Dowina vs LAG

Klasické, westernové, hybridní, elektroakustické, ...
Odpovědět
Luko_Spa
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 23.10.2019 20:53

Dowina vs LAG

Příspěvek od Luko_Spa »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně dvou kytar, jaké s těmito značkami máte zkušenosti ohledně zvuku, ladění, zpracování atd, atd..

Přemýšlím nad těmito dvěma:

DOWINA Puella DCE-S https://kytary.cz/dowina-puella-dce-s/H ... yvblq3Qj9Q
LAG T270DCE https://www.muziker.cz/lag-t270dce?fbcl ... l9uSpuiSww

Slyšel jsem že Dowiny jsou co se týče zvuku jsou perfektní, ale více se mi z pohledu zpracování líbí ta od LAGu. Vím, že nejlepší je zkusit kytaru osobně, ale rád bych prvně vyslyšel názory od ostatních, kdo už mají s těmito kytarami zkušenosti. :)
Uživatelský avatar
Šimkojc
Příspěvky: 421
Registrován: 5.02.2015 16:17
Bydliště: Praha

Re: Dowina vs LAG

Příspěvek od Šimkojc »

Ahoj, LAG se tváří jako francouzská výroba, ale je to čistokrevná Čína. To ale není nic proti ničemu, 99% produkce je z Číny apod. (Korea, Taiwan, Vietnam, Indonézie), kvalita je dobrá. Dowina je slovenská, ale co jsem slyšel, tak různé komponenty a polotovary pocházejí také z Číny, konkrétně od značky Cort, což je také OK. Vidím že sháníš elektroakustiku, pokud se bude na kytaru hrát s kapelou co bude dělat rámus větší než malý, asi bych se také poohlédl po značkách, které se pro pódiové hraní v praxi nejvíc používají, tedy elektroakustické lubovky Yamaha, Takamine apod. Jinak z těch dvou bych bral Dowinu.
ekvb
Příspěvky: 140
Registrován: 7.04.2015 7:18

Re: Dowina vs LAG

Příspěvek od ekvb »

Treba naozaj vyskúšať, mne napríklad tá Dowina nesadla ani zvukovo ani pocitovo do ruky. Naopak ten LAG 270DCE som skoro kúpil. Avšak skúšal som viac kusov a našli sa medzi nimy aj také, čo nehrali úplne super.
Odpovědět

Zpět na „Akustické kytary“