Pedalboardy

Pedály, multiefekty, procesory, ...
Odpovědět

Kolik používáte efektových krabiček?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 3383
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Fořt »

V "krabičkovém" režimu se to chová jako jednotlivá krabička, kdy si požadované nastavení děláš pomocí "čudlíků" - potenciometrů, jejichž stav vidíš názorně na displeji, každé aktuální nastavení si krabička zapamatuje. Hlavní výhodou je samozřejmě cena, protože za cenu toho ZOOMa neseženeš takřka ani jednu lepší (tj. od věhlasnější značky) krabičku pro daný typ modulace. Samozřejmě se dá koupit jednodušší zařízení, třeba sdružené modulace dělal i TC Electronic, levnou víceúčelovou modulaci dělal tuším Mooer.
Edit: Nejen Mooer, ale i NUX - ten se mi hodně líbí koncepcí a z ukázek, osobně jsem ho ale nezkoušel:

http://kytary.muziker.cz/kytarove-efekt ... x-Mod-Core

Ale tady je nutné možná vždy po přepnutí doladit parametry jednotlivých efektů, pokud si je to nepamatuje. Ale ty ZOOMy jsou stejně lepší investice, když se člověk prokouše tím uložením patchů.
Naposledy upravil(a) Fořt dne 15.04.2015 10:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8792
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Hendrek »

Já jsem si například včera na Zoom G1Xon simuloval Phaser a Univibe (jak jsem již natěšen na Helix a Viscous Vibe od TCE), abych vyzkoušel optimální místo v signálovém řetězci (před nebo za zkreslením) a s výsledkem jsem byl spokojený. Jak tu píší i kolegové nade mnou, za ty peníze asi lepší volba nebude. Co se složitosti ovládání týče, jasně, člověk tomu musí na začátku věnovat nějakou tu hodinku a osvojit si základy ovládání, ale zrovna u Zoomů mi to přijde celkem intuitivní.
Uživatelský avatar
darwan23
Příspěvky: 429
Registrován: 9.04.2014 16:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedalboardy

Příspěvek od darwan23 »

+1 pro Zoom - pro modulace pak jednoznačně MS-70CDR, který ti může ušetřit místo i v případě exotičtějších delayů a reverbů. Stejně jako na G1on se pod jedno nastavení může schovat kombinace až 6 efektů sešlápnutých naráz (žádné postupné zapínání na X krabičkách) - a pak už mezi hotovými kombinacemi můžeš jen cyklicky přepínat. Typů modulací echa atd. je tam tolik, že budeš mít týdny z čeho vybírat...
You can hear them singing out their telegraph code, all the way down the telegraph road...
https://soundcloud.com/darwan23
Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 3130
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Pedalboardy

Příspěvek od cherreda »

Koukám, že Warvick okopírovali koncept Pedaltrain pod názvem Rockboard:
http://shop.warwick.de/?&c=35352310012& ... |RockBoard
http://www.muziker.cz/hledat?q=RockBoard
Uživatelský avatar
Elkesar
Příspěvky: 491
Registrován: 10.06.2010 21:29
Bydliště: Ostrava

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Elkesar »

Huh to je skoro na soud ty jo :D
Gibson Les Paul Studio 2014
Elkesar mod baryton strat (RM snímače)
Furch Durango
Roland JC-22,Roland Cube Street Ex,Micro cube
Boss TU-3W ,Boss MO2,Boss DA2,Boss TE 2,Boss Dm-2W,Digitech Istomp,Boss Cp1-X,Behringer VP1,Digitech Jamman,Whammy 5
MIran
Příspěvky: 313
Registrován: 26.03.2013 16:27

Re: Pedalboardy

Příspěvek od MIran »

cherreda píše:Koukám, že Warvick okopírovali koncept Pedaltrain pod názvem Rockboard:
http://shop.warwick.de/?&c=35352310012& ... |RockBoard
http://www.muziker.cz/hledat?q=RockBoard
Taky jsem si všiml...na kytarách.cz už Pedaltrain zmizel z nabídky na úkor Rockboardu !! Neuvěřitelné
wikxzen
Rádce
Příspěvky: 3438
Registrován: 31.01.2007 8:12
Bydliště: Ostrava

Re: Pedalboardy

Příspěvek od wikxzen »

Tak pokud ten kus kolejnicovýho plechu bude levnější, tak klient nějaké soudy nebude řešit. Raději však pořídit dříve než to stáhnou. 8)
Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 5242
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedalboardy

Příspěvek od hyenik »

BGD ≋ Baritone Guitar Dreams
≋Dreams Are Messages From The Deep≋
Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 3130
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Pedalboardy

Příspěvek od cherreda »

Vřadil jsem do smyčky starej dobrej Boss EQ jakožto nejlevnější clean boost, který jsem během týdne objevil - jako nový z bazaru za 800, nekupte to. Mimo jiné je pro mě výhodný i proto, že na něj lze dobře šlapat v obrácené poloze, aniž by pata rozdupla nějaké čučky - ověřeno koncertně (podivně rozjeté fadery jsou jen z manilulace při zapojování, jinak samozřejemě narovno :) ).
Přílohy
Preampboard 02.jpg
Uživatelský avatar
Kinx
Rádce
Příspěvky: 4268
Registrován: 22.04.2006 15:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Kinx »

clean boost a GE-7? :) imho ani trochu, mam ho v pedalboardu a prijde mi,ze prasi dost (oproti napr microampu min prijemne). navic sumi :) ale pro moje ucely (midboost za fuzz face) to staci.

pokud jsi ho mel za 800, nema cenu na nem hledat mouchy :)
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8792
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Hendrek »

Oproti tomu tam máš šikovný Fender micro EQ, který nešumí vůbec, ani při max volume (tím myslím samotný šum krabky, ne šumy, které do krabky přichází a jsou pak zesíleny). Tak je přehoď a máš to. Ale pokud ti to hraje jak potřebuješ, není co řešit.
Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 3130
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Pedalboardy

Příspěvek od cherreda »

:) Ale no tak kucy, to mi nedělejte... šum tybláho... teď jste mě vyprovokovali k typickému HF monologu. :) :wink:
Boss EQ je úplně v pohodě, pár generací kytaristů zcela uspokojoval a nyní je nějak uživatelsky nedostatečný? :) Neblbněte. Jsem dalek řešit větší či menší šum u hyperprasečiny jako je kytarová arapatura a ještě u setupu určeného pro bordelózní živé preludování, kde případné zvukomalebné šumonuance a další veledůležité aspekty mého skvělého soundu vůbec nikdo nezaregistruje, ani Mistr Já Sám... jsem snad nějaký audiofil křížený s vintážníkem? No nejsem a proboha nebudu, jestli mi něco nepraskne. :wink: Šum řešme u akukytary a u basy, ale u zkresleného zvuku přece zvysoka se*e sobaka.
:wink:
Tolik obecná úvaha a nyní konkrétně:
a)Takhle v zadní řadě na prkýnku by na Fender šlapat nešlo, na Boss se v téhle poloze šlape dobře, čudlíky nezavazí. Harapes v nejlepší formě fakt nejsem, jak bych tam šlapal na krabku ála Microamp, na které je poťák 4 cm od fujswiče a stejně vysoký?
b) Boss mám ve smyčce, fadery rovně a je pouze na skokové zesílení o 2-3 dB. Fender EQ je tak strašně lepší? Já jsem ho nezkoumal (pro koupi mě inspiroval Hendrek :) ) a připadá mi v pohodě, jen má zřejmě ne moc dobře zapojený TB a jestli tento čínský rebrandovaný mooer šunt trochu míň šuntí, pardon šumí, je pro mě jeho hladina (ne)šumu pro živé onanování opět vcelku irelevantní parametr - equalizuje normálně a celá jeho funkce v mém řetězci je ta, že jím briskně doklohním zvuk, když musím odehrát na cizí půjčený box, což se osvědčilo - to by tak hrálo, abych si kvůli 40 minutám vrzání rozkroutil preamp. :wink: Též jím lze snadno snížit OUTPUT LEVEL, když se potřebuju šópnót do returnu smyčky nějakého zesiku, který chci použít jako koncák.
c) Dodatek: v racku s Triaxem mám kvůli doštelungu na cizí bedny MXR 10EQ, který dneska taky od fórových kytaro-audiofilů dostává celosvětově za uši - no klasika - taky děsivě šumí a kdesicosi špatně konstrukčně, prostě šmejd... a nějak nevím. Buď je pro kytaru úplně v pohodě a nebo mi stačí, megaborcovi ze Zakarpatské Rusi. :wink:
Uživatelský avatar
Kinx
Rádce
Příspěvky: 4268
Registrován: 22.04.2006 15:22
Kontaktovat uživatele:

Pedalboardy

Příspěvek od Kinx »

KFK EQ od MXR a Boss EQ jsem mel vedle sebe a MXR byl proste lepsi. Boss je dobry v tom, ze je levny a snadno sehnatelny, vicemene to tak nejak dela co ma delat, ale tim jeho kvality konci. zminovane MXR mi prislo uplne jinde :)

nehraju si na audiofila, ale kdyz uz neco sumi takhle vyrazne, tak me to zacina stvat. I proto chci vymenitnapr Micro amp za nejakou min sumici alternativu.

Btw mam jej porad zaply v tb smycce , jinak bych to bez bufferu na konci retezce asi nedal - dve boss krabky + line6 multak + obyc propojky uz mi prisly jako dost citelny menice signalu byt v bypass rezimu, strcenim boss eq do listy se situace prekvapive vylepsila.
Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 8792
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Hendrek »

V pohodě, pokud vyhovuje, tak vyhovuje. Já soudím dle sebe, jelikož nehraji přes zkreslený kytarový amp, anóbrž přes ultraclean Phil Jones Bass Cub (s pikolo basou), kde ty šumy u krabek už řeším.
Uživatelský avatar
Kinx
Rádce
Příspěvky: 4268
Registrován: 22.04.2006 15:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Kinx »

Vsak u zkresleneho ampu kvuli kompresi vytabou jeste vic :) nedejboze kdyz se pouziva v serii s nejakym dalsim sumicem (v mem pripade fuzz)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 3130
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Pedalboardy

Příspěvek od cherreda »

Druhý MXR 10EQ mám ještě i v aku-piezzo řetězci, kde šum také naopak dost řeším, všechny kýžené krabky testuju doma přes mix na sluchátkách a MXR je v pohodě - na zvýraznění vyhrávek ovšem nastavuju jen +2 dB ve středech a +2dB na output level, takže šum se moc nemá kde vzít. Co se ještě týká Boss EQ, tak párkrát jsem ho dřív použil i k aku a něco svého šumu generuje, to samozřejmě máte pravdu, ale na live je také v klidu použitelný, žádný megaprůšvih to není (přičemž do nahrávky bych ho nezapínal). Pokud čínský Fender/Mooer EQ za 12 stovek šumí méně, je to fajn.
On MXR asi žádný elektronický majstrštyk není, při vyšších vytaženích táhel generuje slušný šum, ale myslím, že nějaké equalizační extrémy si snad ani nikdo nenastavuje, leda nějaké lo-fi zvuky a tam se spíš stahuje dolů. Myslím, že u aku i basy je nepoměrně horší opruz pořešit kompresor(y), ale to je k jiné debatě. :) Stejně jako ty vaše pokaděné fuzzy, ty snad šumí obecně, to k tomu zvuku jaksi patří, ne? :) :) :)
MIran
Příspěvky: 313
Registrován: 26.03.2013 16:27

Re: Pedalboardy

Příspěvek od MIran »

06052015905.jpg
Vím, že mi asi dáte "úchylů" ale zkreslení je prostě moje úchylka :-))))
Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 3383
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Pedalboardy

Příspěvek od Fořt »

No, spíš nakopávání než zkreslení, ne? Neměj mi to za zlé, ale tak trochu si nedokážu představit, jak velké rozdíly můžou být slyšitelné při použití těch 4 nakopávátek. Chápu, že je třeba i používáš v kaskádě, ale určitě ne víc než 2 za sebou (?). Lidi mívají na PB klidně i 4 kreslítka či nakopávátka(obecně gain krabičky), ale většinou dělá každá něco trochu jiného (např. boost-OD-Dist-Fuzz), nebo má třeba na univerzálním neutrálním ampu vykouzlit charakter určité vintage modly (Marshall plexi, Vox AC30, Fender Bassman, apod.).
Ale proti gustu žádný dišputát ...
Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 3130
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Pedalboardy

Příspěvek od cherreda »

Když to tak vidím, tak to vypadá spíš na touhu po různých barvách cca stejného zvuku, než po odlišných typech zkreslení. :)
MIran
Příspěvky: 313
Registrován: 26.03.2013 16:27

Re: Pedalboardy

Příspěvek od MIran »

Fořt píše:No, spíš nakopávání než zkreslení, ne? Neměj mi to za zlé, ale tak trochu si nedokážu představit, jak velké rozdíly můžou být slyšitelné při použití těch 4 nakopávátek. Chápu, že je třeba i používáš v kaskádě, ale určitě ne víc než 2 za sebou (?). Lidi mívají na PB klidně i 4 kreslítka či nakopávátka(obecně gain krabičky), ale většinou dělá každá něco trochu jiného (např. boost-OD-Dist-Fuzz), nebo má třeba na univerzálním neutrálním ampu vykouzlit charakter určité vintage modly (Marshall plexi, Vox AC30, Fender Bassman, apod.).
Ale proti gustu žádný dišputát ...
Jirko , víš že nejsem žádný velký odborník a hráč... Mám to pro radost. Mimochodem se právě jedná o dost rozdílné zvuky a ne že ne. Zas takový idiot nejsem :-) AC boost používám nejraději v nastavení s min. gainu ( toho má na rozdávání ) jako boost a nebo v módu comp. Lovepedal a BB jsou podobné ( oba kreslí ) ale ten Lovepedál je jednak univerzálnější a je takový čistší ( nebo jak to napsat ) . EP boost používám jen jako jump a nebo s nastavením na "0" kdy se zvuk trochu zakulatí a nafoukne ( s nastavením Vintage ). I když po tom, co jsem "objevil" sílu AC boost jako čistého nakopávadla uvažuji o prodeji tohodle prcka
Odpovědět

Zpět na „Kytarové efekty“