage Overdrive, KOKKO Compressor, Rowin Noise Gate, Twinote Boogie Distortion, Boss SD-1, Artec Analog Delay, Behringer DD300, KOKKO Linear Boost
Bezdrát:AKG WMS40 Pro
GHOSTFACE - rock 'n' roll / post hardcore
http://bandzone.cz/ghostface
KOFE-IN - pop / rock
http://bandzone.cz/kofein

himself
Příspěvky: 521
Registrován: 26.02.2019 13:21

Re: Zhodnoťte naše nahrávky

Příspěvek od himself » 7.08.2019 16:07

Chtel jsi asi rict libretech

Odpovědět

Zpět na „Hraní na kytaru, tabulatury“