Nalezeno 1059 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 5.06.2026 15:58
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Identifikace kytary
- Odpovědi: 184
- Zobrazení: 58643
Re: Identifikace kytary
Rosu jsem též měl v osmdesátkách, než jsem po brigádách vydělal na Schneidrovku. Ale myslím, že na nálepce bylo Bulgaria. Strašná plečka, hluchá, těžká, pamatuji si hrb na hmatníku a tuning - vezmi kombinačky a vyrvi posledních 5 pražců, jinak to drnčet nepřestane. Společně s oranžovou dvanáctkou ...
- 27.05.2026 21:50
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
- Odpovědi: 79
- Zobrazení: 3995
Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Klucí stahujou krovky. Asi jim někdo naznačil, že má love na lepší právníky
.
- 26.05.2026 19:33
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
- Odpovědi: 79
- Zobrazení: 3995
Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Kdo je asi ten " ... unnamed client who retains full right to continue selling S-style guitars".
- 22.05.2026 5:17
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18512
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
Tyhle Gold Cortky jsou za velmi slušný peníz v podstatě profi kytary. Známý koupil totéž, ale ve dvanáctkovém provedení, a hraje to jako z praku. A protože je dobrodruh, tak tuším přes Reverb, ale určitě odněkud z Itálie.
- 12.05.2026 20:06
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18512
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
Nicméně, pár akustických Fenderů jsem v ruce měl a bez výjimky podprůměr, případně děs-běs. Mám odpozorováno, že to hodně kupují bigbíťáci, protože Fender, "to přece musí hrát". Nikolivěk!
- 12.05.2026 19:40
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18512
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
Tak, tak ...
- 7.05.2026 10:48
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Telecaster kobylka
- Odpovědi: 69
- Zobrazení: 23828
Re: Telecaster kobylka
OK, v pohodě.
- 6.05.2026 22:34
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Telecaster kobylka
- Odpovědi: 69
- Zobrazení: 23828
Re: Telecaster kobylka
Já mám na bazaru sedla viz. foto. Krabička je od Graph Tech, ale jsou to bent saddles Fender sundaná z MIM strata, rozměrově shodná s AmStd Tele i Strat (poslední generace). Můžu ještě změřit šuplerou, ale ekvivalent Graph Tech má vzadu na obalu napsaný string spacing 52.73mm.
- 5.05.2026 15:05
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439372
Re: Furch vaše poznatky a názory
Limitka od Furchů ke 45. "narozeninám". Uvádí se, že bude vyrobeno jen 90 ks. Líbí se mi, že hlava má barvu mahagonu. V kontrastu s tmavým ebenovým hmatníkem je to docela fajn barevná kombinace... No a cena je vskutku lidová. Na druhou stranu, protože jsem co se týká kytar dost monokulturní ...
- 5.05.2026 6:21
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439372
Re: Furch vaše poznatky a názory
[
...ale teď mám připravenou sadu Thomastik Plectrum, takové ty jejich low-tension hybridy 12-59. Mohlo by to být dobré na folkařinu (kejtra cedr/palisandr). Uvidíme resp. uslyšíme.
[/quote]
To hraješ basovou složku kombinačkama, ne? 0.059 je snad už plnohodnotná basová struna :D
[/quote ...
- 4.05.2026 12:13
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439372
Re: Furch vaše poznatky a názory
[quote=HoSl post_id=834064 time=1777886203 ... Tyhle struny běžně používám na HB Travel Mahogany, kde se s tím výrazně středovým zvukem kamarádí naopak solidně. Na klasické déčko smrk/mahagon to už podle mě moc vhodné není.
[/quote]
Můžu potvrdit i svojí zkušeností. Elixíry sedí na celomahagonku ...
[/quote]
Můžu potvrdit i svojí zkušeností. Elixíry sedí na celomahagonku ...
- 25.04.2026 20:19
- Fórum: Hraní na kytaru, tabulatury
- Téma: Nevím, jak zahrát...
- Odpovědi: 35
- Zobrazení: 15999
Re: Nevím, jak zahrát...
Nezbývá, než se do toho ponořit
Dík!
- 20.04.2026 18:50
- Fórum: Hraní na kytaru, tabulatury
- Téma: Nevím, jak zahrát...
- Odpovědi: 35
- Zobrazení: 15999
Re: Nevím, jak zahrát...
Dík, chlapci, asi mi nic jiného nezbyde, než to neposlouchat/nakoukat.
Cid: Jo, nějaký "pěkný nadžezlý akordy" a aby tam seděly.
Cid: Jo, nějaký "pěkný nadžezlý akordy" a aby tam seděly.
- 20.04.2026 18:18
- Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
- Téma: fender stratocaster 54 graftet in japan
- Odpovědi: 4
- Zobrazení: 1600
Re: fender stratocaster 54 graftet in japan
Neměla by tam pasovat páka z mexikána? Vintage Japan by měl mít závit M5, což má MIM také, jestli se nepletu. Máš doma M5 šroubek? Zkusil bych ho opatrně našroubovat místo páky a vidělo by se. Jestli nemá nikdo jiný nápad (?)
- 13.04.2026 20:47
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439372
Re: Furch vaše poznatky a názory
https://furchguitars.com/cs/o-nas/podpora-a-zaruka/
Struny
Všechny naše šestistrunné kytary jsou testovány a následně osazeny potahovanými strunami D’Addario XS 012-053 bronz (Br), nebo fosfor-bronz (Ph-Br). Je možné použít i vyšší tah strun, a to až do síly 013-056 bez omezení záruky. ...
Struny
Všechny naše šestistrunné kytary jsou testovány a následně osazeny potahovanými strunami D’Addario XS 012-053 bronz (Br), nebo fosfor-bronz (Ph-Br). Je možné použít i vyšší tah strun, a to až do síly 013-056 bez omezení záruky. ...
- 5.04.2026 6:30
- Fórum: Hraní na kytaru, tabulatury
- Téma: Nevím, jak zahrát...
- Odpovědi: 35
- Zobrazení: 15999
Re: Nevím, jak zahrát...
Nemáte někdo v akordech/tabech ježkárnu Ezop a brabenec, doprovod s vyhrávkami v nějaké, řekněme, základní jazzové aranži? Každou chvíli to někdo hraje (blbě) nebo po mě chce zahrát, ale mě neskutečně prudí ty zjednodušené verze, které kolují po českých hospodách a "internetech", kde to obvykle ...
- 20.03.2026 8:50
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439372
Re: Furch vaše poznatky a názory
:D Správně! Hele, já jsem poslední dobou za kytary utratil celkem dost, takže teď mám utrum, ale před pár týdny jsem probrnkával "vitrínku" Kytar v Brně a pro Vinage 3 D-SR jsem se na zeď 3x vrátil. Ten zvuk je monstrózní a navíc skvěle vypadá. Ještěže tam byla za plnou cenu, za 44.5k bych možná ...
- 19.03.2026 23:27
- Fórum: Kytarové efekty
- Téma: Pedalboardy
- Odpovědi: 3072
- Zobrazení: 1110808
Re: Pedalboardy
Okamžitě mi naskočilo: "Holinky nosil vždycky naruby, ..."rotten77 píše: 19.03.2026 22:24 IMG_0401.jpeg
Zdroj: https://www.reddit.com/r/pedalboards/s/2oBTH4RylP
- 12.03.2026 20:39
- Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
- Téma: Obal pro akustickou kytaru
- Odpovědi: 45
- Zobrazení: 8769
Re: Obal pro akustickou kytaru
Jestli je futrál pro cyklistu, tak by měl mít slušné popruhy, což ten Ritter zrovna nemá. Tenhle má aspoň hruďák a širší kšandy: https://kytary.cz/music-area-wind30h-acoustic-guitar-case/HN265119/. Pokud by se tedy vešla dvanáctková hlava. Jestli jsou ty červené polstry vyndavací/zastamdací, tak ...
- 28.02.2026 22:01
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439372
Re: Furch vaše poznatky a názory
Vintage 2 od Furchů s luby a zadní deskou z afrického mahagonu. Nejsem si jistý, zda v této řadě někdy mahagonovej "zadek" použili, ale myslím si, že ne. Zajímavostí je i změna tvaru pevného futrálu... viz https://kytary.cz/furch-vintage-2-d-sm-cnr-active/HN292826/
Může to být zajímavá ...