Nalezeno 33 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 1.11.2012 13:49
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
- 23.10.2012 0:58
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Díky za tuto debatu, mám RP255 a taky nahrávám přes Audacity. Doteď jsem měl problém maximálně ten, že mi to nechtělo nahrávat - kurzor mi v audacity poskakoval pořád na začátku. Teď už to funguje, ale docela zvláštně - to poskakování platí jen pro první stopu. Když dám druhou, tak už vše funguje ...
- 19.10.2012 19:09
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- 19.10.2012 12:41
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
pavlii píše:No počkej - chceš tím naznačit, že jsme se trefili a tys měl nastavenou nízkou vstupní úroveň?
P.
Jojo, trefili jste se. Já jsem totiž myslel, že to mam na víc, a nezkontroloval jsem to. Ještě jednou dík.
- 19.10.2012 10:45
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
No to si děláš srandu. Ono to tam je i napsaný. :D Ach jo. Díky moc lidi, važně oceňuji pomoc. :) Konečně můžu nahrávat. Jupí. :)
- 19.10.2012 10:20
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
pavlii píše:Mhm - citace:
"Knobs 2 and 3 also control the direct/playback mix and USB record level when USB is
connected and the Pickup Row is selected."
P.
"Pickup Row" to si nějak nedokáži přeložit
- 19.10.2012 9:30
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Mhm. Strana 11 manuálu říká, že knoby 2 a 3 řídí úrovně záznamu/přehrávání. Přiloženou Cubase LE jsi také zkoušel? Ale v ní to je stejně jako v Reaperu; Audacity bych osobně přestal používat a zaměřil bych se na jeden z těhle (Cubase/Reaper) softů.
P.
No knob 1 je Master level a knob 2 je ...
P.
No knob 1 je Master level a knob 2 je ...
- 18.10.2012 22:32
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
MME + Windows DirectSound
a
Microsoft Sound Mapper - Output + Speakers (Realtek High Definiti)
a
Microsoft Sound Mapper - Output + Speakers (Realtek High Definiti)
- 18.10.2012 21:54
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Já bych to zatím nekomplikoval a zůstaneme u toho Digitech originálu ;-) Předpokládám, že jsi ten ovladač v Audacity - Reaperu vybral v nastavení zvukového zařízení (teda pokud se tam nějaký takový ovladač nabízí, netuším....). Říká něco o nahrávacích úrovních manuál Digitechu?
P.
To jsem ...
P.
To jsem ...
- 18.10.2012 21:31
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Ne, jde o ovladač, který nabízí Audacity (například). Žádný jsi neinstaloval, tedy asi je používán nějaký "windowsácký". Audacity neumí ASIO (pokud vím), nicméně doporučuji nainstalovat minimálně ASIO4ALL (zdarma), případně spíš TENTO originální ovladač.
Pokud Audacity nebude nic z tohoto nového ...
Pokud Audacity nebude nic z tohoto nového ...
- 18.10.2012 18:34
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Žádný jsem nikdy neinstaloval, ale ve Správci zařízení je DigiTech RP255 In/Out a DigiTech RP255 MIDIpavlii píše:No tak tohle je docela sakra potichu......to reproduktory nebude.
Jaký používáš ovladač pro toho Digitecha?
P.
- 18.10.2012 17:59
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Nevím, jak přesně bych to zjisti, ale přidávám screen, když se nahrává. :)
Je to možné, že je to reproduktory, ale nevím, proč mi tak hrají. Kdybych měl ještě jedny, tak to zkusím na jisto.
P.S. na obrázku je posuvník u mikrofonu stažený na nule, ale to je nějaká chybka, jinak by se nenahrálo ...
Je to možné, že je to reproduktory, ale nevím, proč mi tak hrají. Kdybych měl ještě jedny, tak to zkusím na jisto.
P.S. na obrázku je posuvník u mikrofonu stažený na nule, ale to je nějaká chybka, jinak by se nenahrálo ...
- 18.10.2012 16:10
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Jo díky, já nevěděl, kam to hodit a v tamté sekci bylo: Dotazy, rady, zkušenosti ...pavlii píše: Jo a přemisťuju do správnější sekce...
P.
- 18.10.2012 16:09
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
No a co znamená "nějak potichu"? Jaký je peak nahraného signálu? Ono písnička (=víc nástrojů) a surový záznam JEDNOHO nástroje se dost blbě hlasitostně porovnává.... Pomocí jakého ovladače kombinuješ ty dvě zvukovky (Digitech a integrovanou v NTB)?
Jo a přemisťuju do správnější sekce...8)
P.
1 ...
Jo a přemisťuju do správnější sekce...8)
P.
1 ...
- 18.10.2012 15:07
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
- Odpovědi: 37
- Zobrazení: 4253
Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Ahoj, rozhodl jsem se začít nahrávat el. kytaru, vše jsem si připravil, kabely zastrčil, stiskl REC a pro zkoušku jsem nahrál několik tónů. Po dokončení jsem stiskl PLAY a výsledek si přehrál. A ejhle, nějak potichu. Zkontroloval jsem hlasitost nahrávání v notebooku (byla na maximum), a zkusil jsem ...
- 29.11.2011 20:13
- Fórum: Kytarové efekty
- Téma: USB kabel
- Odpovědi: 16
- Zobrazení: 1394
Re: USB kabel
Teorge píše:Nechtěl bych mít kabel s konektorem velikosti 1,8m
- 29.11.2011 16:16
- Fórum: Kytarové efekty
- Téma: USB kabel
- Odpovědi: 16
- Zobrazení: 1394
Re: USB kabel
chlape, jediný rozdíl je v délce toho kabelu (1,8 metru nebo 0,9 metru) co na tom chceš zkoušet na prodejně :lol: prostě si kup A/B USB kabel. Jestli stačí kratší, tím lépe. Jen jsem osobně zvědav, jak budeš pak nahrávat, když řešíš takhle zapeklitě i obyčejný USB kabel :D
Myslel jsem, že je to ...
Myslel jsem, že je to ...
- 29.11.2011 15:53
- Fórum: Kytarové efekty
- Téma: USB kabel
- Odpovědi: 16
- Zobrazení: 1394
Re: USB kabel
"druhu" je vic. viz treba http://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus
ale jaky mas pouzit, to bylo prece napsano hned v prvni odpovedi 29.11.2011 11:07
Ale podle toho, co jsem našel jsem ty druhy myslel takhle: USB 2.0. A/B propojovací 0.9m
USB 2.0 A-B propojovací 1.8m
Zkusím se vydat s ...
ale jaky mas pouzit, to bylo prece napsano hned v prvni odpovedi 29.11.2011 11:07
Ale podle toho, co jsem našel jsem ty druhy myslel takhle: USB 2.0. A/B propojovací 0.9m
USB 2.0 A-B propojovací 1.8m
Zkusím se vydat s ...
- 29.11.2011 15:49
- Fórum: Kytarové efekty
- Téma: USB kabel
- Odpovědi: 16
- Zobrazení: 1394
Re: USB kabel
Ok, díky všem. 
- 29.11.2011 15:08
- Fórum: Kytarové efekty
- Téma: USB kabel
- Odpovědi: 16
- Zobrazení: 1394
Re: USB kabel
Aha. Myslel jsem velikost té přípojky, jako jestli je jen jeden druh.