Problem humbucker u kobylky (Epiphone LP Std)

Elektronika, mechaniky, struny, ladičky, ...
Odpovědět
Nouma
Příspěvky: 6
Registrován: 5.02.2016 19:26

Problem humbucker u kobylky (Epiphone LP Std)

Příspěvek od Nouma »

Zdravim Vas panove,
mam takovy mensi zapeklity problem,
kdyz prepnu na kobylkovy humbucker usveho Epiphone les paul Standard 1995 a zahraju durazneji na e 5 prazec, tak se jakoby rozezni A a D struna a a divne huci. netusim cim to napravit. Prijde mi, jako by se reazonance ze struny prenesla prave na tyto dve. Dela to od vymeny za niklove desitky struny. Da se s tim neco delat ? Druhy humbucker to nedela.

Zvuk je jakoby takove huceni, ale neni to ground problem neni to buzz. Proste se rozvibruje A a D a pak to jde slyset ve vybrnkavacich solech.
Duraz na tu strunu nemusi byt nijak veliky.

Pradite prosim:)
nitram
Příspěvky: 118
Registrován: 10.11.2015 18:03

Re: Prolbem humbucker u kobylky

Příspěvek od nitram »

Cau, pokud se rozechveji jine/dalsi struny nebude to ani tak problem snimace ale spis mechanickej, tj. nekde to rezonuje, to ze to nedela na krkovem snimace budfe spis tim ze je mene citlivy protoze se predpoklada ze struny nad nim maji vetsi amplitudu viz napr. snimace-hardware-prislusenstvi-udrzba/t ... t7031.html. Zkontroluj jestli neni nekde neco povoleneho, co by tu rezonanci mohlo zpusobovat - jinak problem by patril spis do vlakna snimace-HW-prislusenstvi :-)
Nouma
Příspěvky: 6
Registrován: 5.02.2016 19:26

Re: Prolbem humbucker u kobylky

Příspěvek od Nouma »

torsku jem googlil a jedna se o sympathetic string resonance - tzn, na e 5 prazec hraju A a tim se rozezni i A struna, otazka, je zdali se s tim da neco delat, je to trosku obtezujici a v kombu to jde dost slyset, zajimave je, ze jsem se s tim nikdy nesetkal. Uvolnene na kytare nic neni.
Uživatelský avatar
ajdam
Příspěvky: 915
Registrován: 26.12.2013 21:59

Re: Prolbem humbucker u kobylky

Příspěvek od ajdam »

Když zahraješ A, tak se Ti hold rozezni i A struna, když zahraješ D, tak zase D struna apod. S tím se nic moc udělat nedá :-)

Někteří kytaristi si prázdné struny z tlumí kusem látky, třeba ponožkou, nebo potítkem. Tím by se tvůj problém vyřešil, přijdeš ale o možnost hrát na prázdných strunách.

Obrázek

EDIT Už se to tady (minimálně) jednou řešilo: snimace-hardware-prislusenstvi-udrzba/p ... e%20struny
Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 7197
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Prolbem humbucker u kobylky

Příspěvek od torst »

když hraješ A na ečku a tím se rozvibruje i prázdné Ačko je všechno v pořádku. Je to rezonance, interference nebo tak něco. Kytara by nebyla v pořádku, kdyby se to nedělo (nebo by nebyla naladěná). Kobylkáč to jen zdůrazní víc než krkáč. Prostě musíš prázdné struny tlumit, jinak to a el. kytaře nejde, zvlášť při zkreslení !
Já se domnívám, že revoluce je zvrat k lepšímu. Kontrarevoliuce je síla, která tomuto zvratu brání. Kontrarevoluce se drží u moci zuby nehty. Ti starší už pouze nehty. (Zdeněk Svěrák, 1989)
Nouma
Příspěvky: 6
Registrován: 5.02.2016 19:26

Re: Prolbem humbucker u kobylky

Příspěvek od Nouma »

Dekuji panove za vysvetleni a thread, jsme moc rad ze se to vyresilo.
Odpovědět

Zpět na „Snímače, hardware, příslušenství, údržba“