Požadavky teda jsou:
5 vstupů (2× stereo, 1× mono) + Tape In / Out
Výstup na sluchátka mimo hlavní výstup
Cena do 2.000 Kč
Já využiju všechny vstupy (v nouzi můžu pro propojení použít i vstupy na synťácích a celé to propojit) a pokud by se chtěl někdo přidat, použijeme Tape In. Víc jich opravdu potřebovat nebudu - mám přes 2 roky půjčený větší mix a 2 stereo a 1 mono mi opravdu stačí - navíc mi taky jde o co nejmenší rozměry, protože budu všechno dávat do kufru, tak ať to nezabírá moc místa.
Zatím je můj favorit MACKIE Mix5, na Kytary.cz pak můžu vybírat ještě z SOUNDSATION 102 a KAIFAT ME 502.
Z dalších, co jsou k mání je např. Behringer XENYX 502, Tapco MIX50, Phonic AM 55, Alto ZMX52, ... a takhle bych mohl pokračovat.
Všechny tyhle mixy jsou víceméně stejné, některé mají i stejné šasi a vypadají úplně stejně, jen mají jiné logo, takže by mě zajímalo, jestli je lepší koupit třeba ten Mackie, nebo jít do nejlevnějšího, protože to vyjde nastejno.
Těm mým parametrům by cca odpovídal taky Ashton MM8 (vyhrává cenou, velikostí a počtem vstupů, ale nemá výstup na sluchátka a trochu se bojím kvality zvuku). Zajímavý je i Nux PMX-2 (malé rozměry, 4× stereo vstup, sluchátka, ... akorát by mi asi vadily ty potenciometry zboku).
EDIT: Ještě přemýšlím, jestli by se nehodilo něco s USB, ale to je asi zbytečnost, nahrávat můžu jinak (třeba Xenyx Q502USB)