Zpěv - úplná začátečnice

Technika zpěvu, zpěvová aparatura, efekty, ...
Odpovědět
Zoenn
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 12.01.2017 20:49

Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od Zoenn » 12.01.2017 21:13

ahoj všichni,
Je mi třináct let a zhruba za poslední dva roky jsem začala zpívat, jen pro sebe, občas jsem něco zazpívala mamce, nebo babičce ale nic moc. Hrozně se mi líbí když někdo zpívá, řekla bych že zpěv (nebo obecně hudba) je prostě nejlepší věc v tomto světě... poslouchám písničky pořád, když mě nikdo neslyší tak si i zpívám... ale vím že napodobování populárních písní ze mě zpěvačku neudělá... moc bych se chtěla naučit zpívat, mám pár přátel kteří zpívají naprosto úchvatně... někteří z nich říkají že mi zpěv jde, někteří z nich si to nemyslí, ale co už... občas si jen pustím písničku, zpívám se zpěvákem, a říkám si jak krásně musím znít, ale pak si ji ztiším a snažím se zpívat sama a už si nejsem vůbec jistá... Naše škola je hodně proslulá našim sborem, kam jsem se nedostala, ale chodím do přípravky (ach, jak povzbuzující :lol: ) a když mě učitel slyšel poprvé tak říkal že nejsem uplně špatná... občas mi přijde že po mě ve přípravce chce, abych zazpívala něco, co neuzpívám a pak z toho mám takový divný pocit... jedna z mých kamarádek říká že sbor ničí hlas, a měla bych chodit k soukromému učiteli, pokud se chci zlepšit.
Jsem naprostý začátečník... neumím noty, i když se je snažím naučit, nevím ani jestli mám sluch... neumím na nic hrát i když jsem se pokoušela na kytaru a na flétnu... prostě kdyby existovalo něco jako ještě míň zkušený než začátečník, tak to jsem já... jo a ještě jsem zapoměla, že do té přípravky na sbor chodím od začátku školního roku
děkuji za přečtení, a budu ráda když mi hodíte svůj názor, vím že je asi milion věcí které jsem sem chtěla napsat ale nevzpoměla jsem si na ně ale co se dá dělat

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 6646
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od Hendrek » 12.01.2017 22:19

Inu dobrá, akorát postrádám nějaký dotaz. Nebo ses chtěla jen svěřit?
Obrázek

Uživatelský avatar
Tube Guru
Odborník
Příspěvky: 1897
Registrován: 13.11.2011 21:07
Bydliště: Havířov

Re: Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od Tube Guru » 13.01.2017 0:22

Zdar, no asi se Zoenn chtěla svěřit a "vyprovokovat" nějaké povzbuzení. Zoenn první Tvoje plus je, že je příspěvek srozumitelně napsaný. Vrtá mi hlavou jak bys mohla zpívat ve sboru, kdybys neměla hudební sluch, to by na tom musel být stejně i sbormistr, aby to nepoznal :) . Jestli-že Tě sbor nebaví nebo Tě tam nevezmou, věnuj se hudbě po svém, uč se noty (i když nejsou úplně nutné), zpívej si. Jako první by sis však měla zjistit jestli máš nebo nemáš hudební sluch. To je určující pro Tvůj další vývoj - bez hudebního sluchu bys svým zpěvem jen "terorizovala" okolí a žádné výsledky by se nedostavily. Bez hudebního sluchu se hudba dělat nedá.
Opravuji nástrojové především elektronkové zesilovače i když tranzistorák je někdy příjemné osvěžení... Neposílejte mi prosím SZ, v případě potřeby mě kontaktujte e-mailem: tubeguru1@seznam.cz Dík.

Uživatelský avatar
starypard
Příspěvky: 574
Registrován: 29.08.2016 14:36

Re: Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od starypard » 13.01.2017 4:54

Upřímně - napodobováním písní pop music se moc zpívat nemaučíš (resp. hlas neovládneš a neprocvičíš). Vhodné jsou tzv. lidovky, tedy písně, které se za dob národního obrození posbíraly po lidech a pak nějak standardizovaly - tedy písničky, které si zpívaly prababičky u vesnického sporáku nebo na poli. Mnoho z nich implikuje i dvojhlas, tedy se ucho (a hrdlo) naučí i slyšet a generovat a zpívat souzvuky.

Duckling
Příspěvky: 10
Registrován: 16.01.2017 9:50

Re: Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od Duckling » 16.01.2017 9:53

Vždyť ve sboru není, ne? Nebo jsem to špatně pochopil? :) Mě třeba přijde dobré začínat ve sboru získáš alespoň nějaké zkušenosti a pak třeba můžeš přemýšlet o soukromém učiteli nebo o hudební škole třeba až.

bakmie02
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 25.01.2017 5:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od bakmie02 » 25.01.2017 5:14

Jsem také začátečník, jak bych měl začít, aby bylo možné mít delší výdrž při výměně dechu

Uživatelský avatar
starypard
Příspěvky: 574
Registrován: 29.08.2016 14:36

Re: Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od starypard » 25.01.2017 17:34

Dech se normálně trénuje, jsou na to cvičení, net jich musí být plný. Nebo se poraď s učitelem.


johny_r
Příspěvky: 126
Registrován: 29.09.2010 9:58

Re: Zpěv - úplná začátečnice

Příspěvek od johny_r » 22.02.2017 12:19

Sbor hlas neničí, to je blbost. Hlas ničí špatná technika. Ta je možná jak ve sboru, tak u sólového zpěvu. V dobrém sboru by se mělo na techniku dbát a sbormistr (nebo přímo hlasový poradce, pokud ho sbor má) by měl umět poradit nebo Tě nasměrovat, i když není v moci sbormistra, aby se individuálně věnoval každému sboristovi. Rozdíl mezi sborem a sólovým zpěvem je spíš otázkou techniky a využití Tvých hlasových možností. Smysl sboru je aby každý hlas zpíval "jako jeden muž", tedy pokud někdo hlasově vyčnívá, je to problém a někdy nepřekonatelný (jako sbormistr jsem se už dostal do situace, kdy jsem se musel s některým zpěvákem z tohoto důvodu rozloučit). U sóla je to naopak žádoucí. Dobrý sólový zpěvák se umí "schovat do davu" a zazpívat dobře ve sboru, zároveň může ale třeba zpívat se sborem sóla. Spousta sborových zpěváků je ve sboru zcela nepostradatelná, protože dokonale udrží svůj hlas i ve složitém vícehlasu, ale sólo zpívat nemůžou, protože nemají hlas dost výrazný. To už je do určité míry otázka nějaké vrozené dispozice, i když je fakt, že většinou jde o lidi, kteří se o sólový zpěv nikdy nepokoušeli a s příslušným vedením by to možná šlo. Někdo to tam prostě má, aniž by se snažil a někdo ne.

Pokud Tě zpěv baví, sbor je rozhodně výborný základ. Pokud by ses ale chtěla zpěvem zabývat víc, bude to chtít nějaké sólové lekce, kde je větší prostor na techniku.
Kytary: Procházka custom elektická nylonka (smrk, mahagon, LR Baggs. iMix), Seagull S6+ cedar.
Příslušenství: Acus One Forstreet, ZOOM A3, BOSS RC-300, Sennheiser e865, Mono M80 VEG-GRY, Mono GS1 Duraweave, kabely Sommer LLX/Neutrik.
Piano: Roland HP-3e
Cajon: Sela CaSela Pro

Odpovědět

Zpět na „Zpěv“