+1filo01 píše:Ahoj Jirko, zařadím se do stejné fronty s poděkováním, přesně tenhle typ videa mi dodává chuť cvičit, která u mě jinak dost kolísá
(Take se tedy zaradim do fronty. Diky, dobre to je.)
+1filo01 píše:Ahoj Jirko, zařadím se do stejné fronty s poděkováním, přesně tenhle typ videa mi dodává chuť cvičit, která u mě jinak dost kolísá
Díky! Mám radost, že se videa líbí!Paris píše: +1
(Take se tedy zaradim do fronty. Diky, dobre to je.)
Ahoj a díky! Ty YT videa budou dál takhle nakombinovaný (pár videií pro začátečníky, pár pro pokročilý). Ale pak budou i strukturovaný kurzy specificky dělaný na určitou úroveň pokročilosti s jasným cílem!Mlask píše:pekny videa. Kdyz sem zacinal, tak sem neco takovyho potreboval, a nasel sem anglicky videa co mi vyhovovali. Vetsinou ale kdyz to nemelo nejakou formu ( tim myslim od zakladu az po XXX ) tak to byl "dealbreaker" (priklad na YT treba "creativeguitarstudios"). Mit video na tapovani pres deset strun a tejden po tom jak najit tony na E strune je proste divny a hned by me to odradilo( kdybych byl totalni zacatecnik ). Kdyz uz nakej ten patek hraju tak mi to vubec nevadiPreju vam uspesne pokracovani
Díky za návrhy! Něco si z nich určitě vezmeme. Konkrétně třeba na mody už jsme měli hodně dotazů, takže tenhle seriál už je na cestěPrejdák píše:No teda, super videa.![]()
Pár návrhů na videa:
- údržba a seřizování kytar (výměna strun, narovnávání krku, úprava dohmatu) je důležité téma
- tvorba akordů a jejich značení, to je taky užitečné téma, mnoho lidí zde nezná akordy nad septakordy a ochuzuje se tak![]()
- s tím souvisí pak improvizace, vysvětlení durový, mollových stupnic a jejich modů a jejich použití k dané harmonii, nástřel dalších stupnic (celotonová, zmenšená, cikánská...) a nějaké tipy. Mnoho lidí, co chce začít improvizovat, popř. normálně hrát se zaměří na drcení se stupnic, ale na frázování, na myslení při hraní už neberou zřetel. Popř. že není špatné si např. zpívat melodii
- vysvětlit čtení z not (jsou to přecejen univerzální a doposud nepřekonaný hudební jazyk, který by měli i kytaristi ovládat, kytarista v kapele, který ani neví, jak se jmenují tóny, nezná délky not, je neštěstím).
- španělská kytara
No já spíš myslel pro ty pokročiléIgimas píše:Co třeba vždycky na střídačku jednu lekci spíše pro začátečníky a jednu pro více pokročilé? Tak byste pokryli širší publikum..
Super nápad. Videa na exotický stupnice určitě budou!Igimas píše: No já spíš myslel pro ty pokročilé, myslím, že lekcí pro začátečníky nemáte málo. Navíc si myslím, že začátečník by měl stejně napřed chodit k někomu osobně kvůli správným návykům apod.
Přimlouval bych se na lekci o použití "exotických" stupnic. Prakticky kromě módů, bluesové stupnice a případně harmonické moll v nějakých neometalech neznám moc kytaristů, co by používali jiné, což je možná škoda.
EDIT: Taky jak tyto stupnice(pokud to lze) používat při improvizaci, zatím co jsem narazil na anglické lekce na tyto témata, tak tam pokaždé rozebírali akordy přes které se zrovna hraje, vypsat si jejich tóny a pak v tom najít nějakou stupnici, která by měla dané intervaly, což během improvizace člověk nemá šanci řešit
Abys to dokázal použít v improvizaci, tak musíš mít naposlouchaný zvuk těch stupnic (intervalů) a akordů (obratů).Igimas píše:EDIT: Taky jak tyto stupnice(pokud to lze) používat při improvizaci, zatím co jsem narazil na anglické lekce na tyto témata, tak tam pokaždé rozebírali akordy přes které se zrovna hraje, vypsat si jejich tóny a pak v tom najít nějakou stupnici, která by měla dané intervaly, což během improvizace člověk nemá šanci řešit
Díky za návrhy. Řekl bych, že jazzové lekce na akordy už brzo uděláme. Vypadá to na téma, který hodně lidí zajímá.McKozias píše:super videa, díky za ně! po dlouhé době jsem si sedl a opravdu cvičil![]()
osobně bych třeba uvítal nějaké lekce týkající se jazzových akordu anebo třeba hry se slidem