Sampling, aneb začátečník nemá ponětí

Zvukové karty, sluchátka, procesory, software, akustika, ...
Odpovědět
Horzik
Příspěvky: 3
Registrován: 20.12.2011 14:54
Skype: horzik1

Sampling, aneb začátečník nemá ponětí

Příspěvek od Horzik »

Zdravim, hned na začatku řeknu že jsem naprostý laik, který nemá tušení absolutně o ničem. Nejsem si dokonce ani jist jestli jsem "sampling" nazval správně (a nebo jestli jsem toto téma dal na spravný forum). Každopádně když to řeknu rovnou chtěl bych dělat něco takového : http://www.youtube.com/watch?v=tt3dgVmhghE http://www.youtube.com/watch?v=S2dRSk9ZVhE
Nemám v plánu nic velikýho, chtěl bych si jen tak sám pro sebe hrát, převážně dubstep/dnb. Potřeboval bych ale pomoct. Nejdříve, jaky sampler (?) si mám pořídit? Hned mě napadl launchpad hlavně kvůli ceně, ale na internetu jsem zjistil že je lepši MPC Akai, který je ale podstatně dražší. Zde tedy žádám o rady typu jaké zařízení koupit a vůbec jak začít. Díky předem a omlouvám se pokud pišu blbosti :D
klobasnik
Příspěvky: 830
Registrován: 17.05.2010 13:34

Re: Sampling, aneb začátečník nemá ponětí

Příspěvek od klobasnik »

Co se týče prvního videa, kamarád říkal, že to Arab má nasekané přímo od Skrillexe. Tomu já nevěřím.
Stačí vzít požadovaný track, nasekat ho do různých fragmentů, které si přiřadíš ke kontroleru. Mám zkušenost s Akai MPD, které jsme párkrát použili na zkoušce.
Pro mě osobně má smysl používat pad kontrolery jako symbolickou bicí soustavu. Výhodou je, že si můžeš navolit a nakombinovat téměř nekonečné množství různých zvuků.
To, jak jsem pochopil, že to chceš dělat, mi přijde jako blbost. Jde jen o mou osobní averzi vůči DJs a celkově různým selectorům. Podle mě by raději měl člověk hrát SVOU hudbu.
Na tvém místě bych si stáhnul Reaper, nějaké free synthy, free drum kity a zjistil bych si něco o bpm a ovládacích prvcích syntetizérů. Časem si můžeš dokoupit sluchátka, zvukovku, MIDI kontroler (pad i keyboard) a kvalitní VST.
Odpovědět

Zpět na „Studio a recording“