Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Zvukové karty, sluchátka, procesory, software, akustika, ...
Maverick24
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 12.10.2014 17:55

Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od Maverick24 » 2.01.2019 20:21

Dobrý večer,

předem se omlouvám za delší příspěvek, ale bez nějaké omáčky to patrně nepůjde.

Věnuji se především zpěvu a nějaké vlastní kompozici, tu trochu výbavy co mám doma, mám v profilu. Doteď jsem zpíval a nahrával přes mixpult Xenyx QX1002 + audacity, sám, s nástroji nebo jen s puštěnou stopou, nic světoborného. Rozhodl jsem se však pořídit si nějakou levnější zvukovou kartu, zvolil jsem si Mackie Onyx Producer 2.2 včetně DAW Tracktion 7. Z Audacity je to docela změna, nic s tím neumím, ale to se časem poddá.

Nicméně zvuková karta zatím úplně nenaplňuje mé očekávání. S tím mixem jsem si zvykl na to, že se slyším tak, jak chci a potřebuji. Zvukovka mi ale tenhle komfort zatím nějak nepřináší. Jakžtakž se slyším až na maximálních hodnotách gainu u mikrofonu a hlasitosti sluchátkového výstupu a to by tak asi být nemělo. Hledám způsob jak to nějak zlepšit.

Co zatím nevlastním jsou nějaká studiová sluchátka. Dosud jsem používal buď pecky, co mám k iphonu nebo levná zavřená sluchátka od philipsu. Většinou přes redukci z 3,5mm na 6,3mm a s prodlužovacím kabelem. Kvalita "live" zvuku/poslechu při zpěvu mi stačila. Může mít pořízení nějakých levnějších studiových sluchátek nějaký vliv na hlasitost, která mi jde do uší :?: ?

Mám také sluchátkový zesilovač, nicméně nejsem si jistý, jestli by jeho zařazení nebylo krokem zpět. Myslím to tak, že bych nerad znekvalitnil nahrávku zpěvu tím, že budu zpívat ještě přes další analogové zařízení. Uvažuji správně :?: ?

Nejsem žádný znalec, rád bych si popřípadě ujasnil nějaké pojmy atd.

Návod jsem samozřejmě četl, četl jsem i zdejší FAQ. Nicméně to, co bych potřeboval, tam buď není nebo jsem to přehlédl.

Může se se mnou prosím někdo dát do nějaké družné debaty :) :?: ?

Díky moc

Jirka

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6208
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od pavlii » 3.01.2019 0:27

Od konce: sluchátkový zesilovač ti nijak nahrávku degradovat nebude, protože "přes něj nezpíváš".

Úskalí je v tom, jak hlasitě jsi měl signál vystupující z XENYX. Dokážu si představit, že jsi ze vstupu odbočil signál do AUX pro monitorování, pořádně osolil a pak to ještě vylepšil ovladačem hlasitosti sluchátkového výstupu. A nebo taky ne, jen střílím od boku. Předpokládám, že máš pořád stejný mikrofon, takže víš jak na něj a chybu typu vypnutý phantom pro kondíky nebo zpívání z druhé sttany mikrofonu můžeme vyloučit. Možná není sluch. zesilovač v Mackie s takovým parametrem zesílení jako v XENYX, takže to hlasitěji nepůjde - potom to další sluchátkový zesilovač může řešit.
Pokud mají Mackie vstupy menší citlivost nebo menší rozsah gainu, tak též nemusí být špatně fakt, že je Gain ovladač skoro na maximu. Podstatná je vždy pouze vstupní úroveň signálu na převodníku - je potřeba nahrávat dostatečně silný signál. Porovnal bych s XENYX, pak bych řešil, jestli při zhruba shodně silně nahraném signálu je slabší výstup nebo ne.

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1521
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od Ivan » 3.01.2019 8:30

Maverick24 píše:
2.01.2019 20:21
Může mít pořízení nějakých levnějších studiových sluchátek nějaký vliv na hlasitost, která mi jde do uší :?: ?
Samozrejme môže, v porovnaní s peckami od iPhone alebo kvázi hi-fi od Philipsu - v zmysle hlasitosti ešte k horšiemu, pokiaľ si nezaobsataráš štúdiové slúchadlá s dostatočne nízkou impedanciou. Slúchadlá od iPhonu sú jedny z najhlasnejších malých slúchadiel (t.j. s nízkou impedanciou a veľkou citlivosťou) určené na to, aby zdroj signálu z rôznych digitálnych medií cez iPhone, smarthopne atď. bol dostatočne hlasný - tieto zariadenie potrebujú proste nízkoimpedančné slúchadlá. Len málo štúdiových slúchadiel je v parametroch impedancie a citlivosti na tom lepšie, takže na to pozor, keď budeš vyberať. V tvojom prípade by bolo najlepšie obhliadnuť sa po slúchadlách s impedanciou max. cca 35 ohmov, obzvlášť keď pracuješ hlavne so spevom, ktorý je väčšinou najväčší problém pri nahrávaní z hľadiska dostatočného vstupného signálu, v nižších polohách a v niektorých pasážach to môže byť naozaj len tak-tak, hlavne keď zvukovka je low-end, poznám to... aj s gainom na mic. vstupe zvukovky na cca 80-90%.
Ako píše Pavlii - "vstupní úroveň signálu na převodníku" je rozhodujúca. Odsleduj si na meráku v DAWe (na zvukovke sa žiaľ nedá,lebo pozerám, že Onyx nemá žiadny) na stope koľko max dB (peak) ti ukazuje. Ak sa celkovo úroveň pohybuje od -18dB a viac, je to v digitálnom svete recordingu stále OK, aj keď sa to javí na posluch strašne potichu. No ale to je samozrejme stále málo na to, aby si sa pri nahrávaní/mixáži dostatočne počul, takže vo väčšine prípadoch to treba dohnať - jednoducho tak, že vytiahneš fader na tracku alebo na mastri v DAWe o nejakých 6db aj viac vyššie, až kým sa budeš dobre počuť. Nemá to žiadny vplyv na kvalitu nahratej stopy, je to iba kompenzácia v reálnom čase počas nahrávania. Je pracujem s touto kompenzáciou (na tracku pri nahrávaní a na outpute/master fader) prakticky non-stop až po moment finálneho exportu.
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp

Maverick24
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 12.10.2014 17:55

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od Maverick24 » 3.01.2019 19:39

Pánové, oběma moc děkuji.

Podařilo se mi dnes ze zvukovky dostat přijatelnou hlasitost při použití kondenzátorového mikrofonu a sluchátek k iphonu, ale ta na dlouhodobé použití nejsou pohodlná.
(Na tomto místě bych rád podotknul, že kondenzátorový mikrofon a zvukovku jsem obdržel pod stromek (doteď dynamický + mix), takže si můžete udělat představu o mých zkušenostech s touhle technikou :D . Kromě toho to vypadá, že buď nemám den nebo je ten nový mikrofon solidní "bonzák" anebo patrně neumím zpívat :D . Budu si muset zvyknout :) )
pavlii píše:
3.01.2019 0:27
Od konce: sluchátkový zesilovač ti nijak nahrávku degradovat nebude, protože "přes něj nezpíváš".
Aha - pro mě novinka - myslel jsem, že to třeba může posílat nějaký svůj šum do signálu, který přes to teče :) .
pavlii píše:
3.01.2019 0:27
Dokážu si představit, že jsi ze vstupu odbočil signál do AUX pro monitorování, pořádně osolil a pak to ještě vylepšil ovladačem hlasitosti sluchátkového výstupu.
No - u Xenyxu mi to tu funguje tak, že do mixu jde track z PC a já si zvyšuji hlasitost samostatným potenciometrem pro mikrofon, popř. dalším pro jeho gain (taky samostatný poťák) no a pak to vylepším tou hlasitostí sluchátkového výstupu. Takže ano, asi jsi od boku střelil celkem přesně :)
pavlii píše:
3.01.2019 0:27
Předpokládám, že máš pořád stejný mikrofon, takže víš jak na něj a chybu typu vypnutý phantom pro kondíky nebo zpívání z druhé sttany mikrofonu můžeme vyloučit.
Nový mikrofon jsem dostal k vánocům, jak píšu výše, doteď jsem zpíval jen do dynamického, nicméně vím, jak se kondenzátorový používá :). Ale jak jsem to četl, tak jsem se stejně musel zamyslet, jestli nebyla chyba mezi mikrofonem a zemí :) .


S DAWem se musím napřed naučit nějakou základní činnost a trošku si hrát, to mi zabere nějaký čas. Nicméně poslech nahrané stopy je hlasitý dostatečně, šlo mi především o to, co mi jde do uší a to se dá přes DAW taky vyhnat o něco výše, takže dobrý.
Ivan píše:
3.01.2019 8:30
Samozrejme môže, v porovnaní s peckami od iPhone alebo kvázi hi-fi od Philipsu........
Vybral jsem si levnější studiová sluchátka, nesmějte se mi :) : https://kytary.cz/akg-k72/HN163858/ Ta by asi šla...? Jde mi o to nahradit ty Philipsy a vyloučit pecky od iphone. A víc za ně asi dávat nechci, mám to jen na takovéto domácí žvýkání :)

Ještě jednou vám oběma děkuji.

Jirka

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6208
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od pavlii » 3.01.2019 20:17

K72 jsou v poho, sám jsem si je před X měsíci kupoval pro poslech v práci, abych nerušil kolegy a tak. Nicméně jsem pěkných pár dnů silně váhal, že je půjdu vrátit, protože hrály doslova příšerně (skoro jsem si říkal, že to odpovídá té ceně...). Nicméně profesionální hrdost vytrvat s neustálým připomínáním si, že fungl věc se musí tzv. "rozehrát", nakonec přinesla svoje ovoce a postupně se zvuk sluchátek ustálil na docela příjenném projevu v rámci svojí kategorie.
Takže za mě asi fajn, ale chce to vydržet s nervama a rozhodně se při smysluplném používání tak do týdne rozehrají; pokud ne, bude zřejmě chyba v HW. Ale chci tím říci jen, že času na vrácení do 14 dnů po nákupu je dost a nesmí se člověk ukvapit. Každopádně u profesionálnějších výrobků jsem takovýhle rozdíl nezaznamenal, ale zase mi jich pod rukama neprošlo tolik, abyste to měl kdokoli brát za bernou minci 8)

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1521
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od Ivan » 4.01.2019 9:05

pavlii píše:
3.01.2019 20:17
fungl věc se musí tzv. "rozehrát"
Tomuto mýtu stále odmietam veriť :mrgreen: (mimo nástrojov ako gitary a pod.)... Skôr by som to prisudzoval psychoakustike. Čím dlhšie je človek niečomu exponovaný, tým viac to začne akceptovať, až to nakoniec hodnotí kladne. Doma sme si dali asi pred 3 mesiacmi renovovať staré dvere v celom baráku. Keď ich chlapík doniesol z dielne, som myslel, že si robí srandu - vyzeralo to jak paródia na imitáciu dreva. Teraz po cca 3 mesiacoch si s "manželkou" hovoríme: "Áaale, nie je to až také zlé... nakoniec celkom fajn."
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6208
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od pavlii » 4.01.2019 9:30

:-) každému co jeho jest. Mýtus to není.

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

miky747
Příspěvky: 20
Registrován: 1.09.2010 21:10

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od miky747 » 11.02.2020 11:39

Ahoj, mám stejnou zvukovku, řeším podobný problém: nízká hlasitost nahrávky v DAW.
Mám naštelovanou hlasitost vstupu do zvukárny tak, aby měl vstup -18dB až 0dB. Při opětovném přehrání záznamu kytary je hlasitost ani né poloviční oproti hlasitosti monitoru ve sluchátkách při pohodlném poslechu.
Tolik se v tom DAW (Tracktion 8 ) nevyznám, ale i když tam vytáhnu všechny hlasitosti co jdou nahoru (+6dB), tak to pořád není ono. Dokonce i když dám při poslechu nahrávky na zvukárně "monitor" (sluchátka) na max tak to nestačí a akorát to šumí jak Niagáry.

Ano chápu, že výsledná hlasitost se řeší až při masteru, ale na poslech právě nahrané stopy je to co mám teď fakt málo.

Dělám něco špatně nebo je to jen vlastnost ?
Je výstup do monitorů silnější ? Myslím, že je to (-75dB sluchátka vs 85dB Monitory)? A lze tam připojit sluchátka ?


A ještě se mi také nepodařilo zprovoznit hraní přes Amplitube. Přijde mi, že pokud je výstup ze zvukárny tak slabý, tak to nemůže být dobře použitelné pro hraní si do sluchátek přes nejrůznější prográmky.

Stále si ale myslím, že je chyba někde mezi klávesnicí a židlí :D

Pozn.:
Pokud jentak hraju přes zvukovku do monitoru (sluchátek) tak je to hlasité až až.
Prozatím používám sluchátka KOSS portapro (47 Ohm), nemyslím si že je chyba v nich.
Kytara má silné pasivní snímače, ale i tak mám poťák pro korekci vstupu asi na 95% (ale to je asi normální, Log průběh poťáku).
Hi-Z na zvukárně u vstupu na kytaru zapnuto.
Náhrávám suchý zvuk elektrické kytary.

Díky za pomoc
Míra
Kdo si hraje, nezlobí.

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6208
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od pavlii » 11.02.2020 12:25

Hmm - a použitý ovladač v DAW?

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 1521
Registrován: 3.11.2011 12:55

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od Ivan » 11.02.2020 12:28

Pozri RMS audionahrávky? Podľa návodu: Level Meter - RMS Mode. Koľko ukazuje?
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp

miky747
Příspěvky: 20
Registrován: 1.09.2010 21:10

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od miky747 » 11.02.2020 13:17

V DAW mám přiřazené ovladače ASIO pro Mackie Onyx Producer 2x2.

Až budu moci, zjistím to RMS.

Já byl teď na obědě doma a nedalo mi to, tak jsem zkusil poslechnout si nahrávku v DAW na normální PC bedny bez zapojení USB zvukárny. Hrálo to jako kráva. To samé, když jsem dal do výstupu ze zesiku sluchátka - rozdíl minimální. Ale to jsem fungoval na ovladačích pro Windows.

Prostě při poslechu přes zvukárnu je to potiché, možná mám něco špatně nastavené v ovladačích ASIO Mackie, ale nenašel jsem tam namátkově, že by to bylo ztišené např. na jednu desetinu master hlasitosti.

Zajímavé je, že výstup přímo z PC skříně pro sluchátka je hluchý, jde jen ten ze zesiku :D Což je anomálie, protože pokud chci poslouchat hudbu z PC do sluchátek, tak pokaždé používám přímo výstup ze skříně a né zesik (Na co mít zapnutý celý večer Áčkovej Technics, že ... :D ). Asi to tak funguje jen v tom DAW.

Díky
Kdo si hraje, nezlobí.

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6208
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od pavlii » 11.02.2020 15:24

Přesně tak, v DAW je nastavený Mackie, takže integrovaná zvukovka do toho vůbec nevstupuje.

Hmm - v ASIO ovladači se nic takového nenastavuje. To spíš interní mix zvukovky, pokud nějaký má. Jak je nastavený ovladač "MIX" - je plně na "DAW" nebo někde mezi "Input/DAW"?

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Uživatelský avatar
LUBOSH
Příspěvky: 428
Registrován: 3.11.2015 17:38
Bandzone: https://bandzone.cz/obliviumregnum
Bydliště: Pardubice

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od LUBOSH » 11.02.2020 16:08

Miky747: z toho posledního příspěvku jsem nějak zmaten. Tak se zeptám. Jaké bedny a jak je máš připojené do zvukovky Mackie?
Kytara: hlava: Peavey Ultra 60, Box: Peavey 5150, Kytary: Jackoson DK2M a Fusion, Basa: hlava: Peavey MiniMega; box: Peavey PVH 410; baskytara: ESP Ltd B-5ENS; krabice: BOSS NS-2, MOSKY Silver Horse, Daccapo; zvukovky: 2x Tascam US-16x08, monitory: M-Audio 3-8, sluchadla: DT-770Pro 80 Ohm, krofony: Rode, MXL, AT, Audix, t. bone, e906; Mix: Soudcraft EPM8, DAW: Cubase Pro 10; plug-iny: IK-multimedia, waves.....

miky747
Příspěvky: 20
Registrován: 1.09.2010 21:10

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od miky747 » 11.02.2020 17:22

To: pavlii:
Zvukovka mix má, poťák mám na "dvanácti hodinách". Podle mě to znamená půl na půl, zkoušel jsem tím kroutit na obě strany, problém nízké hlasitosti se neodstranil.

To: LUBOSH:
Bedny se zvukovkou nejsou nijak spojeny. Pouze: Zvukovka-----USB kabel-----PC.
Musí být ? :D Ano možná jsme odhalili problém. Měl jsem za to, že stačí mít sluchátka a člověk mix vytvoří.

Jinak mám repro nějaký PC-Geniusy (Rozhodně to nejsou monitory).
Ze zadní strany PC jde 3,5mm audio výstup do HIFI zesilovače (Technics). Z toho to jde do Subwooferu Genius a z něho do těch beden (pouze dva dráty + a - ).

Schéma zapojení zvukovky pro úplnost.
https://imgup.cz/image/LtdA
V obrázku je žlutě škrtnuto, co připojeného nemám.

Je normální, že když nahrávám do DAW, tak u toho nemůžu poslouchat YT nebo Aimp ? Ano hledám na YT videa, která mě vzdělají ohledně DAW. Musím pořád dokola měnit drivery, aby to šlo, nicméně současně to asi nelze.
Omlouvám se za základní otázky, ale začínám být také zmaten, myslel jsem že tomu rozumím :?
Kdo si hraje, nezlobí.

Uživatelský avatar
LUBOSH
Příspěvky: 428
Registrován: 3.11.2015 17:38
Bandzone: https://bandzone.cz/obliviumregnum
Bydliště: Pardubice

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od LUBOSH » 11.02.2020 18:14

No na sluchátka by to nemělo mít vliv, pokud je připojuješ do USB zvukovky. :) Ten poťák MIX bys měl mít otočený na DAW. To je kvůli monitoringu při nahrávání. Když to budeš mít napůl tak se ti bude plést čistá kytara a zefektovaná kytara, která bude mít i trochu zpoždění. Když ho dáš na imput tak signál ze vstupu ( kytara, mikrofon ... ) jen projde přímo zvukovkou bez zpoždění přímo na výstup. No a jelikož nemáš k USB zvukovce připojené bedny tak z beden samozřejmě nic neuslyšíš. :)
A není mi jasné proč máš zesilovač mezi zvukovkou ze základní desky a těma Geniusema. Ty Geniusy by měli mít svůj zesilovač.
Kytara: hlava: Peavey Ultra 60, Box: Peavey 5150, Kytary: Jackoson DK2M a Fusion, Basa: hlava: Peavey MiniMega; box: Peavey PVH 410; baskytara: ESP Ltd B-5ENS; krabice: BOSS NS-2, MOSKY Silver Horse, Daccapo; zvukovky: 2x Tascam US-16x08, monitory: M-Audio 3-8, sluchadla: DT-770Pro 80 Ohm, krofony: Rode, MXL, AT, Audix, t. bone, e906; Mix: Soudcraft EPM8, DAW: Cubase Pro 10; plug-iny: IK-multimedia, waves.....

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6208
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od pavlii » 11.02.2020 18:53

Hlavně se nezacyklit - pojďme vynechat tu integrovanou zvukovku a vůbec cokoli, co se nepřipojuje do Mackie.

Mackie má vlastní SW mix? Jak jsou tedy nastaveny úrovně tam?

Když se do DAW vloží nějaké audio - jánevím MP3 - tak to hraje normálně nebo taky potichu?

To nahrané audio, tj. kytara, je nahrané tak, jak je nastaven gain? Čili když se bude nahrávat se špičkami okolo -10 dBFS například, je to zaznamenané správně nebo slaběji?

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

filo01
Příspěvky: 1651
Registrován: 24.06.2010 13:04
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od filo01 » 11.02.2020 19:28

miky747 píše:
11.02.2020 17:22
Je normální, že když nahrávám do DAW, tak u toho nemůžu poslouchat YT nebo Aimp ?
Nelze, protože tvoje zvukovka nepodporuje tzv. multiclient ASIO režim, přečti si komentář "Great interface but CAUTION: No multi-client ASIO"
https://www.thomann.de/gb/mackie_onyx_producer_2x2.htm
Parker P-44N, Parkwood H2, Prolectrix mini, Boss BR-80, iLoud, t.Bone HD880, Beyer DT770 Pro, JBL LSR 305P MKII, Kurzweil KS40a, Focusrite Scarlett Solo/2i2 2gen, Overloud TH-U, Jamstix4, Line6 FBV Express MkII

miky747
Příspěvky: 20
Registrován: 1.09.2010 21:10

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od miky747 » 11.02.2020 22:36

Záhada vyřešena, trochu se stydím, problém byl ve mě. Přiznávám se: neměl jsem správně natočenej poťák mixu spolu s hlasitostí do sluchátek a monitorem :? Zaměnil jsem poťák mixu s monitorem :lol:
Díky vaším radám jsem na to znovu a pořádně podíval a problém je vyřešen. Díky. :D

Už to funguje dle mých představ.

To filo01:
Nevěděl jsem, že existuje "multiclient ASIO režim". Fakt, že to moje zvukárna nemá, je velký špatný.
Budu dál zkoumat co s tím, protože jsem plánoval, že budu hrát s VSTL pluginy dle předlohy z Guitar Pro. Asi to vyřeším druhým kompem, kde mi to poběží odděleně ...

Míra
Kdo si hraje, nezlobí.

Uživatelský avatar
pavlii
Globální moderátor
Příspěvky: 6208
Registrován: 2.04.2009 11:47
Skype: studio_kappka
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od pavlii » 11.02.2020 23:34

Hmm....vyřeš to PC bedýnkama připojenýma do integrované zvukovky, tu měj jako defaultní pro systém. Pak ti to bude fungovat, akorát ne z jednoho repro. To bys musel mít externí mix.

P.
Obrázek
Skype: studio_kappka
home recording: Cubase VST/32 5.2 & C7, WaveLab 4 & 6/7
Dynaudio BM6 + A500, Yamaha DSP Factory, Yamaha MOTIF ES 8

Uživatelský avatar
LUBOSH
Příspěvky: 428
Registrován: 3.11.2015 17:38
Bandzone: https://bandzone.cz/obliviumregnum
Bydliště: Pardubice

Re: Zvuková karta Mackie Onyx Producer 2.2 a její využití

Příspěvek od LUBOSH » 12.02.2020 8:16

Nemusíš kupovat druhý komp. Kup si třeba monitory nebo prostě další 2.0 bedýnky. Ve Win nastav jako výchozí tu integrovanou zvukovku a k ní připoj ty Geniuse - tam ti pojede YT a monitory připoj k USB zvukovce a tam ti pojede kytara přes ASIO.
Kytara: hlava: Peavey Ultra 60, Box: Peavey 5150, Kytary: Jackoson DK2M a Fusion, Basa: hlava: Peavey MiniMega; box: Peavey PVH 410; baskytara: ESP Ltd B-5ENS; krabice: BOSS NS-2, MOSKY Silver Horse, Daccapo; zvukovky: 2x Tascam US-16x08, monitory: M-Audio 3-8, sluchadla: DT-770Pro 80 Ohm, krofony: Rode, MXL, AT, Audix, t. bone, e906; Mix: Soudcraft EPM8, DAW: Cubase Pro 10; plug-iny: IK-multimedia, waves.....

Odpovědět

Zpět na „Studio a recording“