Zpívání samohlásek - správný postup

Technika zpěvu, zpěvová aparatura, efekty, ...
Odpovědět
Odi.et.amo
Příspěvky: 26
Registrován: 21.01.2014 16:46

Zpívání samohlásek - správný postup

Příspěvek od Odi.et.amo » 23.06.2017 10:39

Zdravím všechny,

dneska to snad nebudou ty canty (ty už píšu knižně, nebojte :D ) jako obvykle.
Na lekce zpěvu chodím chvilku a nejvíc mě na tom štve jedna věc. Nebo ne štve, to je špatné slovo. Nevím jak to úplně popsat, ale na lekcích je nejlepší to, že tam mám okamžitou odezvu. Pak dojdu domů a dělám to zase blbě, protože mi nikdo neporadí tak jako mi radí Raduš. Víte určitě co myslím. Lekce jinak super, nemůžu být spokojenější. Co se mi teď stalo a proč zakládám tohle téma. Bylo mi nabídnuto, abych si vybral nějakou písničku a tu budu zpívat. Prvně jsem valil Cohena, ale ten moc nezpívá, tak volba padla na song Sound of Silence. Nic proti originálu, ale mnohem bližší mému rozsahu je verze od Disturbed, ty dva tenory jako v origo opravdu nedám ani kdybych se pos...unul na jiný level :D Tak mi vytiskla text a prvně že to mám zazpívat jenom melodii, bez textu. To dopadlo snad dobře. Pak jsem začal zpívat a páni...Takovou hrůzu jsem v životě neslyšel :lol: A Raduš mi sama říkala, že bez toho textu to bylo lepší, mluvila něco o samohláskách se souhláskami, že se to zpívá špatně a že to u mě jde slyšet. Takže můj dotaz, ať ji pořád neotravuju, už tak jí vypisuju, jak kdybych do ní byl zabouchnutej (což nejsem, to by mě ani ve snu nenapadlo), máte na to nějaké cviky, nebo prostě radu? Už jsme probírali a e i o u - a vysvětlovala mi, jak se to správně zpívá (i předváděla samozřejmě), a docela bych řekl, že to chápu, ale jakmile tam začne být Hello darkness my old friend, tak zním jako bych u toho vypouštěl duši, chápete, vítejak :D Jasně, takhle je to blbost, ptát se na netu, ale pokud by měl někdo cokoliv jakkoliv tak budu jedine rád. Nevím, jestli jsem to popsal správně, snad jo.

Uživatelský avatar
starypard
Příspěvky: 572
Registrován: 29.08.2016 14:36

Re: Zpívání samohlásek - správný postup

Příspěvek od starypard » 23.06.2017 14:23

Je to blbost - ptát se na netu. Museli bychom tě slyšet, co s tak triviální písničkou provádíš. Zpívám to od 14 let a nikdy s tím nebyl problém, ten text je extrémně dobře zpívatelný. Pokud neumíš dobře anglicky, nezbývá než trošínku poslouchat originál a ujasnit si, které slabiky či hlásky jsou znělé a které ne. Něco protáááááhnoooouut musíš, něco nesmíš. Leccos musíš skorem spolknout, jen tak to předsadit před jinou znělou skupinu hlásek. Dále si dej pozor na přízvuky, měl bys je dodržovat, nekomolit slova.
Ten první verš se zpívá zhruba takto - helou dárknys majould frrend. Kde tam máš problém?

Odi.et.amo
Příspěvky: 26
Registrován: 21.01.2014 16:46

Re: Zpívání samohlásek - správný postup

Příspěvek od Odi.et.amo » 23.06.2017 19:48

Asi je to fakt blbost, protože to co se mi snažíš poradit dávno umím. A angličtina opravdu žádný problém není. Možná zpívání od 14ti let ale já jsem nezpíval let 15 to vem v potaz ;) takže poučení pro příště, neptat se na blbosti na netu. To neber nějak proti Tobě, určitě se mi snažíš pomoct. Já už neví jak to ta lektorka říkala, asi jsem vám tu říkal fakt kravinu. Ale chválí mě a nezpívám snad nějak falešně i když mi občas něco ujede ale to je nedostatkem zkušeností. Tož tak ale díky stejně. Napíšu adminům ať to tu zamknou, nebo smažou, tohle tady být opravdu nemusí, jsem blbec :D

Odpovědět

Zpět na „Zpěv“