zpětná vazba u lampové aparatury

Lampy, tranzistory, technické problémy, ...
Uživatelský avatar
innerself
Příspěvky: 1232
Registrován: 20.04.2013 19:13

Re: zpětná vazba u lampové aparatury

Příspěvek od innerself » 7.04.2019 8:40

Tak pokud člověk nedosáhne zkreslení který požaduje, tak je něco špatně. Tady v tom případě za to nemohly ani snímače a ani aparát, protože takhle se to normálně chová. Chtělo to akorát gate. Nikdo přece nenastaví gain tak, že ho dá na max a hotovo. Je jasný že kdybych všechno vytočil na maximum, tak nepomůže ani 5 noise gatů. Pokud je ale člověk normální, tak se s gainem zastaví tam, kde dosáhne toho svýho maxima a je to pro něj dostačující. Ono to potom ve zvuku stejně neni slyšet i kdyby ten gain vyhulil na max. Ale když člověk dosáhne toho maxima třeba na 7 tak na co by to dával na 10 když už to stejně nic nedělá. No vlastně dělá. Víc šumí preamp a má tendence to chytat větší vazbu (logicky už je to moc a přesahuje to maximum), nebo dokonce ještě víc zahuhlat zkreslení, ale to takhle nikdo snad nenastaví. V normálnim případě ale pomůže právě ten noise gate a i bez úpravy, pokud teda člověk neni nalepenej hned za bednou. Já dost hraju takový akce a proto jsem si nechal na rychlejší zavírání modifikovat gate, aby zavíral rychlejš a taky nemusel stahovat gain nepřišel tak o zvuk jakej chci mít. Nicméně tady lidi psali o normálním nastavení, kdy akorát nemohli gain dostat tam kam chtěli, protože to chytalo vazbu, což je normální věc a názor stáhni gain byl fakt radou nad zlato. To je jak kdyby psal někde na automobilovym foru frajer, že nemůže za boha jet 250 (i když tak ostatní jezdí) a místo aby mu poradili turbo, tak by mu řekli no tak jezdi jenom 200. No nicméně je zase pravda, že i gain za tu vazbu může. Ty co hrajou na menší zkreslení ten gate vlastně ani nepotřebujou, i když taví hlasitost někde za hranicí s bubeníkem.

Mě to ale napískává dokonce i při malý hlasitosti, když nemam zaplej gate a dokonce i na domácí hraní by to bylo nepoužitelný. Samozřejmě mluvim o napískávání během pauzy. Jednu chvíli jsem dokonce bojoval i s vazbou, kterou jsem vyřešil jenom lepšim rozloženim gainu. Předtim jsem totiž měl víc nahulenej level u overdriveru a na aparátu gain staženější a taky to chytalo vazbu. Ono to možná ale bylo tim, že jsem nemoh už dál posunout na gatu threshold, protože to nežralo zvuk ani když jsem ho měl nastavenej na max. Ale zkrátka jsem ubral signál před vstupem a na aparátu ho přidal abych se dostal zase tam kde to má bejt a najednou to fungovalo.

Pak ale existuje i jinej typ vazby, když se otočim přímo k repráku a to neni, že by gate zavíral pozdějš, ale on to generuje jakobych pořád hrál. Jako dělá to v jednom určitym místě asi 20 cm od bedny, takže při normální hře to nehrozí, ale při umělý vyvolání vazby se to dost hodí.
Apce: Peavey 6505, Peavey JSX, Laney TF300
Reprobox: Mesa Recto Traditional 4x12
Krabičky: Nux OD-3, Boss Ns-2
Kejtra: B.C. Rich Warlock NJ Deluxe (SD AHB-2)

Odpovědět

Zpět na „Komba, zesilovače, reproboxy“