Nalezeno 33 výsledků hledání

od OndraSaur
23.10.2012 0:58
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

Díky za tuto debatu, mám RP255 a taky nahrávám přes Audacity. Doteď jsem měl problém maximálně ten, že mi to nechtělo nahrávat - kurzor mi v audacity poskakoval pořád na začátku. Teď už to funguje, ale docela zvláštně - to poskakování platí jen pro první stopu. Když dám druhou, tak už vše funguje ...
od OndraSaur
19.10.2012 19:09
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

:D o tom nepadlo ani slůvko. :)
od OndraSaur
19.10.2012 12:41
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

pavlii píše:No počkej - chceš tím naznačit, že jsme se trefili a tys měl nastavenou nízkou vstupní úroveň? 8)

P.

Jojo, trefili jste se. Já jsem totiž myslel, že to mam na víc, a nezkontroloval jsem to. Ještě jednou dík.
od OndraSaur
19.10.2012 10:45
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

No to si děláš srandu. Ono to tam je i napsaný. :D Ach jo. Díky moc lidi, važně oceňuji pomoc. :) Konečně můžu nahrávat. Jupí. :)
od OndraSaur
19.10.2012 10:20
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

pavlii píše:Mhm - citace:

"Knobs 2 and 3 also control the direct/playback mix and USB record level when USB is
connected and the Pickup Row is selected."

P.

"Pickup Row" to si nějak nedokáži přeložit
od OndraSaur
19.10.2012 9:30
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

Mhm. Strana 11 manuálu říká, že knoby 2 a 3 řídí úrovně záznamu/přehrávání. Přiloženou Cubase LE jsi také zkoušel? Ale v ní to je stejně jako v Reaperu; Audacity bych osobně přestal používat a zaměřil bych se na jeden z těhle (Cubase/Reaper) softů.

P.

No knob 1 je Master level a knob 2 je ...
od OndraSaur
18.10.2012 22:32
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

MME + Windows DirectSound
a
Microsoft Sound Mapper - Output + Speakers (Realtek High Definiti)
od OndraSaur
18.10.2012 21:54
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

Já bych to zatím nekomplikoval a zůstaneme u toho Digitech originálu ;-) Předpokládám, že jsi ten ovladač v Audacity - Reaperu vybral v nastavení zvukového zařízení (teda pokud se tam nějaký takový ovladač nabízí, netuším....). Říká něco o nahrávacích úrovních manuál Digitechu?

P.

To jsem ...
od OndraSaur
18.10.2012 21:31
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

Ne, jde o ovladač, který nabízí Audacity (například). Žádný jsi neinstaloval, tedy asi je používán nějaký "windowsácký". Audacity neumí ASIO (pokud vím), nicméně doporučuji nainstalovat minimálně ASIO4ALL (zdarma), případně spíš TENTO originální ovladač.

Pokud Audacity nebude nic z tohoto nového ...
od OndraSaur
18.10.2012 18:34
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

pavlii píše:No tak tohle je docela sakra potichu......to reproduktory nebude.

Jaký používáš ovladač pro toho Digitecha?

P.
Žádný jsem nikdy neinstaloval, ale ve Správci zařízení je DigiTech RP255 In/Out a DigiTech RP255 MIDI
od OndraSaur
18.10.2012 17:59
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

Nevím, jak přesně bych to zjisti, ale přidávám screen, když se nahrává. :)

Je to možné, že je to reproduktory, ale nevím, proč mi tak hrají. Kdybych měl ještě jedny, tak to zkusím na jisto.

P.S. na obrázku je posuvník u mikrofonu stažený na nule, ale to je nějaká chybka, jinak by se nenahrálo ...
od OndraSaur
18.10.2012 16:10
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

pavlii píše: Jo a přemisťuju do správnější sekce...8)

P.
Jo díky, já nevěděl, kam to hodit a v tamté sekci bylo: Dotazy, rady, zkušenosti ...
od OndraSaur
18.10.2012 16:09
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Re: Nahrávání do notebooku přes multiefekt

No a co znamená "nějak potichu"? Jaký je peak nahraného signálu? Ono písnička (=víc nástrojů) a surový záznam JEDNOHO nástroje se dost blbě hlasitostně porovnává.... Pomocí jakého ovladače kombinuješ ty dvě zvukovky (Digitech a integrovanou v NTB)?

Jo a přemisťuju do správnější sekce...8)

P.

1 ...
od OndraSaur
18.10.2012 15:07
Fórum: Studio a recording
Téma: Nahrávání do notebooku přes multiefekt
Odpovědi: 37
Zobrazení: 4253

Nahrávání do notebooku přes multiefekt

Ahoj, rozhodl jsem se začít nahrávat el. kytaru, vše jsem si připravil, kabely zastrčil, stiskl REC a pro zkoušku jsem nahrál několik tónů. Po dokončení jsem stiskl PLAY a výsledek si přehrál. A ejhle, nějak potichu. Zkontroloval jsem hlasitost nahrávání v notebooku (byla na maximum), a zkusil jsem ...
od OndraSaur
29.11.2011 20:13
Fórum: Kytarové efekty
Téma: USB kabel
Odpovědi: 16
Zobrazení: 1394

Re: USB kabel

Teorge píše:Nechtěl bych mít kabel s konektorem velikosti 1,8m :mrgreen:
:D jsem viděl "m" a myslel "mm"
od OndraSaur
29.11.2011 16:16
Fórum: Kytarové efekty
Téma: USB kabel
Odpovědi: 16
Zobrazení: 1394

Re: USB kabel

chlape, jediný rozdíl je v délce toho kabelu (1,8 metru nebo 0,9 metru) co na tom chceš zkoušet na prodejně :lol: prostě si kup A/B USB kabel. Jestli stačí kratší, tím lépe. Jen jsem osobně zvědav, jak budeš pak nahrávat, když řešíš takhle zapeklitě i obyčejný USB kabel :D

Myslel jsem, že je to ...
od OndraSaur
29.11.2011 15:53
Fórum: Kytarové efekty
Téma: USB kabel
Odpovědi: 16
Zobrazení: 1394

Re: USB kabel

"druhu" je vic. viz treba http://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus
ale jaky mas pouzit, to bylo prece napsano hned v prvni odpovedi 29.11.2011 11:07

Ale podle toho, co jsem našel jsem ty druhy myslel takhle: USB 2.0. A/B propojovací 0.9m
USB 2.0 A-B propojovací 1.8m

Zkusím se vydat s ...
od OndraSaur
29.11.2011 15:49
Fórum: Kytarové efekty
Téma: USB kabel
Odpovědi: 16
Zobrazení: 1394

Re: USB kabel

Ok, díky všem. :)
od OndraSaur
29.11.2011 15:08
Fórum: Kytarové efekty
Téma: USB kabel
Odpovědi: 16
Zobrazení: 1394

Re: USB kabel

Aha. Myslel jsem velikost té přípojky, jako jestli je jen jeden druh.

Přejít na rozšířené vyhledávání