zpěv a recitace - malé děti

Dynamické, kondenzátorové, bezdrátové, ...
Odpovědět
NezmArt
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 22.11.2017 23:11

zpěv a recitace - malé děti

Příspěvek od NezmArt » 22.11.2017 23:38

Dobrý den, předem se omlouvám - hledal jsem na foru, ale nenašel.
U nás v obci pořádáme celkem často akce pro děti (takže pokud se podělíte o trochu zkušeností uděláte dobrý skutek)
Předpokládám, že i z vašeho pohledu je snímání vystresovaného houfu dětí asi velký oříšek.
Někdy recitují jednotlivci s tenkým hláskem a za pár vteřin zpívají jako sbor (v drtivé většině se to odehrává venku - park, hřiště apod.)
Dokonalá barva hlasů není to zásadní. Ale spíše aby každý rodič se slzou v oku zaznamenal i to své dítko. Investice do profiozvučení službou není průchodná (někdy je podobná akce bez dlouhodobého plánování)
Proto potřebujeme vlastní vybavení s jednoduchou obsluhou, ale aby to občas zvládlo i 100-200 posluchačů.
Aktuálně řeším mikrofony - u těch co máme ty malé děti "nezachytíme" (na mateřskou školku - 1-15 účinkujících dětiček asi jeden nemůže stačit) ... asi by bylo dobré mít představu, jak by měla být navržena celá sestava. Je vůbec reálné ozvučit podobnou akci za řádově 10-20t? Opakuji kvalita zvuku není klíčová - ale to, aby systém zachytil a reprodukoval neposedné děti k radosti rodičů. Moc děkuji za váš čas (pokud víte, že už se něco podobného řešilo, pošlete mi prosím odkaz)

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 6401
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: zpěv a recitace - malé děti

Příspěvek od Hendrek » 25.11.2017 8:06

Na základě dobrých zkušeností doporučím tento univerzál: http://www.thomann.de/cz/akg_c1000s_mkiv_bundle.htm
Pro počet 15 dětí stojících v řadě vedle sebe budou stačit 3-4. Samozřejmě je nesmysl myslet si, že to bude znít jako Bambini di Praga, pokud samotné děti takto nebudou zpívat (což nebudou).
Existují i další levnější varianty, např. tužky http://www.thomann.de/cz/the_tbone_sc140_stereoset.htm, rovněž cca 4 kousky (tzn. dvě výše zmíněné sady), plus jeden dynamický mikrofon pro sólistu, třeba klasika Shure SM58 nebo Sehnheiser e835.
Nezapomenout na kabely.
U zvučení takto problematického souboru, kdy zdroj zvuku je slabý a nekvalitní a mikrofony jsou vybuzeny na hranici zpětné vazby, aby bylo aspoň něco slyšet, udělá hodně i správné rozestavení zpěváků a mikrofonů. Nezapomenout oříznout spodni frekvence. Ale už se dostáváme do oblasti částečně nepřenositelných zvukařských zkušeností a praxe.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony a snímání“